Nėštumas – tai fiziologinis procesas, kurį lydi daugelis kaulų ir raumenų sistemos pokyčių, ypač nugaros ir apatinės galūnės srityje. Augant vaisiui kinta svorio centras, o nėštumo metu sintetinami hormonai skatina raiščių laisvumą ir sąnarių nestabilumą. Tokiu būdu organizmas ruošiasi vaisiaus gimimui, tačiau sintetinami hormonai nepaveikia išskirtinai tik dubens ir klubų srities – kartu paveikiami ir apatinės galūnės raiščiai. Dėl šios priežasties čiurnos ir pėdų sąnariai netenka stabilumo ir pėda ima keisti savo padėtį.

Su nėštumu susijusios pėdų problemos:

Neretai moterys skundžiasi padidėjusiomis pėdomis ir pastebi, kad tenka rinktis dydžiu ar dvejais didesnę avalynę. Šie pokyčiai pėdas ištinka dėl jau minėtų nėštumo hormonų sintezės, kurie atlaisvina sąnarius ir suminkština jungiamąjį audinį t.y. atlaisvina raiščius ir būtent todėl didėjantis kūno svoris turi didesnį poveikį pėdoms nei įprastai. Prie pėdų pokyčių prisideda ir veninio kraujo sąstovis kojose, dėl kurio pėdos nuolat tinsta.
Visos šios priežastys kartu keičia ir pėdų biomechaniką. Tai reiškia, kad pakinta natūralūs atramos taškai, suslipnėja ar visai išnyksta amortizacinės pėdos skliauto savybės, pertempiami raumenys, didėja mėšlungio tikimybė, o dėl išlaisvėjusių raiščių ir to pasekoje atsiradusio sąnarių nestabilumo, didėja čiurnos sąnario išnirimų ir kitų pėdos traumų bei kritimų rizika.

Kaip jų išvengti ?

  Šie pokyčiai nėštumo metu yra neišvengiami ir daugiau ar mažiau pasireiškia visoms nėčiosioms. Siekiant išvengti rimtų traumų ir kaip įmanoma labiau palengvinti šiuos biomechaninius raumenų ir kaulų sistemos pokyčius, reikia imtis atitinkamo gydymo ir prevencinių priemonių. Be jokios abejonės gydymo efektyvumas priklauso nuo to kaip stipriai esame įsigilinę į problemą – šiuo atveju – nėščiosios pėdų būklę. Klinikinėje praktikoje tokio pobūdžio vertinimui yra pasitelkiamas diagnostinis kompiuterinis pėdų tyrimas, jis atleikamas ant ėjimo/bėgimo takelio turinčio specialius į spaudimą reaguojančius sensorius.

Ką galime įvertinti tyrimo pagalba ?

• Pėdos pronaciją (pakrypimas į vidų), supinaciją (pakrypimas į išorę) ir skliautų padėtį stovint.
• Apkrovas, tenkančias atramos taškams, stovint.
• Pėdos pronaciją (pakrypimas į vidų), supinaciją (pakrypimas į išorę) ir skliautų padėtį dinamikoje.
• Apkrovas, tenkančias atramos taškams, judesio metu.
• Svorio centrą.
• Laikyseną.
• Eiseną.

 

Visi šie duomenys yra fiksuojami vaizdo įrašo pagalba, todėl visos detalės yra maksimaliai išanalizuojamos siekiant pritaikyti profesionalų gydymą. Kadangi dauguma moterų jau turėjo su pėdomis susijusių biomechaninių pokyčių ir prieš nėštumą, joms individualizuotai parenkamos ne tik prevencinės priemonės, tačiau kruopščiai pritaikomas ir ilgalaikis gydymas - individualūs vidpadžiai, kurie koreguoja jau esamus, diskomfortą sukeliančius struktūrinius pėdų pokyčius ir kartu neleidžia šiai deformacijai progresuoti.

Kaip atliekamas tyrimas ir ar nėštukė nepavargs?

Tyrimą galima atlikti viso nėštumo metu, tačiau rekomenduojama atlikti kuo ankščiau, kol pėdų deformacijos dar nepradėjo progresuoti, tad pirmasis ir antrasis nėštumo trimestrai yra optimaliausi. Tyrimas su konsultacija (pėdų apčiuopa, duomenų surinkimu ir analizavimu) užtrunka apie 1 val., tuo tarpu pats ėjimas takeliu tetrunka 5-7 minutes ir nereikalauja jokių didelių fizinių pastangų - pakanka lėtai, basomis kojomis eiti takelio platforma, kuri reaguodama į spaudimą nustato pėdos apkrovas. Tyrimo metu nėščioji nepatiria jokio sunkaus fizinio krūvio ir taip pat šis tyrimas yra visiškai saugus vaikeliui.

Pėdos yra itin svarbi ir už daugelį veiksmų kasdieninėje veikloje atsakanti kūno dalis, tad nereikėtų pamiršti jomis pasirūpinti ir taip užtikrinti lengvesnį vaikelio laukimą.

Tyrimo kaina ir rekomendacijos:

Stovėsenos ir eisenos tyrimo trukmė 1 valanda. Kaina 50 €  (Rekomenduojama trumpa sportinė apranga, persirengsite atvykę  pas mus).

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 685 60010  arba savarankiškai  internetu.