Dega kojų padai: gydymas

Dega kojų padai: gydymas

Su vienokiomis ar kitokiomis kojų problemomis susiduria daugelis, nes joms įtakos turi dažną mūsų gyvenime lydintys aspektai, pavyzdžiui, kelionės, nepatogi avalynė, stovimas darbas ir kt. Vieni skundžiasi kojų tinimu, kiti – nuovargiu, treti – pėdų skausmu, dar kai kurie gydytojų klausia, ką daryti, jei dega kojų padai? Nemalonus pojūtis, paskatinantis praverti gydytojo kabineto duris.

Kodėl dega kojų padai?
Ši problema pacientų įvardijama kaip pėdų degimo arba kaitimo pojūtis. Jis tikrai nėra malonus ir turi neigiamos įtakos gyvenimo kokybei. Kokios priežastys gali sukelti kojų deginimo pojūtį?
Dažnu atveju, kai dega kojų padai, pacientui diagnozuojamos neuropatijos – šių ligų grupei būdingas deginimo pojūtis pėdose. Neuropatijas dažnu atveju suponuoja cukrinis diabetas, taip pat alkoholizmas, tam tikros ligos. Jei dega kojų padai, priežastis gali būti – avalynė. Nepraleidi orui, iš sintetinių medžiagų pagaminta avalynė gali tapti pėdų kaitimo priežastimi. Taip pat į priežasčių sąrašą galima įtraukti ir ilgą vaikščiojimą lauke basomis įkaitusiu smėliu, šaligatviu, stresas irgi gali būti šios problemos „kaltininkas“. Tiesa, būtina paminėti ir stovimą darbą – jis irgi neretai tampa pėdų kaitimo priežastimi. Tai dar ne viskas, jei klausiate, kodėl dega kojų padai, – neretai šis pojūtis atsiranda, jei žmogui diagnozuota skersinė plokščiapėdystė.

Ką daryti, jei dega kojų padai?
Susidūrę su šia problema pirmiausia turėtumėte peržvelgti savo avalynės arsenalą ir pasirūpinti, kad avėtumėte tik kojai tinkančią, konkrečiam metų laikui pritaikytą ir iš natūralių, kokybiškų medžiagų pagamintą avalynę. Ne mažiau dėmesio reikia skirti ir kojinėms bei pėdkelnėms, jei jas mūvite.

Jei pėdų kaitimo priežastis yra tam tikra neuropatija, tai atsižvelgdamas į jos rūšį bei stadiją gydytojas parinks tikslingą ligos gydymą, rekomenduos terapijas. Pėdų deginimo jausmas turėtų pasitraukti, kai bus išgydyta jį sukėlusi priežastis. Bet norėdami sau suteikti patogumo ir pašalinti jaučiamą diskomfortą, galite naudoti specialius įdėklus avalynei.Maža to, ortopediniai vidpadžiai itin svarbūs dirbantiems stovimą darbą, kas, kaip jau minėjime, irgi gali būti pėdų kaitimo priežastimi. Vidpadžiai neleis pėdoms pavargti, padės sumažinti skausmą, tinkamai paskirstys pėdoms tenkančias apkrovas.

Jei pėdų degimo jausmo priežastis yra skersinė plokščiapėdystė, kur kas daugiau komforto suteiks specialūs vidpadžiai, pritaikyti būtent skersinį skliautą turinčioms pėdoms. Tai bus puikus sprendimas, padėsiantis išvengti diskomforto ir suteiksiantis maksimalų patogumą jų nešiotojui. Apskritai, ortopediniai vidpadžiai bus sveikintinas šios problemos sprendimo būdas (gali būti derinamas su kitais gydymo metodais, priklausomai nuo problemos priežasties), nes su jais kojos nepavargsta, nepatiria per didelių apkrovų.

Jei dega kojų padai, tai paprastai būna tam tikro negalavimo simptomas, jo sąlygota problema, todėl pirmiausia gydytojas paskirs gydymą kertinei ligai šalinti, o drauge bus mažinamas ir tokių simptomų, kaip kaistančios pėdos, sukeliamas diskomfortas.

Вопросы и Ответы

Нет вопросов


Ваш вопрос успешно отправлен нашей команде. Спасибо за вопрос!

Ask a question

Контактные данные (номер телефона и адрес электронной почты) на сайте не публикуются. Они используются менеджером для отправки ответа запрашивающей стороне.