Ultra - trail bėgikės patirtis bėgant su Pes Planus vidpadžiais

26- erių metų ultra, trail bėgikė Monika Gotcaitytė pasakoja apie šį sportą ir savo patirtį su standartiniais bėgimo vidpadžiais, kuriuos įsigijo Pes Planus.

Achilo sausgyslės pažeidimai

Kas tai yra Achilo sausgyslės pažeidimai?
Achilo sausgyslė – tai elastinė juosta jungianti raumenį su kaulu. Ji yra užpakalinėje pėdos dalyje ir tęsiasi nuo blauzdos raumens iki kulnakaulio, kuri einant padeda pakelti kulną nuo žemės. Yra išskiriamas Achilo sausgyslės tendinitas ir tendinozė.

Pėdos sezamoidinių kauliukų pažeidimai

Kas yra sezamoidai?
Sezamoidai - tai kauliukai įsiterpę į sausgyslę, kurie paprastai visame žmogaus kūne randami tik keletoje sąnarių. Sveikoje pėdoje yra du žirnio formą atitinkantys sezamoidai kauliukai, esantys po kojos nykščio metatarsofalanginiu (MTP)sąnariu. 

Šeivinio raumens sausgyslės pažeidimai

Kas tai yra šeivinio raumens sausgyslė?
Sausgyslė – tai tarsi elastinė juosta jungianti raumenį su kaulu. Dvi šeivinio raumens sausgyslės eina viena šalia kitos už išorinės kulkšnies.Ilgojo šeivinio raumens sausgyslė tvirtinasi ties kojos nykščio padikaulio pamatu ir vidiniu pleištuku, o trumpojo šeivinio raumens sausgyslė ties kojos mažylio padikaulio pamato šiurkštuma. Pagrindinė šeivinio raumens sausgyslių funkcija yra išorinės pėdos dalies stabilizavimas ir saugojimas nuo išnirimo.

Čiurnos patempimai

Kas tai yra čiurnos patempimai?
Čiurnos patempimas pasireiškia tuomet kai yra petempiamas vienas ar keli čiurnos sąnario raiščiai. Raiščiai yra tarsi elastinės juostos, kurios jungia vieną kaulą su kitu ir taip pat kartu suriša sąnarius. Čiurnos sąnario raiščiai užtikrina sąnario stabilumą, apribodami judesius į vieną ar į kitą pusę.