Prekės grąžinimo forma

ELEKTRONINĖS PARUOTUVĖS  TAISYKLĖS

1.BENDROSIOS NUOSTATOS

1.1. Šios prekių Pirkimo  taisyklės  yra Šalims privalomas teisinis dokumentas, kuris nustato Pirkėjo ir Pardavėjo teises, pareigas ir atsakomybę Pirkėjui įsigyjant prekes el. parduotuvėje.

1.2. Šios taisyklės (toliau – Taisyklės) sudaro susitarimą tarp UAB“ Pes Planus“,  juridinio asmens kodas 302791242, PVM mokėtojo kodas LT100007038614 registracijos adresas  T. Ševčenkos g.16h-3, Vilnius, buveinės adresas Naugarduko g.98, Vilnius, kontaktinis tel.: +37068560010  el.paštas: [email protected],  (toliau – Pardavėjas) ir Jūsų ( toliau –Pirkėjas), pagal kurį Pardavėjas suteiks Pirkėjui  galimybę įsigyti  www.pesplanus.lt  elektroninėje parduotuvėje (toliau – e.parduotuvė) siūlomas prekes, paslaugas (toliau – Prekės).

1.3. Pardavėjas pasilieka teisę bet kuriuo metu pakeisti, taisyti ar papildyti taisykles, atsižvelgdamas į teisės aktų nustatytus reikalavimus. Su Taisyklėmis Pirkėjas gali susipažinti el. parduotuvės tinklalapyje. Pirkėjui apsiperkant e. parduotuvėje taikomos Taisyklės, galiojančios užsakymo pateikimo metu.

1.4. Užsakyti prekes  e. parduotuvėje turi teisę:

1.4.1. veiksnūs fiziniai asmenys, t.y., asmenys sulaukę pilnametystės, kurių veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka;

1.4.2. nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų amžiaus, tik turėdami tėvų arba rūpintojų sutikimą

1.4.3. juridiniai asmenys;

1.4.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgaliotieji atstovai.

1.5. Pardavėjas, patvirtindamas taisykles, taip pat garantuoja, kad, remiantis taisyklių 1.5. punktu, Pirkėjas turi teisę pirkti prekes e. parduotuvėje.

1.6. Sutartis tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo to momento, kai Pirkėjas e. parduotuvėje suformavęs prekių krepšelį, nurodęs pristatymo adresą, pasirinkęs atsiskaitymo būdą ir susipažinęs su Pardavėjo taisyklėmis, paspaudžia mygtuką „UŽSAKYTI IR APMOKĖTI“ (žr. 5 punktą „Prekių užsakymas, kainos, atsiskaitymo tvarka“).

1.7. Kiekviena sutartis, sudaryta tarp Pirkėjo ir Pardavėjo, yra saugoma e. parduotuvėje.

2. ASMENS DUOMENŲ APSAUGA 

2.1. Užsisakyti prekes e. parduotuvėje Pirkėjas gali:

2.1.1. užsiregistruodamas šioje e. parduotuvėje – įvesdamas registracijai prašomus duomenis;

2.1.2. nesiregistruodamas šioje e. parduotuvėje.

2.2. Pirkėjas, užsakydamas prekes 2.1. taisyklių punkte numatytais būdais, atitinkamuose Pardavėjo pateikiamuose informacijos laukuose turi nurodyti prekių užsakymo tinkamam įvykdymui būtinus Pirkėjo asmens duomenis: vardą, pavardę, prekių pristatymo adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą.

2.3. Patvirtindamas šias taisykles Pirkėjas sutinka, jog 2.2. punkte pateikti Pirkėjo asmens duomenys būtų tvarkomi prekių ir paslaugų pardavimo e. parduotuvėje, Pardavėjo veiklos analizės ir tiesioginės rinkodaros tikslais.

