Moksibustija - menas šildyti moksa yra vienas iš pačių seniausių senovės Kinijos gydymo metodų. Paprastasis kietis (artemise vulgaris) yra augalas iš kurio gaminama moksa. Degdamas jis išskiria aukštą 600-900 laipsnių temperatūrą, todėl šiluma yra pajėgi giliai įsiskverbti į žmogaus kūną.(Moksa gaminama ir iš pelyno žolės). Gydymas moksa yra senesnis už gydymą adatomis (akupunktūrą).

 

 

- Kodėl gilioje senovėje gydymui buvo naudojama ŠILUMA?

- Todėl, kad šiluma – tai judėjimas, o judėjimas yra GYVYBĖ!!!

 

Gydymo moksa poveikis
• Didina žmogaus šilumos kiekį, vitališkumą, kūrybiškumą.
• Moksa išlaisvina tai, kas kieta ir paverčia lanksčiu. Tai, kas užsistovėję – padaro judančiu.
•Moksa veikia į tą vietą, kur užsistovi energija ir ji pradeda tekėti laisvai ir sklandžiai.
Pvz.: kelio sąnario sustingimas ir pan.

Taikoma prie įvairių susirgimų
protinė apatija (vangūs žmonės), nėščiųjų anemijos, kraujo diskrazijos (trombocitų, leukocitų sutrikimai...), nuo insulino nepriklausomi diabetai, nugaros ir stuburo skausmai, bronchinė astma bei kitos kvėpavimo takų ligos, moteriškos ligos, įvairaus tipo depresijos, miego sutrikimai, stuburo bei nugaros skausmai, peršalimo ligos, periferinės nervų sistemos, judamojo atramos aparato uždegiminės ir degeneracinės ligos, periferinės kraujotakos sutrikimai ir traumos, neuralgija, radikulopatija, polineuropatija, osteochondrozė, sąnarių artrozė, raiščių patempimas, Alzheimerio liga bei kiti įv. susirgimai tiek suaugusiems, tiek vaikams ir paaugliams

Senovės Kinijoje masažas buvo laikomas aukščiausiu MENU!!!
Ši veikla vadinama gydančiais rankų keliais!!! Tai unikali masažo technika, kuri neturi nieko bendro su įprastinėmis masažo technikomis, nes MASAŽAS, kuris vadinasi gydančiais rankų keliais yra jau gydymas pats savaime. Pavadinimas yra kilęs iš pačių seniausių kinų tekstų – nes į žmogų yra žiūrima kaip į energetinę bųtybę. Tai terapija, besiremianti tam tikrais pagrindais ir turinti tam tikrus kriterijus. Tai MENAS LIESTI!!! Nes jau vien prisilietimas yra masažas. O mūsų oda yra tarsi smegenų pratęsimas. Patys seniausi kinų tekstai teigia, jog gilioje senovėje Kinijoje buvo atliekama: akupunktūra-rytų Kinijoje, šildymas moksa (moksaterapija)-vakarų Kinijoje, masažas-centrinėje Kinijoje.

 

 

Judėkime į priekį kartu!

Pes Planus