Grįžti į straipsnių sąrašą

Kelio artrozė ir klubo artrozė

Kelio artrozė ir klubo artrozė

Vienos dažniausių sąnarių skausmo, braškėjimo ir nejudrumo priežasčių – kelio artrozė bei klubo artrozė. Ankstyvas ligos diagnozavimas ir tikslingas gydymas lemia geresnius rezultatus. Tad kaip ligą atpažinti ir koks gydymas laukia?

Kas yra artrozė?
Artroze vadinama sąnarių liga, pasireiškianti degeneraciniais kremzlės pokyčiais bei progresuojančiu kremzlinio audinio nykimu. Artrozė pirmauja tarp dažniausių sąnarių ligų bei dažnai tampa neįgalumo priežastimi. Kelio artrozė ir klubo artrozė – dažniausi ligos atvejai, neretai pareikalaujantys sąnarių protezavimo.

Kokie yra artrozės simptomai?
Nepriklausomai nuo to, ar pacientui vystosi kelio artrozė, ar klubo artrozė, apie ligą praneša sąnarių braškėjimas, skausmas, dažnu atveju pacientai juntamą diskomfortą apibūdina kaip sąnario užsikirtimą, sąnarių nejudrumą. Neretas artroze sergantis pacientas teigia, jog ligai būdingas trumpalaikis sąnarių sustingimas. Jei jaučiate bent vieną šių simptomų, skubėkite užsirašyti vizitui pas specialistą – laiku diagnozuota liga suponuos geresnius gydymo rezultatus.

Kokios artrozės priežastys?
Kelio, klubo ar kitų sąnarių artrozės išsivystymo priežasčių yra nemažai. Riziką susirgti artroze didina per didelis sąnariams tenkantis krūvis (pavyzdžiui, dėl tam tikrų darbo ypatumų ar antsvorio), taip pat intensyvus sportas, monotoniški, nuolat atliekami judesiai, didelis fizinis krūvis. Be minėtų aspektų, artrozės priežastimi gali tapti ir patirtos traumos, buvę uždegimai. Lytis – irgi gali būti siejama su šia liga, pavyzdžiui, teigiama, jog moterims kelio artrozė pasitaiko dažniau nei vyrams.

Kelio artrozės gydymas
Kaip jau minėjome, esant artrozei svarbu kuo anksčiau kreiptis į gydytoją – tik specialistas gali parinkti geriausius būdus, kaip gydyti kelio artrozę. Jei kelio sąnario artrozė dar nėra pažengusi, tikėtina, kad užteks artroskopijos. Tai šiuolaikiškas gydymo metodas, kai sąnarys apžiūrimas ir gydomas be chirurginės intervencijos. Artroskopijos metu kelio srityje padaromos kelios skylutės, reikalingos specialiems instrumentams. Procedūros metu naudojamos optinės sistemos, vaizdo kameros – pažangus metodas, labai sparčiai populiarėjantis ir pacientui keliantis mažiausiai diskomforto gydymo metu ir po jo.
Pažengus ligai kelio sąnario artrozės gydymas greičiausiai bus sudėtingesnis – prireikia operacijos, sąnario protezavimo.

Klubo artrozės gydymas
Gydytojas, atsižvelgdamas į tai, kiek liga yra pažengusi, rekomenduos kompleksinį artrozės gydymą, kurį gali sudaryti: nemedikamentinis gydymas, medikamentinis ir chirurginis. Nemedikamentinis gydymas (krūvio sąnariams mažinimas, specialios mankštos) yra daugiau pagalbinė priemonė taikant kitus gydymo būdus. Remiantis medikamentiniu gydymu pacientui skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, taip pat raumenis atpalaiduojantys vaistai, apsaugantys kremzlę preparatai ir pan.
Ligai pažengus ar konservatyviems gydymo metodams neduodant norimų rezultatų, paprastai skiriamas chirurginis gydymas.
Jei Jums diagnozuota kelio artrozė ar klubo artrozė, įsigykite specialų įtvarą šiems sąnariams. Kelio įtvaras stabilizuos sąnarį, stimuliuos kraujotaką, efektyviai mažins tinimą bei skausmą, dėl ko jausitės kur kas komfortiškiau, bus patogiau judėti. Klubo įtvaras naudingas taikant konservatyvų gydymą, taip pat po protezavimo. Įtvaras patikimai stabilizuoja, taip apsaugodamas pacientą nuo diskomforto, sąnario išnirimo pooperaciniu periodu.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.