SUSISIEKITE:

+370 685 60010

LT
EN RU

D.U.K

 
 • Kodėl kai kurioms moterims „iššoka“ pėdos priekyje kauliukas?

  Tai atsitinka dėl įvairių priežasčių: paveldėtos pėdos anatomijos ir biomechanikos, netinkamos avalynės (per siaura, aukštakulnė, per minkšta), specifinės veiklos(perkrova priekinei pėdos daliai), dėl traumų, ligų.

  Gydymas: radikalus – operacija, konservatyvus – gerai pritaikyti individualūs įdėklai, pratimai, masažai.

 • Ką daryti, jei pastoviai skauda kulną?

  Pirmiausia reikia išsiaiškinti priežastį. Būtinai reikia pasirodyti podiatrui (pėdos specialistui). Esant kulnakaulio ataugoms, „pentinams“, pėdos kulno dalies krypimui puikiai padeda gerai pritaikyti individualūs įdėklai.

  Uždegiminiam procesui užsitęsus galima nuskausminti stipriais priešuždegiminiais vaistais.

 • Man neseniai nustatė skersinę plokščiapėdystę. Kas tai yra?

  Plokščiapėdystė būna skersinė, išilginė ir kombinuota (kai nuleista ir skersinė, ir išilginė pėdos arka). Dažniausiai sutinkama skersinė: būdingas išorinis požymis – kojos pirštai tartum nusisukę į priešingus šonus. Dažna jos pasekmė – „kauliukas“, pirmojo pėdos piršto valgus deformacija (hallux valgus). Tai sukelia įvairias perkrovas atskirose pėdos dalyse. Esant skersinei plokščiapėdystei pasikeitęs neteisingas pėdos judesys sąlygoja ir neteisingą visos griaučių sistemos judėjimą. Norint išvengti neigiamų pasekmių reikia nešioti gerai pritaikytus individualius įdėklus, daryti tam pratimus pėdai.

 • Ar įdėklai gali padėti?

  Ortopediniai įdėklai neatstato pėdos anatomijos, tačiau pristabdys tolimesnę deformaciją arba padės jos išvengti. Įdėklai palaiko taisyklingą pėdos formą, sustiprina kojų raumenis, subalansuoja viso kūno laikyseną.

 • Ar įdėklus turi nešioti tik turintys plokščiapėdystę?

  Anaiptol ne. Vokietijos Schein ortopedijos serviso kompanija siūlo apie 12.000 įvairiausių įdėklų. Juos galima nešioti sportuojant (kiekvienai sporto rūšiai skirtingi), įsidėti į klasikinę avalynę, į aukštakulnius. Tokiu būdu apsaugosite pėdas ir visą judamąjį aparatą nuo perkrovų ir deformacijų. Pėdos ir kojos nepervargs.

 • Man neseniai rekomendavo pasigaminti ir nešioti įdėklus į batus. Ar dabar turėsiu pirkti didesnę avalynę?

  Ne. Paprastai įdėklai daromi ¾ pėdos ilgio. Be to, gerai pritaikyti įdėklai pėdą anatomiškai pastato į teisingą padėtį ir tokiu būdu įdėklai bus tinkami jūsų avalynei.

 • Ar į sportinius batus galiu įsidėti individualiai pritaikytus įdėklus?

  Taip, tačiau įdėklų konstrukcija priklausys nuo sporto rūšies ir kaip rimtai Jūs sportuojate. Kiekvienoje atskiroje sporto šakoje apkrovos pėdoje būna nevienodos, t.y. perkraunamos skirtingos pėdos dalys. Specialistai pataria pasidaryti specializuotus individualius įdėklus, skirtus  Jūsų mėgstamai sporto šakai.

 • Ar ortopedinius įdėklus reikia nešioti visą dieną?

  Jei įdėklus Jums pagamino dėl kokių nors pėdų problemų, juos reikia nešioti visoje avalynėje ir visą laiką judant. Jei juos pasigaminote ar nusipirkote tam tikrai veiklai (darbui) ar sportavimui, galima nešioti tik tos veiklos metu. Atsižvelgiant į Jūsų pėdos būklę, geriausiai Jums galės patarti pediatras ar ortopedas-technikas.

 • Mano paauglys vaikas pastoviai nunešioja batų išorinius kraštus. Kodėl taip atsitinka?

  Deja, pastarojo meto statistika teigia, kad tik kas dešimtas vaikas ar paauglys yra ortopediškai sveikas. Taip vadinamas „batų nušleivojimas“ rodo, kad vaiko pėda virsta arba į vidų (dažniausiai) arba į išorę. Taip atsitinka dėl raumenų, raiščių  silpnumo, fizinio neaktyvumo, nesveikos avalynės, traumų. Įdėklai atstato pėdą anatomiškai į teisingą padėtį, o pratimai ir tam tikra fizinė veikla(dviratis, šokiai) sustiprina patį judėjimo aparatą.

 • Man sunku pasirinkti patogius batus. Kažkas pasakė, kad tai dėl aukštos kelties. Kas tai?

  Aukšta keltis – priešinga plokščiapėdystei pėdos deformacija. Vystantis aukštai kelčiai pėdos skliautas stipriai išlinksta, o keltis tampa aukštesnė nei įprasta. Negalavimą lydi pėdos skausmai, be to, aukštą keltį turintiems žmonėms labai sunku išsirinkti tinkamą avalynę. Moterims, turinčioms per aukštą keltį negalima nešioti aukštakulnių, nes jie dar labiau išlenkia pėdos skliautą, iškelia keltį ir paskatina pėdos deformaciją. Šiuo atveju ortopediniai įdėklai padidina atramos plotą pėdoje ir tolygiai paskirsto apkrovas per visa pėdą.

Sužinokite daugiau apie šias paslaugas