Kaip nutukimas paveikia pėdą?

Nutukimas viena aktualiausių sveikatos problemų visame pasaulyje, kuri diagnozuojama vis dažniau. Paprastai nutukimas yra apibūdinamas kaip organizmo būsena arba liga, kai žmogaus kūne ima kauptis pernelyg didelis riebalinio audinio sluoksnis, trukdantis normaliam organizmo funkcionavimui. Svarbu pabrėžti, kad nutukimas sukelia ne tik sveikatos problemas bei blogą savijautą, tačiau gali pakeisti ir natūralią pėdos struktūrą.

Čiurnos sąnario nestabilumas

 Čiurnos sąnario nestabilumas – tai nuolatiniai pasikartojantys čiurnos sąnario kryptelėjimai pasireiškiantys dėl lateralinių (šoninių) čiurnos sąnario raiščių laisvumo. Netikėti kryptelėjimai dažniausiai pasireiškia einant ar užsiimant kita aktyvia veikla, reikalaujančia staigių čiurnos judesių.

Stresiniai lūžiai esant kojų ilgių skirtumui

Kojų ilgių skirtumas – dažnas judamojo aparato pakitimas, su kuriuo susiduria apie 70 proc. visų žmonių. Jis skirstomas į įgimtą, kai jau yra gimstama su kojų ilgio asimetrija bei įgytą, kai kojų ilgis pakinta gyvenimo eigoje. Kojų ilgių skirtumas gali varijuoti nuo nežymaus keleto milimetrų iki 6 cm ir daugiau. Svarbu tai, kad bet koks kojų ilgių pokytis lemia žmogaus biomechanikos pakitimus ir sukelia diskomfortą.
Ilgesnei kojai tenka didesnės apkrovos, pakinta įprasta raumenų bei raiščių struktūra, didėja apkrovos stuburui, atsiranda nugaros skausmai bei iškyla didelė rizika patirti stresinį kaulo lūžį.

Trikampio kauliuko sindromas

Trikampis kauliukas tai papildomas kauliukas atsirandantis už šokikaulio. Tai yra įgimta deformacija, kuri gali pasireikšti vienoje ar abejose kojose. Labiausiai ši deformacija išryškėja paauglystėje, kai viena šokikaulio dalelė nesuauga su kitomis ir dėl šios priežasties šalia šokikaulio lieka atskiras trikampis kauliukas, prie šokikaulio prisijungiantis fibroziniu raiščiu. Ši deformacija būdinga nedaugeliui ir dažnai žmonės net neįtaria, jog ją turi, kol neatsiranda skausmas ir diskomfortas, vadinamas trikampio kauliuko sindromu.

Brachimetatarsija

Brachimetatarsija – kas tai?
Brachimetatarsija – tai įgimta pėdos būklė, kai vienas iš priekinių pėdos kauliukų yra žymiai trumpesnis nei kiti. Paveikti gali būti visi penki padikauliai, tačiau dažniausiai ši deformacija pasireiškia ties ketvirtu padikauliu, ypač jaunoms moterims. Žiūrint į pėdą gali atrodyti, kad ketvirtasis pirštas yra trumpesnis negu kiti, arba yra iškilęs virš trečiojo ir penktojo kojos piršto.