Grįžti į straipsnių sąrašą

Svajonė turėti naują nosį

Svajonė turėti naują nosį

Svajonė turėti naują nosį buvo įgyvendinta Lietuvoje

Dabar tik įsižiūrėjus iš arti galima suprasti, kad Ričardo veide kažkas ne taip. Bet veikiausiai dauguma nė nepastebi nieko neįprasto. O juk daug metų šioje vietoje žiojėjo skylė, kurią Ričardas slėpdavo pleistru ir kepure su snapeliu. Vos prieš porą mėnesių R.Liachovičius tapo pirmuoju žmogumi, kuriam Lietuvoje buvo sukurtas nosies protezas. Apie nosies netekimą ir apie gyvenimą su nauja nosimi pasakoja Ričardas ir jo žmona Liudmila LIACHOVIČIAI.

Viskas prasidėjo prieš dvylika metų. Tuomet penkiasdešimtmetis Ričardas manė susirgęs smarkia sloga. Gydytoja jam prirašė nosies šildymo procedūrų ir gydymą jūros vandeniu. Dėja, tai nepadėjo. Maža to, iš nosies vis bėgdavo kraujas. Kai dėl nepraeinančios ligos vyras kreipėsi į Santariškių klinikas, jam buvo diagnozuotas vežys. Nepaisant visų medikų pastangų, nosį teko amputuoti.

Po operacijos Ričardo nosies vietoje liko ertmė, kuria viešumoje jis slėpdavo po pleistru ir kepure su snapeliu. Visą tą laiką sutuoktiniai nenuilsdami ieškojo, kas galėtų padaryti dirbtinę nosį. "Visą laiką ieškojome, kur galima padaryti ką nors, kad vietoje nosies nereikėtų klijuoti pleistro". Bet Lietuvoje nieko nepavyko rasti. Liudmila ir Ričardas nenuleido rankų ir toliau ieškojo pagalbos Lietuvoje. „Šį sausį Valakupiuose važiavome pro mikrochirurgo profesoriaus Kęstucio Vitkaus kliniką ir nusprendėme užsukti. Ten dirbusios merginos patarė užsirašyti į Santariškes, pas profesorių į priėmimą. Kai patekome pas K.Vitkų, jis mums patarė vykti pas Igorį“, – pasakojo Liudmila.

Igoris Vyšniauskas, bendrovės „Pes Planus“, siūlančios individualius ortopedinius sprendimus, direktorius, ir buvo tas žmogus, apsiėmęs padėti Ričardui. Jis drauge su kolega Rolanu iš Vokietijos, sukūrė R.Liachovičiui nosies protezą – pirmąjį ir kol kas vienintelį Lietuvoje!

Dabar Ričardas gali džiaugtis naująja nosimi. Kad ji netikra, įžiūrėti galima tik iš arti.

Daugiau apie nosies protezavimo metodiką skaitykite čia.

 

Judėkime į priekį kartu!

Pes Planus

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.