Kaip nutukimas paveikia pėdą?

Kaip nutukimas paveikia pėdą?

Nutukimas viena aktualiausių sveikatos problemų visame pasaulyje, kuri diagnozuojama vis dažniau. Paprastai nutukimas yra apibūdinamas kaip organizmo būsena arba liga, kai žmogaus kūne ima kauptis pernelyg didelis riebalinio audinio sluoksnis, trukdantis normaliam organizmo funkcionavimui. Svarbu pabrėžti, kad nutukimas sukelia ne tik sveikatos problemas bei blogą savijautą, tačiau gali pakeisti ir natūralią pėdos struktūrą.

Viršsvoris ir pakitusi pėdos struktūra
Papildomas kūno svoris turi įtakos pėdos skliauto pasikeitimui. Pėdos skliautas, dar vadinamas pėdos arka, atlieka svarbų vaidmenį atlaikant visą kūno svorį ir absorbuojant smūgius tenkančius pėdai einant ar bėgant. Šio skliauto dėka yra išvengiama su pėdos perkrova susijusių pažeidimų ir rimtų traumų. Esant nutukimui pėdos skliautas palaipsniui suplokštėja, kyla rizika atsirasti plokščiapadystei ir čiurnos pronacijai (krypimui į vidų). Pakinta natūralūs atramos taškai, labiau apkraunama vidinė pėdos dalis, sunkesniais atvejais netgi pastebima pėdos kaulų dislokacija.

Pasekmės
Nesiimant jokių prevencijos priemonių pakitę atramos taškai tampa skausmingi, formuojasi uždegimas, apsunkinamas judėjimas.Taip pat kyla rizika pažeisti pado fasciją, kuri irgi yra atsakinga už smūgių absorbciją. Nusileidus pėdos skliautui, pado fascija yra įtempiama. Padidėja apkrova ploniausiai šios sausgyslės sričiai, kuri yra ties kulnakauliu. Dėl per didelės apkrovos atsiranda sausgyslės skaidulų įplyšimai ir pradeda formuotis uždegimas vadinamas Plantariniu fascitu, kuris pasireiškia aštriu duriančiu skausmu ties kulnu ir apsunkina stovėjimą bei vaikščiojimą.

Nutukimas ir diabetinė pėda
Nutukimas dažnai sąlygoja cukrinio diabeto, o kartu su juo ir diabetinės pėdos atsiradimą. Diabetinė pėda – tai viena iš cukrinio diabeto sukeliamų komplikacijų, kuriai būdingas galūnės funkcijos sutrikimas, tinimas, pūliavimas, skausmas kai kuriais atvejais gali būti jaučiamas pėdos dilgčiojimas, deginimas ir skausmas ramybės būsenoje ar sumažėjęs pėdos jautrumas, dėl kurio atsiranda pavojus susižeisti.

Kelios rekomendacijos sergant cukriniu diabetu
Sergant cukriniu diabetu, rekomenduojama naudoti minkštą, netrinančią avalynę, specialius diabetinei pėdai pritaikytus ortopedinius vidpadžius, kurie suteikia pėdos skliautui atramą ir užkerta kelią tolimesniam plokščiapėdystės vystymuisi bei neleidžia atsirasti opoms ir nutrynimams.
 

Diabetinė pėda yra labai rimta komplikacija, kurios gydymo priemones turi parinkti gydantis gydytojas.

 

Вопросы и Ответы

Нет вопросов


Ваш вопрос успешно отправлен нашей команде. Спасибо за вопрос!

Ask a question

Контактные данные (номер телефона и адрес электронной почты) на сайте не публикуются. Они используются менеджером для отправки ответа запрашивающей стороне.