2.4. Sutikdamas, kad Pirkėjo asmens duomenys būtų tvarkomi prekių ir paslaugų pardavimo Pardavėjo el. parduotuvėje tikslu, Pirkėjas taip pat sutinka, kad Pirkėjo nurodytu el. pašto adresu ir telefono numeriu būtų siunčiami informaciniai pranešimai, būtini prekių užsakymui įvykdyti.

2.5. Pirkėjas, užsiregistruodamas e. parduotuvėje bei užsakydamas prekes, įsipareigoja saugoti ir niekam neatskleisti prisijungimo duomenų.

3. PIRKĖJO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI 

3.1. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes el. parduotuvėje šių Pirkimo taisyklių ir kitose šios e. parduotuvės informacijos skiltyse nustatyta tvarka.

3.2  Pirkėjas įsipareigoja priimti užsakytas prekes ir už jas sumokėti sutartą kainą.

3.3. Pirkėjas turi teisę atsisakyti nuotolinės prekių pirkimo – pardavimo sutarties su e. parduotuve, pranešdamas Pardavėjui apie tai  raštu (el. paštu [email protected]  nurodant grąžinamą prekę ir jos užsakymo numerį) ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos, išskyrus atvejus, kai sutarties negalima atsisakyti pagal LR įstatymus (pvz., kai sutartis sudaryta dėl higienos prekių, pėdos priežiūros priemonių, kompresinių kojinių ar pėdkelnių pardavimo Mažmeninės prekybos taisyklių 25 punktas.   arba kai prekė yra užsakoma individualiai Pirkėjui.

3.4. Taisyklių 3.3. punkte numatyta teise Pirkėjas gali pasinaudoti tik tuo atveju, jeigu prekė nebuvo sugadinta arba iš esmės nepasikeitė jos išvaizda, taip pat ji nebuvo naudojama.

3.5. Jeigu pasikeičia Pirkėjo registracijos formoje pateikti duomenys, Pirkėjas privalo nedelsdamas juos atnaujinti.

3.6. Pirkėjas įsipareigoja neperduoti tretiesiems asmenims savo prisijungimo duomenų. Jei Pirkėjas praranda prisijungimo duomenis, jis privalo nedelsiant informuoti apie tai Pardavėją skyriuje „Kontaktai“ nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

3.7. Pirkėjas, naudodamasis e. parduotuve, sutinka su šiomis Pirkimo taisyklėmis ir įsipareigoja jų laikytis bei nepažeisti LR teisės aktų.

4.PARDAVĖJO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI 

4.1. Pardavėjas įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Pirkėjui tinkamai naudotis e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.

4.2. Jei Pirkėjas bando pakenkti Pardavėjo e. parduotuvės darbo stabilumui ir saugumui ar pažeidžia savo įsipareigojimus, Pardavėjas turi teisę nedelsiant ir be perspėjimo apriboti ar sustabdyti Pirkėjo galimybę naudotis e. parduotuve arba išskirtiniais atvejais panaikinti Pirkėjo registraciją.

4.3. Pardavėjas įsipareigoja gerbti Pirkėjo privatumo teisę į Pirkėjo priklausančią asmeninę informaciją, nurodytą e. parduotuvės registracijos formoje.

4.4. Pardavėjas įsipareigoja pristatyti Pirkėjo užsakytas prekes Pirkėjo nurodytu adresu.

5. PREKIŲ UŽSAKYMAS, KAINOS, ATSISKAITYMO 

5.1. El. parduotuvėje Pirkėjas gali pirkti visą parą, 7 dienas per savaitę.

5.2. Norėdamas užsisakyti prekę  e. parduotuvėje, Pirkėjas turi išsirinkti pageidaujamą prekę,  spausti mygtukus „Į KREPŠELĮ“, „PEREITI PRIE APMOKĖJIMO“. Nurodyti  ASMENINĘ INFORMACIJĄ( vardą, pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį, gyvenamosios vietos adresą), pasirinkti PRISTATYMO BŪDĄ, MOKĖJIMĄ,  susipažinti su ELEKTRONINĖS PARDUOTUVĖS TAISYKLĖMIS, spausti mygtuką  UŽSAKYTI IR APMOKĖTI.  

