Riešo skausmas

Riešo skausmas

Skauda riešą? Šis sutrikimas dažnai vadinamas XXI-ojo amžiaus problema, nes dažniausiai riešo sritį skauda dėl per ilgo darbo su kompiuteriu ar kompiuterio pelyte. Svarbu pastebėti, jog darbas kompiuteriu - tai ne vienintelė skausmų priežastis. Riešo skausmas gali atsirasti net dėl keleto priežasčių:

 • traumos, patirtos sporto metu;
 • dėl anksčiau patirtų rankos lūžių;
 • raumenų ar raiščių uždegimo;
 • skysčių, kurie kaupiasi riešo srityje;
 • patinusio sąnario;
 • riešo kanalo sindromo;

Rizikos faktorius

Riešo kanalo sindromas – nemalonus ir skausmingas sutrikimas, kuomet užspaudžiamas riešo nervas (nervus medianus), tuomet žmogus jaučia spaudimą riešo srityje, o galiausiai ir skausmą. Riešo kanalo sindromu dažniausiai skundžiasi moterys, tačiau vyrai taip pat ne išimtis. Rizikos grupei priklauso ir tie žmonės, kurie serga įvairiomis skydliaukės ligomis, cukriniu diabetu, artritu. Štai kodėl, nepaisant nei lyties, nei amžiaus grupės, pajutus, jog ilgą laiką skauda riešą, būtina imtis priemonių ir kreiptis į specialistą.

Riešo kanalo sindromo požymiai

Svarbu paminėti, kad kuomet kalbame apie riešo kanalo sindromą, skausmas yra ne vienintelis simptomas. Kiti požymiai:

 • dilgčiojimas pirštų galuose;
 • nejautrumas;
 • alkūnės, dilbio ar riešo dilgčiojimas;
 • deginantis skausmas riešo, delno, pirštų (išskyrus mažąjį) srityse;
 • sunkumas išlaikyti daiktą rankoje (dažnai iš rankos krenta daiktai);

Dažniausiai serga kompiuteriu dirbantys asmenys

Jeigu skauda riešą, rekomenduojame nelaukti ir iškart kreiptis į gydytoją ortopedą, kuris nustatys Jūsų riešo skausmo priežastį ir paskirs tinkamą gydymą. Traumos ir patempimai – retesni atvejai, kaip jau minėjome anksčiau, dažniausiai riešą skauda dėl riešo kanalo sindromo. Šiuo sutrikimu skundžiasi daug su kompiuteriu dirbantys asmenys, taip pat kirpėjai ar kiti specialistai, kuriems reikia ilgą laiką daryti vieną monotonišką judesį (judinti kompiuterio pelytę, kirpti, šukuoti ir kt.) Stebitės, kodėl sėdėjimas prie kompiuterio sukelia tokią patologiją? Mokslininkai atliko tyrimus ir išsiaiškino, jog nuolat spaudant pelę pirštais gali atsirasti įvairių raumenų įtrūkimų, o dėl išlenkto riešo nuolat spaudžiamos kraujagyslės - tai galiausiai sukelia riešo skausmus.

Gydymas

Pirmiausia ši liga yra gydoma kompresais, riešo įtvaru. Įtvaras yra nešiojamas apie šešias savaites. Jei pacientas nejaučia pagerėjimo, tikėtina, kad šis gydymo būdas netinka, todėl gydytojas gali pasiūlyti tam tikrus medikamentus. Galiausiai, jei liga pažengusi, riešą skauda nuolatos, o minėtos priemonės diskomforto jausmo nepašalina, pacientams rekomenduojama operacija.

Profilaktika

Geriausia šio sindromo profilaktika yra darbų, kuriems būdingi pasikartojantys monotoniški plaštakų bei pirštų judesiai, vengimas. Vis tik, jei tai neišvengiama, tinkama mityba, ypač prisotinta B grupės vitaminų, sveika gyvensena, atsisakant rūkimo, bei dažnesnės pertraukos, leidžiančios pailsėti riešui, gali atitolinti problemą.

Вопросы и Ответы

Нет вопросов


Ваш вопрос успешно отправлен нашей команде. Спасибо за вопрос!

Ask a question

Контактные данные (номер телефона и адрес электронной почты) на сайте не публикуются. Они используются менеджером для отправки ответа запрашивающей стороне.