Čiurnos sąnario nestabilumas

 Čiurnos sąnario nestabilumas – tai nuolatiniai pasikartojantys čiurnos sąnario kryptelėjimai pasireiškiantys dėl lateralinių (šoninių) čiurnos sąnario raiščių laisvumo. Netikėti kryptelėjimai dažniausiai pasireiškia einant ar užsiimant kita aktyvia veikla, reikalaujančia staigių čiurnos judesių.

Stresiniai lūžiai esant kojų ilgių skirtumui

Kojų ilgių skirtumas – dažnas judamojo aparato pakitimas, su kuriuo susiduria apie 70 proc. visų žmonių. Jis skirstomas į įgimtą, kai jau yra gimstama su kojų ilgio asimetrija bei įgytą, kai kojų ilgis pakinta gyvenimo eigoje. Kojų ilgių skirtumas gali varijuoti nuo nežymaus keleto milimetrų iki 6 cm ir daugiau. Svarbu tai, kad bet koks kojų ilgių pokytis lemia žmogaus biomechanikos pakitimus ir sukelia diskomfortą.
Ilgesnei kojai tenka didesnės apkrovos, pakinta įprasta raumenų bei raiščių struktūra, didėja apkrovos stuburui, atsiranda nugaros skausmai bei iškyla didelė rizika patirti stresinį kaulo lūžį.

Trikampio kauliuko sindromas

Trikampis kauliukas tai papildomas kauliukas atsirandantis už šokikaulio. Tai yra įgimta deformacija, kuri gali pasireikšti vienoje ar abejose kojose. Labiausiai ši deformacija išryškėja paauglystėje, kai viena šokikaulio dalelė nesuauga su kitomis ir dėl šios priežasties šalia šokikaulio lieka atskiras trikampis kauliukas, prie šokikaulio prisijungiantis fibroziniu raiščiu. Ši deformacija būdinga nedaugeliui ir dažnai žmonės net neįtaria, jog ją turi, kol neatsiranda skausmas ir diskomfortas, vadinamas trikampio kauliuko sindromu.

Brachimetatarsija

Brachimetatarsija – kas tai?
Brachimetatarsija – tai įgimta pėdos būklė, kai vienas iš priekinių pėdos kauliukų yra žymiai trumpesnis nei kiti. Paveikti gali būti visi penki padikauliai, tačiau dažniausiai ši deformacija pasireiškia ties ketvirtu padikauliu, ypač jaunoms moterims. Žiūrint į pėdą gali atrodyti, kad ketvirtasis pirštas yra trumpesnis negu kiti, arba yra iškilęs virš trečiojo ir penktojo kojos piršto.

Šlaunies raumens skausmas

Šlaunies raumens skausmas: priežastys ir gydymas Bent kartą patyrę šlaunies skausmą puikiai žino, kad anoks čia malonumas – be jaučiamo diskomforto, neretai dar ir ribojami judesiai, tam tikros veiklos. Šlaunies raumens skausmas gali apimti ne tik skaudamus raumenis, bet ir šalia jų esančius audinius, pavyzdžiui, sausgysles, raiščius.