Kulno skausmas

Kulno skausmas kaip reikiant atsiliepia gyvenimo kokybei, kadangi skaudant kulną maudimas ar kitoks diskomfortas dažniausiai juntamas visoje pėdoje. Pats kulnas dalyvauja žmogaus ėjimo, bėgimo ir kitose aktyviose veiklose, tad šios kūno dalies negalavimas dažnai apriboja judesius, pajėgumus, neigiamai veikia emocijas. Vaikštant į pagrindą remiamasi atramine kulnakaulio dalimi. Tai viena iš

Ultra - trail bėgikės patirtis bėgant su Pes Planus vidpadžiais

26- erių metų ultra, trail bėgikė Monika Gotcaitytė pasakoja apie šį sportą ir savo patirtį su standartiniais bėgimo vidpadžiais, kuriuos įsigijo Pes Planus.

Achilo sausgyslės pažeidimai

Kas tai yra Achilo sausgyslės pažeidimai?
Achilo sausgyslė – tai elastinė juosta jungianti raumenį su kaulu. Ji yra užpakalinėje pėdos dalyje ir tęsiasi nuo blauzdos raumens iki kulnakaulio, kuri einant padeda pakelti kulną nuo žemės. Yra išskiriamas Achilo sausgyslės tendinitas ir tendinozė.

Pėdos sezamoidinių kauliukų pažeidimai

Kas yra sezamoidai?
Sezamoidai - tai kauliukai įsiterpę į sausgyslę, kurie paprastai visame žmogaus kūne randami tik keletoje sąnarių. Sveikoje pėdoje yra du žirnio formą atitinkantys sezamoidai kauliukai, esantys po kojos nykščio metatarsofalanginiu (MTP)sąnariu. 

Šeivinio raumens sausgyslės pažeidimai

Kas tai yra šeivinio raumens sausgyslė?
Sausgyslė – tai tarsi elastinė juosta jungianti raumenį su kaulu. Dvi šeivinio raumens sausgyslės eina viena šalia kitos už išorinės kulkšnies.Ilgojo šeivinio raumens sausgyslė tvirtinasi ties kojos nykščio padikaulio pamatu ir vidiniu pleištuku, o trumpojo šeivinio raumens sausgyslė ties kojos mažylio padikaulio pamato šiurkštuma. Pagrindinė šeivinio raumens sausgyslių funkcija yra išorinės pėdos dalies stabilizavimas ir saugojimas nuo išnirimo.