Kompresiniai įtvarai

Kompresiniai įtvarai

Dažnai girdime įvairiausių minčių apie kompresiją, maždaug nujausdami kur ir kaip ji yra panaudojama, tačiau kaip yra iš tikrųjų?
Tam, kad tikrai suprasti įtvaruose, blauzdinėse ir kompresinėse kojinėse esančios kompresijos poveikį ir naudą, svarbu turėti bendrą suvokimą kaip kraujas teka mūsų kūne.

Iš širdies išstumiamas deguonies prisotintas kraujas, arterijomis patenka į galūnes ir organus – tokiu būdu yra aprūpinami audiniai. Iš kraujo deguonis su maisto medžiagomis patenka į audinių ląsteles, o atgal į kraują iš ląstelių yra išskiriami medžiagų apykaitos produktai ir kraujas tampa veniniu. Šis kraujas kyla atgal į širdį venomis, kurios turi specialias struktūras – vožtuvus. Vožtuvai reikalingi užtikrinti vienos kraujo krypties tekėjimą, kadangi kraujospūdis venose yra žymiai mežesnis nei arterijose ir vien jo nepakanka, kad kraujas efektyviai sugrįžtų į širdį.

Kompresijos nauda

Kompresinių kojinių ir įtvarų dėka yra padidinamas galūnės apspaudimas, mažinamas tinimas, užtikrinama venų vožtuvų veikla ir pagerinama kraujotaka bei limfos nutekėjimas.

Žmonėms dirbantiems sėdimą ar stovimą darbą, daug keliaujantiems ir norintiems išvengti bendro kojų nuovargio bei veninių sutrikimų ateityje, rekomenduojamos profilaktinės kompresinės kojinės (15-20 mmHg) ar įtvarai turintys nedidelę kompresiją.

Pacientams, kuriems pasireiškia dažni kraujotakos sutrikimai galūnėse, tinimas ir kiti venų varikozei būdingi simptomai reikalingos stipresnę kompresiją turinčios kojinės (20-40 mmHg), užtikrinančios tvirtą galūnių apspaudimą ir tinkamą venų vožtuvų veiklą. Taip pat labai svarbu kompresines kojines dėvėti nėščiosioms, kadangi augantis svoris sukelia vis didesnes apkrovas kojoms.

Taip pat kompresija yra labai svarbi ir sporto srityje. Sportinės kompresinės kojinės, blauzdinės bei kompresijos turintys drabužiai užtikrina raumenų veiklos efektyvumą, padeda sumažinti raumenų vibraciją, palaikyti tinkamą kraujotaką bei audinių mitybą. Dėl šių priežasčių raumuo fizinio aktyvumo metu dirba sklandžiai, reikiamu momentu išvysto maksimalią jėgą, yra apsaugomas nuo traumų. Kompresinių kojinių dėka užtikrinamas greitesnis bei sklandesnis atsigavimo laikotarpis.

Taigi kompresija yra puikus neinvazinis gydymosios terapijos būdas padedantis išvengti daugelio komplikacijų ir rimtų traumų ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir sporte.


ŠALTINIAI

1. http://www.fleetfeethartford.com/sports-medicine/sports-medicine-corner/compression

2. https://www.clinicalkey.com/#!/content/book/3-s2.0-B9780702062759001458?scrollTo=%23hl0001939

No customer questions for the moment.


Your Question has been successfully sent our team. Thanks for question!

Ask a question

Contact details (phone number and e-mail) are not published on the website. They are used by the manager to send a response to the requester.