Kojų ilgio skirtumo nustatymas

Maždaug 50-70 % žmonių kojos yra skirtingo ilgio. Vos kelių milimetrų arba didesnis negu 1 cm kojų ilgių skirtumas gali sukelti nugaros skausmą, riboti čiurnos, kelio ar klubo judesius. Dėl to ilgainiui gali iškrypti stuburas, atsirasti raiščių bei raumenų silpnumas, o kartu su tuo – didėja judamojo aparato traumų rizika. Pastebėjus net menkiausią judėjimo diskomfortą, akivaizdžiai matomą kojų ilgių skirtumą kviečiame atvykti į „Pes Planus“ ortopedijos centrą, kur profesionalūs ortopedai atliks kojų ilgių matavimą. Ši problema netrukdys kasdien džiaugtis gera savijauta, jeigu pasitikrinsite ir naudosite specialias ortopedines priemones.

Kojų ilgių skirtumas yra dvejopos prigimties: jis gali būti įgimtas arbadėl tam tikrų priežasčių įgytas. Pastarasis kojų ilgio skirtumas atsiranda dėl chirurginio gydymo nesėkmių ar komplikacijų, protezuojant klubo sąnarį, lūžus šlaunikauliui arba blauzdikauliui. Tiek vienu, tiek kitu atveju žmogui judant jis nesąmoningai teikia pirmenybę kažkuriai vienai kojai, pavyzdžiui, į žemę daugiau remiasi tik dešine pėda, o kairiąja – ją tik primina. Tai lemia skirtingą raumenų ir raiščių struktūrų formavimąsi. Dažna to pasekmė – būtent kojų ilgių skirtumas.

Dėl skirtingo kojų ilgio pasireiškia:

  • skausmas nugaros srityje;
  • stuburo deformacija;
  • įvairūs iškrypimai dubenyje;
  • deformuojanti artrozė;
  • aseptinė nekrozė klubo sąnaryje;
  • stresiniai lūžiai;
  • rizika įgyti traumą;
  • čiurnos, kelio bei klubo judesių apribojimai;
  • eisenos, stovėsenos (statikos) arba ergonomikos sutrikimai;
  • raumenų disbalansas.

Kojų ilgių skirtumą ne vienodai jaučia vaikai, sportininkai bei nesportuojantys suaugę asmenys. Praktikoje pastebėta, kad vaikams minėti simptomai nuolat nepasireiškia, tačiau suaugusieji, kurių viena koja ilgesnė už kitą dėl traumos ar operacijos jaučia daugybę organinių pokyčių, nestabilumą, sąnarių skausmą. Priešingai nei nesportuojantys, atletams kojų ilgių simptomai yra dažnesni bei stipresni, net ir tada, kai sportininko kojų ilgio skirtumas yra mažesnis.

Skiriasi ir prisitaikymas prie šios problemos: gyventi su skirtingo ilgio kojomis yra kur kas lengviau, jei taip yra nuo pat gimimo arba ankstyvos vaikystės. Vyresniame amžiuje įgyti kojų skirtumai paprastai sukelia daug komplikacijų.

 

Kojų ilgių skirtumas vaikams

Nors simptomiškai vaikams kojų ilgių skirtumas nėra jaučiamas, tai gali rimtai sutrikdyti besivystantį mažojo organizmą. Dėl siauro vaiko dubens šlaunikaulių galvutės yra arti viena kitos. Esant įgimtam arba anksti įgytam kojų ilgių skirtumui, augant galvutės pamažu krypsta, taip didinant stuburo nuokrypio kampą.

 

Kojų ilgių skirtumo įtaka sportininkams

Darydamas didelę įtaką pusiausvyrai, laikysenai, eisenos bei bėgimo technikoms, kojų ilgių skirtumas ypač aktualus sportininkams. Šiuo metu trečia pagal dažnumą bėgikų traumų priežastis – kojų ilgių asimetrija – kankina net 60-90 % žmonių. Ne vien kojas, bet ir kitas kūno dalis ar organus žalojančiai problemai privalo būti skiriamas atitinkamas dėmesys, antraip bus sulaukiama skaudžių pasekmių:

  • galima lengvai pertempti nugaros raumenis;
  • dėl suvartojamo didesnio deguonies kiekio, padidėja širdies sutrikimų dažnis bei elektrinis raumenų aktyvumas einant arba bėgant;
  • ilgesnėje kojoje padidėja keturgalvio šlaunies raumens aktyvumas, o kartu su tuo ir raumens patempimo rizika;
  • galimi stresiniai lūžiai;
  • prasideda ne tik anatominiai, bet ir fiziologiniai organizmo pokyčiai;
  • svorio centrui pasislinkus į trumpesnę kojos pusę, raumenys būna nuolat įsitempę, organizmui reikalingi didesni energijos kiekiai, todėl atsiranda sąnarinių, raumeninių struktūrų išsekimas.

