Grįžti į straipsnių sąrašą

Čiurnos uždegimas

Čiurnos uždegimas

Vargina čiurnos skausmas? Mindami pėdą juntate diskomfortą, ribojantį judesius ir „dovanojantį“ itin nemalonius jausmus? Esant tokioms indikacijoms galima įtarti, kad Jums – čiurnos uždegimas. Žinoma, tiksliai diagnozę patvirtins gydytojas, bet dažnu atveju dėl skausmingos čiurnos būna kaltas čiurnos sąnario uždegimas arba čiurnos sausgyslių uždegimas.

Čiurnos uždegimas: kokie simptomai leidžia jį įtarti?
Skaudanti čiurna, ypač intensyviau judant (einant, bėgant, dirbant ir pan.), patinimas – tai esminiai simptomai, signalizuojantys, kad pagrįstai galima įtarti čiurnos uždegimą. Kartais skausmas ramybės būsenoje apmalšta, taip pacientui suteikdamas nepagrįstų vilčių ir atitolindamas vizitą pas specialistą. Bet štai judant skausmas vėl apie save primena ir gerokai riboja judesius.

Čiurnos uždegimo priežastys
Viena iš čiurnos sąnario uždegimo priežasčių yra traumos. Tokiu atveju uždegimas bus ne pagrindinė problema, bet patirtos traumos pasekmė. Gydymas turėtų būti orientuotas ir į uždegimą sukėlusios traumos gydymą, ir į uždegiminių procesų bei skausmo malšinimą. Taip pat uždegimą gali paskatinti kai kurios ligos, pavyzdžiui, psoriazė (dar žinoma žvynelinės pavadinimu), vyresnis amžius, į sąnarį patekusios infekcijos. Čiurnos sąnario uždegimo riziką didina antsvoris, intensyvios treniruotės, sąnariui tenkantis krūvis ir pan.
Čiurnos sausgyslių uždegimas taip pat gali atsirasti dėl tam tikros traumos, pasikartojančių mažyčių traumų, dėl monotoniškų nuolat atliekamų judesių, didelio čiurnai tenkančio krūvio. Dar viena čiurnos sausgyslių uždegimo priežastis – staigus judesys. Vyresniame amžiuje čiurnos sausgyslių uždegimas dažnu atveju išsivysto dėl senėjimo procesų – senstant mažėja sausgyslių atsparumas, jos praranda elastingumą.

Čiurnos uždegimo gydymas
Nepriklausomai nuo to, ar pacientui diagnozuojamas čiurnos sąnario uždegimas, ar čiurnos sausgyslių uždegimas, esminis gydymo tikslas – mažinti uždegiminius procesus ir efektyviai malšinti skausmą.
Čiurnos sąnario uždegimo gydymas pradedamas poilsio režimu – pažeistas ir skaudamas sąnarys neturi patirti krūvio. Specialūs tepalai ir skausmą bei uždegimą malšinantys vaistai yra pagrindiniai gydymo komponentai. Tiesa, jų nepirkite patys –pasitarkite su vaistininku, jei dar neapsilankėte pas gydytoją. Jei medikamentai nepadeda, dėl tolesnio gydymo sprendžia specialistas.

Kalbant apie sausgyslių uždegimą, tai dažnu atveju gydymas nebūna sudėtingas ir ilgas, pacientas gali gydytis namuose, naudodamas gydytojo paskirtus vaistus, apribodamas fizinę veiklą ir čiurnos judesius. Skausmui malšinti puikiu pasirinkimu bus ledo kompresai, specialūs tepalai. Skausmui nurimus, po kelių dienų, čiurną būtina pradėti mankštinti. Svarbu pasirinkti tinkamus pratimus ir nepersistengti.

Jei patyrėte čiurnos uždegimą, verta pasirūpinti specialiu įtvaru.ČIURNOS ĮTVARAS padės stabilizuoti čiurną, efektyviai mažins tinimą bei amortizuos judesius. Netruksite pastebėti, kad skausmas kur kas mažesnis, nebevargina juntamas diskomfortas. „Pes Planus“ čiurnos įtvarai yra iš aukštos kokybės medžiagų bei gaminami remiantis naujausiomis technologijomis, todėl visiškai nevaržo judesių, jie puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, tad juos nešiodami jausitės komfortiškai.

Negalavimą padeda spręsti

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.