Grįžti į paslaugų sąrašą

Pėdų, čiurnų, kelių ir stuburo būklės įvertinimas vaikams

Įvertinant pėdų, čiurnų, kelių ir stuburo būklę atliekamas stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimas. Jis aktualus visiems vaikams, tiek turintiems eisenos ar judėjimo sutrikimų, tiek ir norintiems pasitikrinti profilaktiškai.

Tyrimo rezultatai leidžia įvertinti pėdos skliautų būklę, eiseną bei laikyseną, nustatyti skausmų ar traumų atsiradimo priežastis (sutrikusi pėdos biomechanika, raumenų disbalansas ar kt.). Atsižvelgiant į individualią vaiko problemą, galime pasiūlyti sprendimo būdus: pagaminti individualius ar pritaikyti standartinius vidpadžius, asmeniškai parinkti ortopedinę ir/ar sportinę avalynę bei kita.

Rekomendacijos tyrimui:

 1. Vaikams iki 5 m. amžiaus rekomenduojame atlikti tik stavėsenos tyrimą.
 2. Vaikams nuo 5 iki 10 m. - stovėsenos ir eisenos tyrimą.
 3. Vaikams nuo 10 m. - stovėsenos, eisenos ir bėgimo* tyrimą.

* Bėgimo tyrimas aktualus vaikams, kurie užsiima sportine veikla.

Kodėl svarbu profilaktiškai įvertinti vaiko pėdų būklę bei laikyseną?

Tam tikri sutrikimai (pvz. plokščiapėdystė, šleivapėdystė, netaisyklinga laikysena ar kt.) ateityje gali turėti pasekmių ir pasireikšti šiais simptomais:

 • pėdų nuovargis ar skausmas
 • kojų tinimas
 • pėdų ilgio/pločio pokyčiai dėl skliautų nusileidimo
 • nugaros, kaklo skausmas
 • nuospaudos
 • sumažėjęs aktyvumas
 • sąnarių ašių pokyčiai („O“ arba „X“ formos kojos)
 • padidėjusi traumų tikimybė

Kaip tai atliekama:

Tyrimas atliekamas ant sensorinio bėgimo takelio. Atliekant statinį tyrimą - vaikas basas stovi ant takelio. Atliekant eisenos tyrimą - prašoma žingsniuoti takeliu apie minutę laiko ,o takelio slinkimo greitis yra reguliuojamas kol vaikas pripranta prie bėgimo takelio ir kol padaromas įrašas. Jei atliekamas ir bėgimo ištyrimas, takelio slinkimo greitis padidinimas, vaiko prašoma bėgti.

Esant problemai ar poreikiui rekomenduojama tyrimą kartoti. Esant rimtesniems nusiskundimams kas pusę metų, o stebėsenai pakaks apsilankyti vieną kartą metuose. Kadangi mūsų programos techninės galimybės leidžia vienu metu sugretinti kelis vaizdus ir suteikia galimybę stebėti pokyčių dinamiką, pakartotino tyrimo metu specialistai įvertins paskirtų priemonių efektyvumą bei suteiks naujas rekomendacijas.

Tyrimų kainos ir rekomendacijos:

Stovėsenos ir eisenos tyrimo trukmė 1 valanda. Kaina 75 €  (Rekomenduojama trumpa sportinė apranga, persirengsite atvykę  pas mus).

Stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimo trukmė 1 valanda. Kaina 85 € (Būtina trumpa sportinė apranga ir švarūs bateliai. Persirengsite atvykę pas mus).

Būtina išankstinė registracija telefonais, +370 685 60010 arba savarankiškai internetu.

Vaikus ir jaunuolius iki 18 metų prašome atvykti kartu su tėvais ar kitais suaugusiais asmenimis.

Specialistai, kurie teikia paslaugą

Registruokitės telefonu +370 685 60010

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.