5.3. Nuotolinė prekių pirkimo ir pardavimo sutartis laikoma sudaryta nuo to momento, kai Pirkėjas savo elektroninio pašto adresu, nurodytu pirkimo eigoje, gauna pranešimą apie sėkmingai pateiktą užsakymą.

5.4. Prekių kainos elektroninėje parduotuvėje ir suformuotame užsakyme nurodomos eurais su priskaičiuotu pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

5.5. Prekėms taikoma užsakymo patvirtinimo metu galiojusi prekių kaina.

5.6. Pirkėjas gali atsiskaityti už prekes vienu iš šių būdų: bankiniu pavedimu, elektronine bankininkyste, atsiskaityti kortele, mokėti atsiimant prekes.

5.7. Pirkėjas įsipareigoja už prekes sumokėti nedelsiant.

5.8. Pirkėjas, pateikęs užsakymą  e-parduotuvėje ir pasirinkęs „MOKĖTI ATSIIMANT PREKES“, įsipareigoja sumokėti kainą, nurodytą užsakyme.

5.9. Tik gavus apmokėjimą už prekes pradedamas formuoti prekių siuntinys ir pradedamas skaičiuoti prekių pristatymo terminas. Pasirinkus apmokėjimo būdą “MOKĖTI ATSIIMANT PREKES” siuntinys pradedamas formuoti  po pranešimo apie pateiktą užsakymą gavimo.

6. PREKIŲ PRISTATYMAS IR ATSIĖMIMAS

6.1.Pagal Pirkėjo užsakyme nurodytą pristatymo adresą ir pristatymo būdą prekės yra pristatomos į „Omniva“ ir  LP Express" paštomatus, Lietuvos pašto skyrių. Prekes nurodytu adresu   pristato "Venipak"  kurjeriai. Į užsienį prekes pristato pašto tarnybos.

6.2. Prekių  Lietuvoje pristatymo terminas  yra nurodytas  prekės aprašyme.

6.3  Prekės yra išsiunčiamos tą pačią darbo dieną gavus apmokėjimą iki 13 val. Gavus apmokėjimą po 13 val prekės yra išsiunčiamos artimiausią darbo dieną. Pasirinkus apmokėjimą MOKĖTI ATSIIMANT PREKES prekės išsiunčiamos tą pačią dieną,o gavus užsakymą po 13 valandos artimiausią darbo dieną. 

6.4. Pasirinkus pristatymo būdą ATSIĖMIMAS PARDUOTUVĖJE, apie paruoštą užsakymą Pirkėjas yra informuojamas skambučiu arba trumpąja SMS žinute. Parduotuvės adresas: Naugarduko g. 98, Vilnius Darbo laikas: I-V 8:00 - 19:00, VI 10:00-14:00.

6.5. Jeigu prekių pristatymas yra neįmanomas ne dėl Pardavėjo kaltės (pvz.: Pirkėjas užsakydamas prekę nurodė neteisingą adresą, nurodytu adresu Pirkėjas ar gavėjas nerandamas ir pan.) arba Pirkėjas neatsiima prekių iš pašto skyriaus, LP Express ar Omniva terminalo nurodytais terminais, Pardavėjas iš anksto neįspėjęs gali nutraukti  nuotolinę prekių pirkimo ir pardavimo sutartį. Jei šiame punkte numatytu atveju Pardavėjas nutraukia pirkimo ir pardavimo sutartį, Pardavėjas per 14 dienų grąžina Pirkėjui už prekes sumokėtą sumą, išskaitydamas iš tos sumos Pardavėjo patirtus banko mokesčius, taikomus Pardavėjui už atliktus banko pavedimus bei prekių pristatymo ir grąžinimo  išlaidas. 

