Grįžti į straipsnių sąrašą

Nugaros raumenų uždegimas

Nugaros raumenų uždegimas

Nugaros skausmas yra viena dažniausių problemų. Teigiama, jog daugiau kaip kas antras žmogus per savo gyvenimą yra bent kartą pajutęs, kas tai yra nugaros skausmas. Jo priežasčių gali būti nemažai ir labai įvairių, pavyzdžiui, per didelis fizinis krūvis, senėjimo procesai, netaisyklinga laikysena ir kt. Išsamiau aptarsime vieną iš priežasčių – nugaros raumenų uždegimą.Bet koks uždegimas gali būti ūmus arba lėtinis.

Nugaros raumenų uždegimo priežastys
Paprastai raumens uždegimą sąlygoja patirta trauma arba raumens pertempimas. Pastarieji veiksniai sukelia didesnius ar mažesnius, o kartais tik mikroskopinius įplyšimus. Bet net mažiausias įplyšimas gali tapti puikia terpe vystytis uždegiminiams procesams, žalojantiems raumenį.
Dažnai nugaros raumenų uždegimas atsiranda dėl paprastai vadinamo perpūtimo. Pavyzdžiui, iš šiltos patalpos išėjus į lauką, kai siaučia vėjas ar kausto šaltis, o nepasirūpinama tinkama apranga (kartais galvojame, kad išbėgsime trumpam, o reikia labai nedaug, kad būtumėte perpūsti), arba atvirkščiai, iš lauko saulėtą ir karštą vasaros dieną įėjus į kondicionuojamą ir vėsią patalpą.

Nugaros raumenų uždegimo požymiai
Esminis apie uždegimą pranešantis veiksnys yra skausmas. Skausmas, jei uždegimą lėmė trauma, gali atsirasti iškart, bet jei raumens pažeidimo priežastis yra pertempimas, fizinis krūvis ir pan., skausmas atsirasti gali tik praėjus parai ar kiek daugiau. Raumens pažeidimas ne tik stiprina skausmą, bet ir trikdo nugaros funkciją, kas gali būti dar vienu uždegimo požymiu. Kai kuriais atvejais nugaros raumenų uždegimas gali pasireikšti ir karščiavimu.
Svarbu tai, kad skausmas po kurio laiko greičiausiai praeis, bet jei nesikreipsite į gydytoją, tikėtina, kad po kurio laiko vėl kartosis.

Nugaros raumenų uždegimo gydymas
Jaučiant nugaros skausmą, nepriklausomai nuo to, kokia yra skausmo priežastis, tikslinga susiplanuoti vizitą pas gydytoją, kad diagnozė būtų patvirtinta, o skirtas gydymas būtų tikslus ir geriausiai tinkantis.
Gydymo metu ir laukiant vizito pas gydytoją kuo daugiau ilsėkitės, venkite fizinio darbo, nugarai tenkančių didelių apkrovų, nekilnokite sunkių daiktų.
Puikiu sprendimu skausmui mažinti, kai kamuoja nugaros raumenų uždegimas, padės specialus įtvaras ar elastinis tvarstis. Įtvarai nugarai yra įvairūs, pasirinksite tą, kuris atitiks pagal skausmo lokaciją. Pavyzdžiui, skaudant juosmeninę nugaros dalį puikiu pasirinkimu bus iš elastinės medžiagos pagamintas juosmens įtvaras. Jis elastingas, tamprus, nevaržantis judesių, o kokybiškos medžiagos, iš kurių įtvaras pagamintas, garantuoja, jog oda laisvai kvėpuos, drėgmė bus efektyviai išgarinta, tad nešiodami tokį įtvarą nejausite jokio diskomforto.

Gydytojas arba vaistininkas, jei dar laukiate vizito pas gydytoją, greičiausiai skirs / pasiūlys vartoti priešuždegiminių vaistų.
Nugaros raumenų uždegimas gali būti gydomas ir gydytojo skirtomis terapijomis, pavyzdžiui, fizioterapija, šilumos ar šalčio procedūromis.
Profilaktikai svarbu tinkama mityba, imuniteto stiprinimas, kūno svorio kontrolė, apkrovų, fizinio darbo kontrolė.

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.