Klubo skausmas

Klubo skausmas

Klubo skausmas neigiamai atsiliepia įprastai dienotvarkei ir apsunkina kasdienius darbus bei veiklas, pavyzdžiui, diskomfortas einant, sėdantis, stojantis, lipant laiptais ir t.t. Kartais užtenka kokybiško kelių dienų poilsio ir klubo skausmas praeina savaime. 

Jei nepasikartoja, nerimauti nevertėtų. Bet jei skausmas nesiliauja, juo labiau jei stiprėja, arba praėjus po kurio laiko vėl pasikartoja, tikslinga užsirašyti vizitui pas specialistą, kuris identifikuos skausmo priežastį ir paskirs reikiamą gydymą. Kokios gali būti klubo skausmo priežastys ir kaip tą skausmą pažaboti?

Koks yra klubo sąnarys?

Klubo sąnarys yra rutulinis, turintis gilią ir daugiau kaip pusę šlaunikaulio galvos apimančią sąnarinę duobę. Būtent tokia klubo sąnario sandara sąlygoja plačią judesių amplitudę ir patikimą stabilumą, dėl kurio net ir didelių traumų metu šis sąnarys retai kada išnyra.
Klubo sąnarį supa jungiamojo audinio dangalas, sąnario stabilumą užtikrinanti kapsulė. Pastarosios vidinis sluoksnis yra vadinamas tepaline plėvele, išskiriančia sąnarinį skystį, maitinantį ir sutepantį klubo sąnario kremzlių paviršių.

Kokios gali būti klubo sąnario skausmo priežastys?

Jei skauda klubo sąnarį, tai nemalonius pojūčius pacientas gali jausti kirkšnyje, šlaunies priekyje, sėdmenyse arba net kelyje, todėl ir kelio skausmas ne visada gali rodyti kelio sąnario pažeidimus. Negana to, nors ir labai retai, bet pasitaiko, kad kelio skausmas yra vienintelis klubo sąnario pažeidimo simptomas.

Klubo skausmas gali būti dvejopas:

Trumpalaikis. Tai dažnesnis variantas. Trumpalaikį klubo skausmą gali sąlygoti pernelyg didelis fizinis krūvis, suponuojantis minkštųjų sąnario audinių patempimą, uždegiminius procesus. Toks klubo skausmas dažniausiai praeina per kelias dienas.
Ilgalaikis. Tokio kluboskausmo priežasčių gali būti daugiau, o ilgalaikis skausmas reikalauja ir atitinkamo gydymo, atsižvelgiant į jį sukėlusią priežastį.

Ilgalaikį klubo skausmą gali sukelti:

Osteoartritas – labai dažnai suaugusiems žmonėms diagnozuojama klubo skausmo priežastis. Ligą dažnai lemia praeityje patirtos klubo traumos, kaulų lūžiai, bet didelė dalis osteoartrito atvejų yra tokie, kai nenustatoma ligą inspiravusių veiksnių.
Pedžeto liga pažeidžia dubens kaulus, o tai sąlygoja klubo skausmų atsiradimą. Šiai ligai gydyti skiriami bisfosfonatai.
Aseptinė šlaunikaulio galvos nekrozė daugiausia būdinga vaikams, jauniems asmenims ir vidutinio amžiaus žmonėms. Daliai ligos atvejų priežastis nenustatoma, bet kartais ji siejama su radioterapija, alkoholizmu, tam tikrų vaistų vartojimu ir kt.
Artritas.
• Klubo kaulų bei šlaunikaulių lūžiai – tai akivaizdi klubo skausmo priežastis, kurios ilgai ieškoti nereikia. Svarbu žinoti, kad vyresniems žmonėms, turintiems osteoporozę, kaulai gali lūžti gana nesunkiai – kartais tam net nereikia rimtos traumos.
• Kubo skausmas, susijęs su juosmeninės nugaros dalies skausmu.
• Dažna klubo sąnario skausmo priežastis yra dylantis sąnario kremzlinis audinys. Gydymas šiuo atveju priklauso nuo ligos stadijos.

Jei kremzlinis audinys dar nėra labai pažeistas, tai rekomenduojama mankštintis, sveikai maitintis, vengti sąnariui tenkančių apkrovų, esant reikalui naudoti KLUBO ĮTVARĄ. Jei kremzlinis audinys yra gerokai pažeistas, bene vienintelis būdas grįžti į normalų gyvenimo ritmą ir atsikratyti varginančio skausmo bus endoprotezavimas.

Tiesa, klubo sąnario skausmus suponuoti gali ir gyvenimo būdo ypatumai, pavyzdžiui, pasyvumas, sėdimas arba, atvirkščiai, stovimas darbas, nusilpęs imunitetas.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.