Grįžti į straipsnių sąrašą

Stuburo išvarža

Stuburo išvarža

Apie stuburo reikšmę kalbėti daug nereikia – visi ją žinome. Tad atsiradus bent menkiausioms stuburo problemoms paprastai pacientas patiria nemažai neigiamų aspektų, pajunta įtaką gyvenimo kokybei. O štai stuburo išvarža yra viena sudėtingesnių stuburo problemų, kurią privalu tikslingai gydyti.


Stuburo išvarža – kas tai?
Stuburo išvarža (pilnas pavadinimas – tarpslankstelinio disko išvarža) yra vadinamas toks sveikatos sutrikimas, kai į stuburo kanalą arba tarpslankstelines angas išsiveržia fibrozinis tarpslankstelinio disko žiedas ar minkštoji jo dalis, taip susiaurindama stuburo kanalo arba tarpslankstelinių angų spindį.
Paprastai stuburo išvaržos priežastys yra šios: traumos, raumenų disbalansas ir degeneracinių procesų poveikis tarpslanksteliniams diskams.

Stuburo išvarža: simptomai
Stuburo išvaržą galima įtarti, jeigu jaučiate nugaros ar jos dalies maudimą arba bet kokio tipo (veriantį, ūmų ar kt.) skausmą, nugaros judesiai tapo skausmingi, o laikysena netaisyklinga. Be šių, galimiir kiti stuburo išvaržos požymiai, pavyzdžiui, silpnumas kojose, šlapimo nelaikymas ar nevalingas tuštinimasis. Jei jaučiate bent vieną ar juo labiau kelis minėtus simptomus, tikslinga skubiai planuoti vizitą pas gydytoją.

Stuburo išvarža: gydymas
Diagnozę gydytojas identifikuoja remdamasis paciento nusiskundimais, neurologiniais testais bei atitinkamais tyrimais, pavyzdžiui, kompiuterinės tomografijos ar kt.
Neretai pacientai įsibaimina, kad ligai gydyti būtina chirurginė intervencija, bet reikėtų nuraminti, jog daugeliu atvejų galimas ir yra efektyvus stuburo išvaržos gydymas be operacijos. Medikamentinis gydymas pirmiausia grindžiamas vaistais, mažinančiais uždegimą ir drauge slopinančiais skausmą, gydytojas gali skirti ir tokių pat savybių turinčių gydomųjų tepalų.

Stuburo išvaržos gydymas (nepriklausomai nuo to, ar stuburo išvarža kaklo srityje, ar stuburo išvarža juosmens srityje, ar kt.)reikalauja riboti fizinį krūvį.

Reabilitacijos laikotarpiui skiriamos įvairios terapijos, pavyzdžiui, manualinė terapija, – jas geriausiai parinks gydytojas. Stuburo išvarža ir MASAŽAS – tinkamas tandemas, tik svarbu, kad masažą atliktų šios srities profesionalas. Jei Jums diagnozuota stuburo disko išvarža, gydytojas pasiūlys apsilankyti ir pas kineziterapeutą. Šio specialisto konsultacija labai reikšminga gijimo laikotarpiu. Kineziterapijos užsiėmimų metu pacientai mokomi teisingų judesių, specialistas parodo, kokius pratimus ir kaip reikia daryti.

Tik jei konservatyvusis gydymas nepadeda ir norimų rezultatų nesulaukiama, reikalingas chirurginis įsikišimas.
Gydymosi laikotarpiu sumažinti skausmą ir lengviau bei neskausmingai judėti padės SPECIALUS ĮTVARAS. Toks įtvaras puikiai priglunda, stabilizuoja tą nugaros dalį, kuriai yra skirtas (paprastai tai yra juosmeninė nugaros dalis), efektyviai palengvina nugaros raumenų darbą. Kokybiškų įtvarų gamybai naudojamos tik aukštos kokybės medžiagos, todėl tokie įtvarai leidžia odai kvėpuoti, yra labai komfortiški ir patogūs.  Taip pat labai svarbi yra taisyklinga stuburo padėtis, tam remokenduojame įvairias ortopedines pagalves.

Kodėl svarbu laiku ir tinkamai gydyti stuburo išvaržą?
Jei nesikreipsite į gydytoją, užsiimsite savigyda, galite sulauksi skaudžių pasekmių, kadangi neteisingai gydoma ar visai negydoma stuburo išvarža gali tapti invalidumo priežastimi. Taip pat šis sutrikimas gali komplikuotis daliniu paralyžiumi, visišku pakenktos vietos paralyžiumi, raumenų nusilpimu ir pan.

 

Susijusi informacija

Kokius pratimus atlikti esant kaklo išvaržai?
Kokius pratimus atlikti esant kaklo išvaržai?
Kaklo išvarža – tai kaklinės dalies tarpslankstelinio disko minkštiminio branduolio išsiveržimas pro skaidulinį disko žiedą. Išsiveržęs minkštimi [...]
Kaklo išvarža
Kaklo išvarža
Kaklo skausmas dažnai yra būna intensyvus, todėl nedelsiama ir neilgai trukus kreipiamasi į specialistą. Esant stipriems kaklo skausmams, juo lab [...]
Kaklo išvarža arba plyšęs tapslankstelinis diskas
Kaklo išvarža arba plyšęs tapslankstelinis diskas
Kaklinės dalies tarpslankstelinio disko išvarža yra viena dažniausių kaklo ir rankų skausmo priežasčių, labiausiai paplitusių tarp darbingo amžia [...]

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.