Blauzdos skausmas

Daugelis mūsų po intensyvios treniruotės, ilgo pasivaikščiojimo arba bėgiojimo lauke pajuntame blauzdos skausmą. Tai natūrali raumenų reakciją į didesnį nei įprasta fizinį krūvį, kai kuriais atvejais į nepatogią sėdėjimo ar stovėjimo pozą.

Kelio skausmas

Kelio skausmo simptomai: Patello-femoral sindromas yra labiausiai paplitusi lėtinio kelio skausmo forma ir pasižymi skausmo lokalizacija tarp girnelės ir šlaunikaulio. Jis sukelia skausmą ir dirglumą priekinėje kelio srityje. Patello-femoral skausmas dažniau pasireiškia sėdint ilgą laiką ir atsistojus nuo kėdės ar lipant iš automobilio arba lipant laiptais. Kai kurie pacientai gali jausti nemalonius trynimo ar traškėjimo skausmo pojūčius kelio sąnaryje. 

Nugaros skausmas

Nugaros skausmas - tai itin dažnas skundas tarp pacientų, kurį gali sukelti daug ir įvairių priežasčių. Jis gali būti ir ūmus ir lėtinis. Ūmus nugaros skausmas - tai toks pojūtis, kuris tęsiasi ne ilgiau kaip kelis mėnesius ir yra pacientų apibūdinamas kaip itin aštrus, nepraeinantis skausmas. Lėtinį nugaros skausmą pacientai apibūdina kaip gilų ir skausmingą pojūtį, galintį plisti net į kojas. Tokie skausmai pacientą dažniausiai kamuoja ilgiau nei tris mėnesius. 

Pėdų skausmo priežastys bei dėmesys problemai

Mėgautis gyvenimu galima tik tada, kai nejaučiame skausmo. Vienas rimčiausių skausmo židinių, stabdantis visus darbus, pomėgius ir priverčiantis ne juokais sunerimti, yra pėdų skausmas. Dėl įvairių priežasčių tiek vyrams, tiek moterims ar net vaikams skausmas pėdų srityje sujaukia sklandų judėjimą, o negydomas gali privesti ir prie dar rimtesnių sveikatos problemų. Ne vien ilgai vaikštant, bet ir turint pėdos deformaciją, apatinėje kojos dalyje žmogus nuolat junta nemalonų, o kartais net itin intensyvų, skausmą. Pastebėjus pirmuosius nemalonius pojūčius šioje srityje, reikia nelaukti ir kreiptis į specialistus. Profesionalai diagnozuoja tikslią paciento pėdos skausmo priežastį ir skiria specialias, jo situacijai tinkančias priemones.

Apie šleivapėdystę ir jos gydymą

Šleivapėdystė  -  tai įgimta pėdos ir blauzdos kaulų bei raumenų deformacija. Ši būklė reikalauja intensyvaus ir ankstyvo gydymo, kitu atveju vaiko šleivapėdystė išsivysto į sunkią negalią, kuri smarkiai apriboja žmogaus judesius. Fizinė negalia gali taip pat išprovokuoti ir psichologines problemas ir bei socialinį vaiko uždarumą. Nustatyta, kad įgimta šleivapėdystė Europoje ir Lietuvoje pasitaiko maždaug vienam iš tūkstančio naujagimių, dažniau berniukams.