Iššokęs kojos kauliukas

Iššokęs kojos kauliukas - ką reikėtų žinoti pacientui?Tyrimai rodo, jog apie 30 proc. pasaulio žmonių turi iššokusį pėdos kauliuką. Iššokęs kojos kauliukas, tai didžiojo kojos piršto iškrypimas į išorę ir pirmojo padikaulio pasislinkimas į vidinę pusę. Medicininis šios patalogijos pavadinimas yra Halux Valgus („Hallux“ lotyniškai - didysis pirštas, „valgus“ - apibūdina iškrypimą į išorę), bet pacientai dažniausiai šią problemą apibūdina paprastai – iššokusiu kojos kauliuku. Ilgainiui iškrypęs didysis kojos pirštas pacientui ima kelti diskomfortą ir skausmą, todėl pastebėjus pėdos pokyčius reikėtų kreiptis į gydytoją-ortopedą ir spręsti, kaip sumažinti deformacijos progresą.

Taisyklingas bėgimas

Bėgimas yra puiki treniruotė, formuojanti visas sportuojančio asmens raumenų grupes, nes bėgant treniruojami ne tik sėdmenys ir klubai, kaip įprasta galvoti, tačiau ir pilvo presas, kaklas bei rankos. Tad derindami bėgiojimą su sveika mityba galite pasiekti itin gerų rezultatų. Tačiau net ir bėgiojant Jūsų tyko įvairiausios traumos, todėl rekomenduojame

Netaisyklinga laikysena. Ką derėtų žinoti pacientams?

Netaisyklinga laikysena – tai problema, kuri ne tik atrodo neestetiškai, tačiau ir sukelia rimtų sveikatos sutrikimų. Įdubusi krūtinės ląsta, pakumpę pečiai ir atsikišęs pilvas kenkia asmens vidaus organams, todėl ilgainiui žmonėms, kurių laikysena netaisyklinga atsiranda kvėpavimo ar kraujotakos sutrikimų, be to, negydoma netaisyklinga laikysena smarkiai deformuoja stuburą ir išsivysto į rimtus stuburo iškrypimus.

Plokščiapėdystė (pilnapadystė, pilnapėdystė)

  Plokščiapėdystė (dar žinoma kaip pilnapėdystė arba pilnapadystė) tai dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija, kuri susiformuoja tada, kai pėdos sąnarius fiksuojantys raiščiai išlaisvėja, susilpnėja raumenų tonusas, todėl suplokštėja pėdos išilginis ir/arba skersinis skliautai (vystosi atitinkamai išilginė arba skersinė plokščiapėdystė). Sveikatos

Moksaterapija

Moksibustija - menas šildyti moksa yra vienas iš pačių seniausių senovės Kinijos gydymo metodų. Paprastasis kietis (artemise vulgaris) yra augalas iš kurio gaminama moksa. Degdamas jis išskiria aukštą 600-900 laipsnių temperatūrą, todėl šiluma yra pajėgi giliai įsiskverbti į žmogaus kūną.(Moksa gaminama ir iš pelyno žolės). Gydymas moksa yra senesnis už gydymą adatomis (akupunktūrą).