Raumenų skausmas

Raumenų skausmas

  Raumenų skausmas - tai pojūtis, kurio metu jaučiamas daugiau nei vieno raumens ir minkštojo audinio skausmas, itin dažnai pasitaikantis tarp pacientų. Raumenų skausmas gali būti juntamas nugaros, pečių, kaklo ir kojų srityse.Svarstote kodėl Jums skauda raumenis? Viena iš raumenų skausmo priežasčių gali būti patempti raumenys.

Raumenis pasitempti galite intensyvios treniruotės metu, dėl netaisyklingos laikysenos, taip pat raumenų skausmas gali atsirasti ir dėl didelio krūvio, patiriamo streso, traumų, uždegimų, infekcijų. Įdomu tai, kad skausmas gali atsirasti ir dėl nepilnavertės mitybos. Tad, jei skauda raumenis ilgiau nei porą dienų ir jis nė kiek nemažėja, nekankinkite savęs ir kreipkitės į gydytoją.

Skauda raumenis? Kaip juos gydyti?
kelias dienas nesportuokite ir venkite bet kokio kito fizinio aktyvumo, kad raumenys galėtų tinkamai pailsėti;
• jei intensyviai sportavote ir po to pajutote nemalonų raumenų skausmą, tiesiog užkąskite baltyminio maisto. Raumenims atsigauti po sporto puikiai padės riešutai, nes juose yra daug vitamino E, stiprinančio raumenis, taip pat galite paskanauti vyšnių, arba išsivirti kelis kiaušinius, ar grūdų košę. Visi šie produktai mažina raumenų skausmą ir padeda jiems atsistatyti;
• galite kas kelias valandas ant skaudamos vietos dėti šaltus kompresus, jie sumažins patinimą, atpalaiduos raumenį;
• jei išbandėte poilsį ir kompresus, tačiau Jums vis tiek skauda raumenis, užsukite į vaistinę ir įsigykite skausmą malšinantį tepalą;
• jei niekas nepadeda, įsigykite raumenų skausmą mažinančių medikamentų. 

Kai kuriais atvejais raumenis skauda tik dėl per didelio patirto fizinio krūvio, tad nerimauti nėra dėl ko, tačiau, jei per 72 valandas skausmas nedingsta, kreipkitės į gydytoją, kuris atliks tyrimus ir diagnozuos skausmo priežastį. Juk žinoti, kodėl skauda – būtina!

 

 

No customer questions for the moment.


Your Question has been successfully sent our team. Thanks for question!

Ask a question

Contact details (phone number and e-mail) are not published on the website. They are used by the manager to send a response to the requester.