6.6. Jei Pirkėjas užsisako prekę, kurios Pardavėjas  per nurodytus terminus pristatyti negali, Pardavėjas apie tai nedelsdamas informuoja Pirkėją jo užsakyme  nurodytu elektroninio pašto adresu arba telefono numeriu ir nurodo galimą prekių pristatymo terminą. Pirkėjui nesutinkant su pasikeitusiu prekių pristatymo terminu, jis gali atsisakyti užsakymo. Tokiu atveju Pardavėjas per 14 darbo dienų nuo užsakymo atsisakymo grąžina Pirkėjui pagal  užsakymą sumokėtą sumą.

6.7. Pardavėjas atleidžiamas nuo atsakomybės už prekių pateikimo terminų pažeidimą, jeigu prekės Pirkėjui nėra pateikiamos arba pateikiamos ne laiku dėl trečiųjų asmenų, nesusijusių ir/arba nepriklausomų nuo Pardavėjo, kaltės arba dėl nuo Pirkėjo priklausančių aplinkybių.

7. PREKIŲ SAVYBĖS, KOKYBĖ IR GARANTIJOS

7.1. Prekių savybės nurodomos e.parduotuvėje prie kiekvienos Prekės esančiame  aprašyme. Pardavėjas siekia užtikrinti, kad Prekės atitiktų teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir būtų tinkamos naudoti pagal jų paskirtį.

7.2. Pirkėjas, pateikdamas užsakymą, patvirtina, jog yra susipažinęs  ir supranta, kad Prekės, nurodytos e.parduotuvėje, savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus Prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo  naudojamo monitoriaus ar kito įrenginio ypatybių ar nustatymų. Tokie skirtumai nebus laikomi Prekių trūkumais, išskyrus atvejus, jeigu neatitikimai bus sąlygoti Pardavėjo ar su juo susijusių trečiųjų asmenų veiksmų.

7.3. Pardavėjas tam tikroms prekių rūšims suteikia tam tikrą laiką galiojančią kokybės garantiją, kurios konkretus terminas ir kitos sąlygos nurodomos tokių prekių aprašymuose.

7.4. Pardavėjas yra atsakingas vartotojui už bet kokią  kokybės reikalavimų neatitiktį prekės pristatymo momentu ir paaiškėjusią ne vėliau kaip per dvejus metus nuo prekės pristatymo.

8. PREKIŲ  GRĄŽINIMAS  IR NUOTOLINIU BŪDU SUDARYTOS SUTARTIES ATSISAKYMAS

8.1. Pirkėjas turi teisę, nenurodydamas  priežasties,  atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties  per 14 dienų nuo prekės gavimo.

8.2. Pirkėjas gali grąžinti kokybišką prekę Pardavėjui  ir atsisakyti sutarties, jeigu daiktas nebuvo naudojamas, yra nesugadintas, išsaugotos jo vartojamosios savybės, yra nepraradęs prekinės išvaizdos, yra pilnos komplektacijos ir Pirkėjas turi daikto pirkimą iš Pardavėjo įrodančius dokumentus.

8.3 Kokybiškos prekės: pėdkelnės, kojinės, puskojinės, pėdos priežiūros prekės ( tarpupirščiai, skirtukai ir pan. ) negali būti grąžinami dėl sveikatos apsaugos ir higienos priežasčių. 

8.4. Pirkėjo teisė atsisakyti nuotolinės sutarties negalima kai prekė yra užsakoma individualiai Pirkėjui. Tokia informacija yra pateikiame Prekės aprašyme. Pirkėjas, pateikdamas užsakymą su tokia preke,  pripažįsta, kad jis netenka teisės atsisakyti sutarties t.y.  Prekė  nebus grąžinama.

8.5. Pirkėjas, nesprendęs nutraukti nuotolinę sutartį  ir grąžinti prekę   apie savo apsisprendimą turi informuoti Pardavėją el.paštu:  [email protected]. Gavęs šį prašymą Pardavėjas iš karto atsiunčia į Pirkėjo nurodytą el.paštą   prekės grąžinimo formą.  Pirkėjas taip pat gali grąžinti prekę,  užpildęs  čia pateikiamą   PREKĖS GRĄŽINIMO FORMA. Prekės grąžinimo išlaidas padengia Pirkėjas. (Civilinio kodekso 6.22811 straipsnio 6 punktas).

