Grįžti į straipsnių sąrašą

Achilo sausgyslės uždegimas (Achilles tendonitis)

Achilo sausgyslės uždegimas (Achilles tendonitis)

 Achilo sausgyslių uždegimas (taip pat vadinama Achilo Tendonpathy) pasireiškia nuosekliu, aštriu skausmu tiesiog virš kulno. Gali pasireikšti paraudimas ir patinimas, o pažeista lokalizacija, liečiant yra skausminga. Be to, pacientą gali riboti čiurnos sąnario lankstumas.

Achilo sausgyslės uždegimo priežastys
Ši tendencija paprastai pasireiškia prastos pėdų biomechanikos pasėkoje. Kuomet yra pertekliniai išreikšta pronacija ir tempimo jėgos pertekliniai veikia achilo sausgyslę. Šios tempimo jėgos gali atsiliepti achilo sausgyslei, taip sukeliant nuolatinius skausmus ar dirginimus. Achilo sausgyslės uždegiminiai procesai ir patinimas reiškiasi achilo tvirtinimosi vietoje, ant kulnakaulio, kelia ryškų skausmą ir diskomfortą. Achilo sausgyslių problemos gana dažnos sportininkų tarpe; futbolo, krepšinio žaidėjai ir t.t.

Sausgyslė yra sudaryta
iš labai tvirto jungiamojo audinio kuri pereina į raumenis besijungiančius į kaulus. Sausgyslę sudaro glaudžiai tarpusavyje lygiagrečiai besipinančios skaidulos iš kolageno pluošto. Sausgyslės nėra labai lanksčios, tačiau yra stiprios: jos atsparios tempimams. Tačiau labai jautrios dideliems ir staigiems patempimams ar pertempimams bei deformacijoms. Achilo sausgyslė yra pakankamai jautri, kuomet netinkamai prižiūrima ar nesaugoma, tai gali sukelti lėtines pakartotines traumas, nemalonius tempimo pojūčius.

Achilo sausgyslės uždegimo gydymas
Ortopediniai įdėklai veiksmingai gydo Achilo sausgyslės problemas, kontroliuojant išreikštą pronaciją, taip sumažinant medialinio Tendo-Achilles tempimą, eliminuoja skausmą ir leidžia greičiau išgydyti uždegiminius procesus.

Naudojant specialius kulno įdėklus, jie padės jums sumažinti sausgyslės tempimą. Kitas variantas dėvėti specialią langetę/batą kuri stabilizuoja čiurnos sąnarį ir nukrauna achilo sausgyslę, kuri nebegauna tempimo ir yra ramybės būsenoje net vaikščiojant. Kiti gydymo būdai tai poilsio didinimas ir aktyvumo mažinimas, šalčio terapija ir teipavimas elastiniu teipu. Prieš uždegiminiai vaistai gali būti naudojami siekiant palengvinti skausmą ir sumažinti skysčio kaupimąsi šioje srityje.

 

Judėkime į priekį kartu!

Pes Planus

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.