Grįžti į straipsnių sąrašą

Stuburo osteochondrozė

Stuburo osteochondrozė

Nugaros skausmas – daugeliui ne naujiena. Neretai skausmai pasireiškia po sunkios fizinės veiklos, pavyzdžiui, pakilnojus sunkius daiktus, dirbant darže, sode, ilgai būnant pasilenkus ir pan. Dažnuatveju šių skausmų nė nesureikšminame, numojame ranka – esą tai nuo fizinės veiklos, o pailsėjus pareis. 

Kartais ir praeina, bet po kurio laiko pasikartoja, todėl ignoruoti to nereikėtų. Ne paslaptis, kad uždelsus gydymas bus kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis. Apsilankius pas gydytoją dėl tam tikros nugaros dalies skausmų dažnai diagnozuojama stuburo osteochondrozė. Kas tai per liga, kaip pasireiškia ir koks gydymas laukia?

Kas yra stuburo osteochondrozė?
Tai degeneracinė tarpslankstelinių stuburo diskų liga, pažeidžianti stuburą. Tarpslanksteliniai diskai –tai kremzlinės pagalvėlės, įsispraudusios tarp stuburo slankstelių. Dažniausiai šių kremzlių dėvėjimąsi suponuoja amžius, tad senstant mažėja jų elastingumas, tarpslanksteliniai diskai įgauna plokštesnę formą, dėl ko mažėja tarpai tarp stuburo slankstelių. Diskai pradeda spausti nervus, kraujagysles, formuojasi kaulinės ataugos, dėl to prasideda diskus supančių audinių uždegimas, lemiantis skausmą.

Ligos pradžioje skausmas būna itin aštrus, dažniausiai užklumpantis po didesnio fizinio krūvio. Ilgainiui skausmas dažniausiai silpnėja, nors visiškai neišnyksta niekada. Bet mažėja stuburo lankstumas, judesių amplitudė.

Kokie yra stuburo osteochondrozės simptomai?
Stuburo osteochondrozę pagrįstai galima įtarti, jeigu:
• vargina skausmas sprando / kaklo / nugaros / juosmens srityje;
• jaučiate sprando / kaklo / nugaros / juosmens sustingimą;
skausmas ar diskomfortas sustiprėja kintant orams;
• vargtina prastas miegas;
• drauge su kitais simptomais pasireiškia ir galvos svaigimas.

Stuburo osteochondrozės išsivystymo priežastys
Be amžiaus kriterijaus, riziką susirgti stuburo osteochondroze didina įgimtos kremzlės ir sąnarių ligos, taip pat nutukimas, dirbant arba sportuojant patirtos traumos, sunkus fizinis arba, atvirkščiai, pasyvus, sėdimas darbas. Taip pat šios ligos atsiradimą gali paskatinti ir labai dažnas batelių aukšta pakulne avėjimas. Dar viena stuburo osteochondrozės priežastimi įvardijamas ir dažnas sirgimas angina.

Stuburo osteochondrozė labiau būdinga vyresnio amžiaus asmenims (vyresniems nei 45 metai), taip pat šia liga dažniau serga moterys nei vyrai.

Stuburo osteochondrozės gydymas
Diagnozavęs stuburo osteochondrozę gydytojas paskiria reikiamą gydymą. Tiesa, vaistų, kurie visiškai išgydytų šią ligą, nėra, tad gydytojas skiria medikamentų, malšinančių skausmą ir uždegimą. Dažniausiai tai yra kremai ir geliai, vaistai nuo skausmo ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Stuburo osteochondrozės profilaktika
Siekiant užkirsti kelią skausmui pasikartoti, galima laikytis tam tikrų rekomendacijų. Pirmiausia, svarbu pasirinkti gerą čiužinį, nes čiužinys turi labai didelės įtakos ne tik miego kokybei, bet ir raumenims. Išvengti stuburo skausmų gali padėti kokybiškas ir pakankamai standus čiužinys. Nerekomenduojama rinktis minkšto, nes jis nebus tinkama atrama stuburui.

Tikslinga vengti sunkaus fizinio darbo, stuburui tenkančių apkrovų, vengti stuburo traumų.

Stuburo osteochondrozės profilaktikai labai svarbu stiprinti nugaros raumenis, vadinasi, reikia nuolat mankštintis ir atlikti specialiai nugaros raumenims stiprinti skirtus pratimus. Nugaros raumenims stiprinti labai tinka plaukimas.Taip pat svarbu rūpintis taisyklinga laikysena.

Jei pacientas turi antsvorio, rekomenduojama jį sumažinti, nes antsvoris sąlygoja papildomą krūvį ne tik stuburui, bet ir kitiems sąnariams.

Jei stuburo skausmams įtakos turi kitos ligos, pavyzdžiui, podagra, reumatoidinis artritas, būtina gydyti tas ligas.

Pasirūpinkite tinkama mityba – racioną papildykite vaisiais, daržovėmis, rinkitės sveiką maistą.

Keldami ir nešdami sunkius daiktus, rankines, net maišus su produktais, teisingai juos kelkite ir neškite, kad nepažeistumėte stuburo.

Įsigykite JUOSMENS ĮTVARĄ, kuris puikiai priglus prie juosmeninės nugaros dalies, stabilizuos šią stuburo dalį, palengvins raumenų darbą, malšins skausmą.

 

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.