Kineziterapija

Judėjimas yra fiziologinis organizmo augimo, vystymosi, formavimosi stimuliatorius ir gyvosios gamtos egzistencijos pagrindas. Judesys ir judėjimas yra svarbiausias pacientų (ligonių) reabilitacijos elementas. Gydymas judesiu mokslinį pagrindimą įgavo tik Renesanso laikotarpiu (XIV-XVI a.), o kineziterapija kaip specialybė susiformavo tik XX a. pradžioje.

Metatarsalgija ir aukštakulnių avėjimas

Metatarsalgija – priekinės pėdų dalies skausmas, kuris vargina daugelį iš mūsų.Paprastai tokio pobūdžio skausmas atsiranda bėgiojant, šokinėjant, ilgai vaikštant ar dėvint aukštakulnius. Tačiau ar vertėtų sunerimti ir kokias priemones reiktų naudoti siekiant išvengti šio nemalonaus pojūčio?

Achilo sausgyslės uždegimas (Achilles tendonitis)

 Achilo sausgyslių uždegimas (taip pat vadinama Achilo Tendonpathy) pasireiškia nuosekliu, aštriu skausmu tiesiog virš kulno. Gali pasireikšti paraudimas ir patinimas, o pažeista lokalizacija, liečiant yra skausminga. Be to, pacientą gali riboti čiurnos sąnario lankstumas.

Blauzdos skausmas

Daugelis mūsų po intensyvios treniruotės, ilgo pasivaikščiojimo arba bėgiojimo lauke pajuntame blauzdos skausmą. Tai natūrali raumenų reakciją į didesnį nei įprasta fizinį krūvį, kai kuriais atvejais į nepatogią sėdėjimo ar stovėjimo pozą.

Kelio skausmas

Kelio skausmo simptomai: Patello-femoral sindromas yra labiausiai paplitusi lėtinio kelio skausmo forma ir pasižymi skausmo lokalizacija tarp girnelės ir šlaunikaulio. Jis sukelia skausmą ir dirglumą priekinėje kelio srityje. Patello-femoral skausmas dažniau pasireiškia sėdint ilgą laiką ir atsistojus nuo kėdės ar lipant iš automobilio arba lipant laiptais. Kai kurie pacientai gali jausti nemalonius trynimo ar traškėjimo skausmo pojūčius kelio sąnaryje.