Grįžti į straipsnių sąrašą

Čiurnos patempimai

Čiurnos patempimai

Kas tai yra čiurnos patempimai?
Čiurnos patempimas pasireiškia tuomet kai yra petempiamas vienas ar keli čiurnos sąnario raiščiai. Raiščiai yra tarsi elastinės juostos, kurios jungia vieną kaulą su kitu ir taip pat kartu suriša sąnarius. Čiurnos sąnario raiščiai užtikrina sąnario stabilumą, apribodami judesius į vieną ar į kitą pusę.

Kai kurie čiurnos pažeidimai yra daug sudėtingesni, kadangi dauguma pažeidimų priklauso nuo to ar raiščiai yra patempti ar dalinai įplyšę.

Priežastys
Čiurnos raiščiai dažniausiai patempiami krentant ar staigaus kryptelėjimo bei smūgio metu kai čiurnai tenka didesnė apkrova nei įprastai. Dažniausiai čiurnos raiščių patempimus išprovokuojančių sričių yra sportas, taip pat įtakos traumų rizikai turi ir nepatogios avalynės dėvėjimas bei bėgimas ar vaikšiojimas nelygiais paviršiais.

Simptomai
Čiurnos raiščių patempimus atpažinti padedantys simptomai yra skausmas, patinimas, mėlynės, apsunkintas vaikščiojimas bei bendras sąnario sustingimas.

Kodėl reikalinga skubi medicininė apžiūra?
Yra keturios pagrindinės priežastys, kodėl patyrus čiurnos raiščių patempimą būtina skubi gydytojo apžiūra. Visų pirma negydomas čiurnos raiščių patempimas gali lemti lėtinį čiurnos nestabilumą – būseną, kurios metu pasireiškia nuolatinis diskomfortas, pėdos funkcijos sutrikimas bei bendras traumuotos kojos raumenų silpnumas. Taip pat po raiščių patempimo gali atsirasti daugiau sunkių čiurnos pažeidimų. Tai gali apimti rimtus kaulų lūžius, kurie likę negydomi, gali lemti itin rimtas komplikacijas.Čiurnos raiščių patempimas kartu su kitais pėdų sužalojimais gali sukelti stiprų iki šiol nepasireiškusį diskomfortą. Visų svarbiausia, patempus čiurnos sąnario raiščius nedelsiant pradėti reabilitaciją, kadangi tuo atveju jei reabilitacija atidedama, galimybė tinkamai išgydyti pažeidimą sumažėja net kelis kartus.


Diagnozė
Diagnozuojat čiurnos raiščių patempimą, gydytojas atlieka traumuotos srities apžiūrą. Taip pat gydytojas turi gauti išsamią informaciją apie traumos pobūdį, simptomus bei ankstesnes čiurnos traumas.

Konservatyvus gydymas
Kai patempiami čiurnos raiščiai, reabilitacija yra labai svarbi ir yra pradedama iškart kai pradedamas gydymas. Konservatyviam gydymui yra priskiriami keletas pagrindinių metodų: ramybė, kadangi vaikščiojimas gali sukelti dar rimtesnius pažeidimus; ledas, kompresija ir pakėlimas, kurie yra skirti tinimo mažinimui; ankstyva kineziterapija gijimo skatinimui ir judesių amplitudės didinimui bei medikamentai, skirti uždegimo mažinimui.

Kada reikia chirurginio gydymo?
Chirurginis gydymas taikomas sunkesniais čiurnos traumų atvejais, kadangi operacijos metu atstatoma pažeisto vieno ar kelių raiščių stuktūra. Po operacijos itin svarbi reabilitacija, kurios metu užtikrinamas raiščių gijimas ir pėdos funkcijos atstatymas.

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.