Grįžti į straipsnių sąrašą

Morton'o neuroma

Morton'o neuroma

Skausmas dėl netinkamo svorio pasiskirstymo, dažnai tik trumpalaikis skausmas; skausmas jaučiamas kaip skausmingi impulsai pereinantys į du gretimus pėdos pirštus. Deginimas, tirpimas ir parestezija (parestèzija [↗ para... + gr. aisthēsis — pojūtis, jutimas], tirpimo, niežėjimo ir kitų nesamų dirgiklių tariamasis jutimas.). Skausmą sukelia padidėjęs nervų spaudimas tarp metatarsalginių padikaulio galvučių. Simptomai panašūs į metatarsalgiją, bet tuo pačiu metu gali jaustis tirpimo pojūčiai, dilgčiojimas išplintant skirtingai 3 ir 4 padikauliuose.

Priežastis
Paprastai būna asociacijų su metatarsalgia, Morton’o neuroma yra tarpupirščių nervo padidėjimas ir užspaudimas, esantis tarp 3 ir 4 padikaulio. Priežastys nervų padidėjimo gali skirtis. Esant pertekliniai pronacijai sukeliamas nervų dirginimas, uždegimas ir nervų padidėjimas. Ši sąlyga dažniau pasitaiko moterims nei vyrams. Daugiausia dėl siaurų madingų aukštakulnių, kurie suspaudžia padikaulius (kojų pirštus) suspausdami ir nervus.

Be to, aukštakulniai labiau apkrauna priekinę pėdos dalį, o tai reiškia didesnę suspaudimo jėgą ir didesnis nervų užspaudimas. Tokiomis sąlygomis net minimalus nervų padidėjimas gali sukelti skausmą.

Tai raiščių esančių kapsulėje tarpe dviejų padikaulių, uždegimas. Šiuo atveju tai raiščiai, kurie eina tarp Phalanx čiurnos kaulų. Uždegimas iššaukiamas esant sveikų nervų spaudimui kitaip ir pasėkoje generuoja Neuroma tipo simptomus. Be to, bursitas (sąnario tepalinio maišelio bursos (3) uždegimas.) tarp 3 ir 4 padikaulio taip pat sukels Neuroma simptomus, nes jis taip pat daro spaudimą nervams. Freiberg’o liga – nedidelis skausmas einant, ligai progresuojant skausmas stiprėja, uždegimas, jaučiamas skausmas liečiant trečią tarpupirštį, edema.

Gydymas
Ortopediniai įdėklai ir kortikosteroidų (Kortikosteroidai (lot. Cortex – žievė + gr. Stereos – kietas + eidos – pavidalas) – antinksčių žievės išskiriami steroidiniai hormonai. Kortikosteroidai veikia baltymų, riebalų, angliavandenių, vandens ir elektrolitų apykaitą, slopina uždegimą, imuninę sistemą, mažina alergines reakcijas, palaiko organizmo vidinės terpės pastovumą) injekcijos yra plačiai vartojama Morton’o neuromai gydyti. Jei tokios intervencijos nepavyksta, pacientui paprastai siūlomos operacijos žinomos kaip neurectomija, kurios pagalba pašalinama pažeistas nervinis audinys. Pooperacinio periodo eigoje, formuojantis rando audiniui, neuronoma gali atsirasti maždaug 20% atvejų, kas gali atnaujinti Neuroma ligos simptomus. Gydymas ORTOPEDINIAIS VIDPADŽIAIS  gali efektyviai padėti ankstyvosiose stadijose gydant Morton’o neuromą. Atstatant į fiziologinę padėtį padikaulius ir tinkamai paskirsčius krūvį apsaugo nervus nuo dirginimo. Ortopedinių įdėklų naudojimas gali padėti išvengti tolesnių problemų tiek prieš tiek po operaciniu periodu. 

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.