Grįžti į straipsnių sąrašą

Kojų venų gydymas liaudiškais vaistais

Kojų venų gydymas liaudiškais vaistais

Išsiplėtusios kojų venos – dažnos moters problema. Kraujas iš širdies venomis keliauja žemyn į kojas, o iš jų kyla aukštyn atgal link širdies. Kad kiltų aukštyn reikalingas spaudimas, o venose esantys vožtuvėliai neleidžia jam tekėti priešinga linkme. Jei venų vožtuvai pažeisti, sutrinka jų funkcija, o drauge ir kraujotaka venose. Dalis kraujo grįžta atgal ir taip vystosi venų varikozė, kuri negydoma progresuoja.

Kompresinės kojinės ir liaudiški receptai gali padėti esant venų varikozei, juos galite išbandyti iki kreipimosi pas specialistą ar laukiant vizito (ne paslaptis, kad neretai konsultacijos pas specialistus tenka palaukti ir kelias savaites).

Pluoštelis naudingų liaudies receptų venoms gydyti arba kaip prevencinė priemonė, norint sumažinti venų varikozės riziką:
• Smulkintuvu susmulkinkite pusę puodelio sutarkuotų morkų ir pusę puodelio alijošiaus minkštimo. Pilkite obuolių acto, kol gausis kreminė tekstūra. Šį mišinį tepkite ant kojų venų tose vietose, kurios yra probleminės, palaikykite apie pusvalandį ir nuplaukite. Rekomenduojama tai daryti kasdien ar bent kas antrą dieną.

• Besidomintys liaudies medicina žino, kad dilgėlės – vaistas nuo daugelio ligų. Susmulkinkite džiovintų dilgėlių lapelių, užpilkite puslitriu verdančio vandens ir palikite pusvalandžiui. Nukoškite ir gerkite tris kartus per dieną po valgio po trečdalį stiklinės.

Obuolių actą gydant išsiplėtusias venas galite naudoti išoriškai – kiekvieną rytą ir vakarą juo įtrinkite problemines kojų vietas. Taip pat obuolių actas naudingas ir vartoti – kasdien išgerkite po dvi stiklines vandens su pora arbatinių šaukštelių obuolių acto.

• Smulkia tarka pritarkuokite bulvių ir dėkite tarkius ant probleminių kojų vietų. Sluoksnio storis turėtų būti apie centimetrą. Kad tarkiai geriau laikytųsi, galite apvynioti koją bintu ir laikyti su tarkiais kelias valandas (4–5 valandos bus pats tas).

• Jei turite prisirinkę apynių spurgų, būtinai pasinaudokite ir jų gydomosiomis savybėmis. Imkite saujelę apynių spurgų, užpilkite pora šimtų mililitrų verdančio vandens, pakaitinkite taip apie penkiolika minučių ir nusunkite. Gerkite kelis kartus per dieną prieš valgį po stiklinaitę, taip pat nuovirą galite panaudoti ir kompresams ant probleminių kojų vietų uždėti.

• Imkite paprasto kopūsto lapus ir panaudodami kočėlą juos gerokai patrinkite. Vieną pusę tepkite aliejumi ir dėkite ant probleminių kojų vietų. Koją apriškite bintu ir su tokiu kompresu palaikykite visą parą.

• Išsiplėtusias venas galima gydyti ir lazdynų žievės nuoviru –jame suvilgykite vatos ar marlės, dėkite ant pažeistų kojos vietų, apriškite marle ir palaikykite per naktį ar visą parą. Lazdynų žievė pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, padeda susitraukti kraujagyslėms.

Pasiruoškite tepalo, kuriam reikės šaukšto kiaulių taukų, šaukšto „Višnevskio“ ir šaukšto „Ichtiolo“ tepalų, šaukšto skystojo muilo, šaukšto alavijo sulčių, šaukšto svogūnų sulčių ir dar šaukšto medaus (geriausiai tinka natūralus). Viską sumaišykite puode ir kaitinkite ant mažos ugnies, nuolat maišykite, kol užvirs. Tik užvirus, ugnį išjunkite ir leiskite mišiniui atvėsti. Tepkite problemines vietas ir apvyniokite koją bintu bei palaikykite parą, tada senąjį tepalą nuplaukite ir dėkite naujo, vėl laikykite parą – tai kartokite, kol baigsis paruoštas tepalas.

• Jei turite prisidžiovinę medetkų, tai keturis jų šaukštus užpilkite pora stiklinių virinto vandens, dar pavirkite apie 15 minučių, nukoškite. Šiuo nuoviru vilgykite marlę ir dėkite kompresus ant pažeistų kojų vietų.

• Į vonelę su šiltu vandeniu dėkite negailėdami jūros druskos, puodelį obuolių acto ir mirkykite kojas, galite bemirkant ir pamasažuoti.

 

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.