8.6. Pirkėjas, informavęs Pardavėją apie prekės grąžinimą  ir užpildęs prekės grąžinimo formą, nedelsiant išsiunčia  arba asmeniškai pristatyto Prekes Pardavėjui adresu Naugarduko g.98, 03160 Vilnius arba į LP Express arba  Omniva  paštomatus esančius adresu Naugarduko g. 84,  Vilnius. Pardavėjas neatsako už Pirkėjo grąžinamus siuntinius, kurie buvo išsiųsti netinkamai supakuoti, netinkamai nurodžius adresą, taip pat jei siuntiniai buvo prarasti ar sugadinti siuntimo metu.

8.7. Pirkėjui, atsisakius sutarties, Pardavėjas įsipareigoja ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo pareiškimo apie prekės grąžinimą telefonu arba el.paštu, tačiau ne anksčiau nei Pardavėjas gaus grąžintą Prekę grąžinti į Pirkėjo nurodytą banko sąskaitą už prekę sumokėtus pinigus. 

Pardavėjas grąžins pinigus  jei grąžinama prekė yra tvarkingoje originalioje pakuotėje, Pirkėjo nesugadinta, nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos autentiškos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.) (šis punktas netaikomas tuo atveju, kai grąžinama nekokybiška prekė); grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios Pirkėjas ją gavo;

8.8 Pirkėjas įsigyjęs netinkamos kokybės prekę, turi teisę įstatymų numatyta tvarka ir terminais prašyti, kad Pardavėjas nemokamai pašalintų Prekės trūkumus arba pakeistų netinkamos kokybės Prekę tinkamos kokybės Preke, o įstatymų numatytais atvejais prašyti atitinkamai sumažinti kainą, arba grąžinti Prekę. Pirkėjas neturi teisės reikalauti nutraukti sutarties, jeigu prekės trūkumas yra mažareikšmis.

8.9. Pirkėjas, manantis, kad e.parduotuvėje pirkta Prekė yra netinkamos kokybės ir yra nustatęs  jos trūkumus, turi ne vėliau kaip per du mėnesius nuo neatitikties aptikimo dienos pranešti apie tai ir apie savo pageidaujamą sprendimo būdą Pardavėjui el. paštu [email protected]. Pirkėjas, pranešdamas apie netinkamos kokybės Prekę, turi pateikti  išsamų aprašymą, kur ir kada atsirado defektas, pridėti  Prekės ir defekto nuotraukų ir kitą susijusią informaciją, padėsiančią nustatyti defektą. Netinkamos kokybės prekės grąžinimo išlaidos tenka Pardavėjui.

9. PIRKĖJO IR PARDAVĖJO ATSAKOMYBĖ 

9.1. Pirkėjas yra visiškai atsakingas už Pirkėjo pateikiamų asmens duomenų teisingumą. Jei Pirkėjas nepateikia tikslių asmens duomenų registracijos formoje, Pardavėjas neatsako už dėl to atsiradusius padarinius ir įgyja teisę reikalauti iš Pirkėjo patirtų tiesioginių nuostolių atlyginimo.

9.2. Pirkėjas atsako už veiksmus, atliktus naudojantis šia e.parduotuve.

9.3. Užsiregistravęs Pirkėjas atsako už savo prisijungimo duomenų perdavimą tretiesiems asmenims. Jei e. parduotuvės teikiamomis paslaugomis naudojasi trečiasis asmuo, prisijungęs prie e. parduotuvės naudodamasis Pirkėjo prisijungimo duomenimis, Pardavėjas šį asmenį laikome Pirkėju.

9.4. Pardavėjas atleidžiamas nuo bet kokios atsakomybės tais atvejais, kai nuostoliai kyla dėl to, jog Pirkėjas, neatsižvelgdamas į Pardavėjo rekomendacijas ir Pirkėjo įsipareigojimus, nesusipažino su šiomis Taisyklėmis, nors tokia galimybė jam buvo suteikta.