Viso to įmanoma išvengti, jei kojų ilgių asimetrija diagnozuojama kuo anksčiau. Svarbu nustatyti, ar kojų ilgių skirtumas lemiamas galūnės kaulų sutrupėjimo ar kitų priežasčių. Tai išsiaiškinus paskiriamas atitinkamas gydymas ir to priemonės.

 

Kojų ilgių matavimas bei gydymas

Siekiant ištirti kojų asimetriją, pirmiausiai, atliekamas stovėsenos ir eisenos tyrimas. Tiesiogiai susiję sutrikimai leidžia tiksliai nustatyti problemos laipsnį ir tinkamai parinkti gydymą.

 

Ilgajai kojai kompensuojant trumpesnę:

  • žmogus sueikvoja daugiau energijos;
  • žingsnio fazėje sumažėja laiko tarpas;
  • pailgėja žingsnio ilgis.

Matuojant kojų ilgius stebimi dubens pakrypimai žemyn, padidėjęs kelio sąnario tiesimas atsispyrimo fazėje, šuoliukai ėjimo metu, vaikščiojimas ant pirštų bei įvairios to kombinacijos. Po šio tyrimo specialiu prietaisu matuojamas klubų nuokrypio kampas ir kojų asimetrija.

Vienos populiariausių priemonių, skirtų sumažinti kojų ilgių skirtumo sukeliamą diskomfortą, yra kompensacinis padukas po kulnu arba vidpadis. Priemonės skiriamos įvertinus kojų ilgių skirtumą bei lydimus anatominius arba fiziologinius nukrypimus. Dirbtinas pakilimas padeda atlikti simetriškus ir didesnės amplitudės judesius čiurnos sąnaryje, kai lenkiama koja, bei geriau palaiko pusiausvyrą.

Pastebėjus savo ar artimųjų kojų asimetriją, raginame pamatuoti galūnių ilgius. Šiuolaikiškas visiškai neskausmingas tyrimas padeda tiksliai išmatuoti kojas, diagnozuoja nugaros, sąnarių, raumenų patempimo, skausmo priežastis, padeda išvengti traumų. Pagal tyrimo rezultatus mūsų centro specialistai paskiria individualiai kiekvienam pacientui tinkančias ortopedines priemones, kad skirtingi kojų ilgiai neapkartintų kasdienybės.

Tyrimų kainos ir rekomendacijos:

Kojų ilgio skirtumo nustatymo kaina 85  ( jei matavimui atlikti daromas STOVĖSENOS IR EISENOS TYRIMAS). Rekomenduojama trumpa sportinė apranga, persirengsite atvykę pas mus).

Kojų ilgio skirtumo nustatymo kaina 95  ( jei matavimui atlikti daromas STOVĖSENOS, EISENOS IR BĖGIMO TYRIMAS). ( Būtina trumpa sportinė apranga ir švarūs bateliai. Persirengsite atvykę pas mus).

Tyrimo trukmė 1 valanda.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 685 60010 arba savarankiškai internetu.

Asmenis iki 18 metų prašome atvykti kartu su tėvais ar kitais atsakingais suaugusiais asmenimis.

Specialistai, kurie teikia paslaugą

Registruokitės telefonu +370 685 60010

Kineziterapeutė Jurgita Leparskienė
Kineziterapeutė Jurgita Leparskienė
Visada save įsivaizdavau dirbant medicinos srityje, tačiau ir sportas užėmė nemažą dalį mano gyvenimo.
Kineziterapeutas Emilis Kuzminas
Kineziterapeutas Emilis Kuzminas
Susipažinkime: ,,Ilgus metus praleidus profesionalaus krepšinio aikštelėje, būtent gydymas judesiu man padėjo įveikti įvairias skausmų priežast [...]
Kineziterapeutas Osvaldas Fedorovič
Kineziterapeutas Osvaldas Fedorovič
Nuo jaunų dienų profesionaliu sportu užsiimantis Osvaldas siekė sutapatinti savo mėgstamą veiklą su profesija.
Kineziterapeutė Dominyka Aleksiejūtė
Kineziterapeutė Dominyka Aleksiejūtė
Darbo praktikoje siekiu ne tik spręsti pacientų problemas, tačiau ir ieškoti skausmų ar traumų atsiradimo priežasčių bei mokyti pažinti savo kūną [...]
Kineziterapeutas - gydomojo masažo specialistas Aidis
Kineziterapeutas - gydomojo masažo specialistas Aidis
Savo veikloje pirmenybę teikiu įsiklausymui į paciento poreikius ir detaliai paciento situacijos analizei

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.