Grįžti į straipsnių sąrašą

Kojos skausmas per sulenkimą

Kojos skausmas per sulenkimą

Kojos kasdien atlieka savo funkcijas mums užsiimant daugeliu veiklų: einant, važiuojant dviračiu, vairuojant automobilį, atliekant buities darbus, keliaujant ir kt. Bet koks skausmas kojose neigiamai paveikia mūsų kasdienybę, darbą, neretam atima norą džiaugtis mėgiamomis veiklomis. Vienas dažnesnių –kojos skausmas per sulenkimą. Kokios galimos jo priežastys, koks gydymas ir kaip padėti sau?


Kodėl skauda kojas per sulenkimą?
Kojos skausmas per sulenkimą, t. y. per kelius, yra dažnas ir sąlygoja nemalonumą, juntamą judant. Paprastai skausmą kelio srityje suponuoja uždegiminiai procesai, kylantys, pavyzdžiui, dėl peršalimo, taip pat kojos skausmo per sulenkimą priežastimi gali būti ir sėdimas darbas, ilgas laikas praleistas sėdint sulenktomis kojomis (pavyzdžiui, skrendant lėktuvu ar ilgai važiuojant automobiliu). Didelis fizinis krūvis, antsvoris – irgi galimos priežastys. Žinoma, nereikia pamiršti ir traumų – pavyzdžiui, raiščių patempimo ar kt.
Neretu atveju kojos skausmas per sulenkimą juntamas ir dėl susidėvėjimo. Metams bėgant kelio girnelės kremzlė minkštėja ir dėvisi, tad ir minkštieji audiniai tampa labiau pažeidžiami, skausmingi.

Kojos skausmas per sulenkimą: kada kreiptis į gydytoją?
Jei jaučiate kojos skausmą per sulenkimą, ilgai kentėti nereikėtų – kuo greičiau kreipsitės į specialistą, tuo greičiau bus imtasi tikslingų veiksmų skausmo priežasčiai pašalinti. Į gydytoją būtina kreiptis, jeigu:

• dėl skausmo per sulenkimą negalite atsistoti ant skaudamos kojos;
• kojos kelis yra paraudęs, ištinęs ir karštas;
• matoma kelio sąnario deformacija;
• skausmas praeina, bet po kurio laiko vėl atsinaujina;
• patyrėte kelio traumą;
• vaikščiodami, bėgiodami ar atlikdami kitas veiklas jaučiate, jog per sulenkimą koja yra nestabili;
• negalite normaliai sulenkti ir ištiesti kojos.

Kaip padėti sau, kai skauda koją per sulenkimą?
Geriausias sprendimas – kreiptis į gydytoją. Pastarasis, atsižvelgdamas į paciento skundus, apžiūrėjęs skaudamą vietą ir atlikęs reikiamus tyrimus, identifikuos skausmo priežastį ir paskirs geriausią gydymą. Vienais atveju užteks medikamentinio gydymo, kitais reikės ir chirurginės intervencijos.

Jei Jūsų skausmo priežastis nėra trauma, nereikėtų skaudamai kojai duoti visiško poilsio. Speciali mankšta – puikus vaistas skaudančiam keliui. Bet labai svarbu, kad tinkamus mankštos pratimus pacientui parodytų gydytojas, kadangi ne visi pratimai gali tikti, atsižvelgiant į diagnozę.

Gijimo laikotarpiu, taip pat norint sumažinti skausmą, verta įsigyti kelio įtvarą. Kai jaučiamas kojos skausmas per sulenkimą, puikiu pasirinkimu bus elastinis kelio įtvaras, laidus orui, puikiai apspaudžiantis koją per sulenkimą, patikimai sutvirtinantis kelio sąnarį, aktyvinantis kraujotaką, mažinantis skausmą. Kitas pasirinkimas – neopreninis įtvaras keliui su Velco juostelėmis arba be jų (užmaunamas). Jis taip pat idealiai stabilizuos koją per sulenkimą. Neoprenas šildo sąnarį, sugeria drėgmę bei ją sparčiai išgarina, tad nešioti tokį įtvarą bus labai patogu.

Priklausomai nuo skausmo priežasties, galbūt verta pagalvoti ir apie specialius ortopedinius vidpadžius, suteikiančius komforto ir puikai paskirstančius apkrovas.

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.