9.5. Jei Pardavėjo e. parduotuvėje yra nuorodos į kitų įmonių, įstaigų, organizacijų ar asmenų tinklalapius, Pardavėjas nėra atsakingas už ten esančią informaciją ar vykdomą veiklą, tų tinklapių neprižiūri, nekontroliuoja ir toms įmonėms bei asmenims neatstovauja.

9.6. Atsiradus žalai, kaltoji Šalis atlygina kitai Šaliai tiesioginius nuostolius.

10. RINKODARA IR INFORMACIJA 

10.1. Pardavėjas savo nuožiūra gali inicijuoti e.parduotuvėje įvairias akcijas.

10.2. Pardavėjas turi teisę vienašališkai, be atskiro įspėjimo, pakeisti akcijų sąlygas, taip pat jas panaikinti. Bet koks akcijų sąlygų ir tvarkos pakeitimas ar panaikinimas galioja tik į priekį, t.y. nuo jų atlikimo momento.

10.3. Pardavėjas visus pranešimus siunčia Pirkėjo registracijos formoje nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

10.4. Pirkėjas visus pranešimus ir klausimus siunčia Pardavėjo e.parduotuvės skyriuje „Kontaktai“ nurodytais telefonais ir el. pašto adresais.

10.5. Pardavėjas neatsako jei Pirkėjas negauna siunčiamų informacinių ar patvirtinančių pranešimų dėl blogai nurodyto el.pašto, internetinio ryšio, elektroninio pašto paslaugų tiekėjų tinklų sutrikimų.

11. INTELEKTINĖ NUOSAVYBĖ
11.1. Prekių ženklai ir kiti žymenys, kuriais žymimos Prekės, priklauso Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims ir yra saugomi teisės aktais. Visos intelektinės nuosavybės teisės į Prekes ir atskiras jų dalis taip pat priklauso Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims.
11.2. E-parduotuvėje naudojami prekių ženklai ir logotipai,  pati e.parduotuvė ir interneto svetainė, kurioje ji yra talpinama, o taip pat visi atskiri jų elementai, įskaitant tekstus, fotografijas, piešinius ir visą medžiagą, esančią e.parduotuvėje bei interneto svetainėje, bet kurio e.parduotuvės ar interneto svetainės puslapio pateikimas, vaizdas bei dizainas ir visos intelektinės nuosavybės teisės į juos išimtinai priklauso tik Pardavėjui ir/ar kitiems asmenims. Jūs įsipareigojate nekopijuoti, nekeisti ar kitaip nenaudoti šių intelektinės nuosavybės objektų be atskiro rašytinio teisių turėtojo sutikimo.

12. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
12.1. Šios Taisyklės ir bet kuri pirkimo-pardavio sutartis yra sudaryta   ir turi būti aiškinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais.
12.2. Bet kokie iš šių Taisyklių ar atskirų pirkimo-pardavimo sutarčių   susiję ginčai, nesutarimai ar pretenzijos, taip pat jų pažeidimo, nutraukimo ar galiojimo klausimai yra sprendžiam derybų būdu. Nesutarus jie yra sprendžiami  Lietuvos Respublikos teismuose Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektas, spręndžiantis vartojimo ginčus : Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (adresas: Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius, tel. (8 5) 262 6760, el. paštas [email protected]; interneto svetainės adresas: http://www.vvtat.lt), arba http://ec.europa.eu/odr/.
12.3. Visi įspėjimai ar kiti pranešimai, susiję su pirkimu e.parduotuvėje, bus pateikiami el. paštu (siunčiant Pardavėjui – Taisyklių pradžioje nurodytu el. pašto adresu, siunčiant Pirkėjui – užsakymo metu pateiktu el. pašto adresu).
12.4. Jei kuri nors iš šių Taisyklių nuostatų yra arba tampa visiškai arba iš dalies nebegaliojanti, likusių nuostatų galiojimui tai įtakos neturi.