Grįžti į straipsnių sąrašą

Alkūnės nervo uždegimas

Alkūnės nervo uždegimas

Alkūnės skausmas, lydimas negalėjimo išlaikyti, regis, visai nesunkių daiktų, verčia ne juokais sunerimti, kadangi labai neigiamai veikia pajėgumą ir galimybes atlikti kasdienius darbus, gyventi pilnavertį gyvenimą. Alkūnės nervo uždegimas – kaip sau padėti?

Kada turėtumėte apsilankyti pas gydytoją?
Neretai į alkūnės skausmą, jei jis pakenčiamas ir labai kasdienei veiklai netrukdo, numojama ranka, manant, kad jis netruks praeiti. Kartais būtent taip ir nutinka. Bet nereikėtų nustebti, jei skausmas po kurio laiko pasikartos. Juk problema nepašalinta.

Tad kada reikėtų registruotis vizitui pas gydytoją?
• Jei negalite pakelti arba pakėlę ilgiau išlaikyti rankoje daiktų, kurie yra sunkesni už knygą.
• Jei patyrėte alkūnės traumą, pavyzdžiui, stipriai susimušėte, ir dabar vargina skausmas, o nedelsiant pasirodyti gydytojui reikia, jei po traumos matoma akivaizdi alkūnės srities deformacija.
• Jei alkūnės skausmas intensyvėja ramybės būsenoje.
• Jei alkūnės skausmas nesiliauja jau kelias dienas.
• Jei sunku ar visai neįmanoma atpalaiduoti rankos arba, atvirkščiai, įtempti jos.
• Jei alkūnės srityje ryškėja paraudimas, o Jums pakyla temperatūra.

Gydytojas išklausęs skundus paskirs reikiamus tyrimus, padėsiančius labai tiksliai identifikuoti skausmo ar kito diskomforto priežastį, ir paskirs tikslingą gydymą, kad kuo greičiau būtų pasiekti geriausi rezultatai.

Alkūnės nervo uždegimas: koks gydymas laukia?
Tinkamiausią gydymą, kaip minėjome, paskirs gydytojas. Jei diagnozuojamas alkūnės nervo uždegimas, pacientui gali būti skirti priešuždegiminiai vaistai, mažinantys uždegimą ir malšinantys skausmą. Tiesa, neretas pacientas dar laukdamas vizito pas gydytoją vartoja skausmą malšinančius vaistus ir / ar naudoja tepalus. Nesirinkite vaistų ir tepalų savo nuožiūra, pasikonsultuokite su vaistininku.

Gydymo laikotarpiu puikia pagalba gali būti specialus įtvaras alkūnei. Tokia priemonė bus itin geras sprendimas, jei diagnozuotas alkūnės nervo uždegimas. Įtvaras puikiai apspaus ir imobilizuos pažeistą alkūnės sritį, todėl malšins skausmą ir mažins tinimą, jei pažeista vieta yra ištinusi. Ortopedijos centre „Pes Planus“ galite įsigyti iš aukštos kokybės medžiagų ir naudojant pažangią gamybos technologiją pagamintų alkūnės įtvarų, efektyviai gerinančių kraujotaką, neslystančių ir nekeliančių jokio diskomforto. Toks alkūnės įtvaras nevaržo judesių, bet užtikrina, kad jie bus kur kas mažiau skausmingi. Be to, patikimas skaudamos, pažeistos vietos imobilizavimas teigiamai veikia gydymo procesą ir jo trukmę.

Alkūnės nervo užspaudimas
Alkūnės skausmą kartais sąlygoja ir užspaustas alkūnės nervas, o taip nutikti gali ilgai laikant ranką sulenktą, suspaudus alkūnę ar darant neatsargius judesius. Užspausto nervo skausmą nesunku atskirti – jis itin stiprus, veria visą ranką iki pat peties, neretas pacientas skausmą apibūdina kaip šaudantį. Užspaudus alkūnės nervą kartais rankos pirštai aptirpsta arba juntamas dilgčiojimas.
Alkūnės nervo užspaudimas ir jo suponuotas skausmas gali praeiti, jei miegama ištiesus ranką, bet visgi kai kuriais atvejais prireikia chirurginės intervencijos.

Dar viena alkūnės skausmo priežastis – stipininio nervo užspaudimas, dėl kurio labai skauda ranką ištiesiant. Gydant šią ligą svarbu leisti rankai ilsėtis, miegant būti su įtvaru, daryti gydytojo rekomenduotus pratimus.

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.