Kompiuterinis stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimas plantografu yra naujos kartos ir gerokai tobulesnis nei statinis ir dinaminis pėdos tyrimas.

Plantografas - jau daugiau nei 400 metų tobulinamas įrenginys, leidžiantis užfiksuoti slėgio stiprumą tam tikrame pėdos plote. Kam? Kokiais tikslais? Tinkamai nustatytos apkrovos leidžia išsiaiškinti ir įvertinti ar vaikštote taisyklingai, ar sportuojant jūsų pėdos biomechanika yra tinkama.
Kompiuterinis eisenos ir bėgimo tyrimas – tai inovatyvi metodika, pagrįsta biomechaniniais tyrimais ir diagnostika. Ji yra skirta norint detaliai išanalizuoti eisenos ir bėgimo techniką, stilių, taip pat užfiksuoti pakitimus žmogaus biomechaninėje sistemoje, kurie gali turėti žalingos įtakos - sukelti skausmus ar privesti prie įvairių traumų.

 

Kuo pažangesnis šis pėdų tyrimas?

Vienas iš pagrindinių atnaujinto įrenginio elementų (ir kol kas pirmasis Lietuvoje) - bėgimo takelis, po bėgimo diržu turintis specialių jutiklių sistemą, matuojančią ir įrašančią pėdoms tenkančias apkrovas ėjimo arba bėgimo metu. Vėliau užfiksuota informacija, kartu su papildomų video kamerų įrašyta medžiaga, yra perduodama kompiuteriui detalesniam sisteminimui bei analizei.

Bėgimo takelis yra patogus ir daugiafunkcinis:

• platus ir ilgas, todėl net ir bėgimo metu galima jaustis patogiai, lyg ant natūralios dangos;
• pritaikytas profesionaliems sportininkams, nes leidžia išvystyti 24 km/h greitį ir bėgikui suteikia tam tikrą reikiamą nuolydį arba įkalnę.

Aktualumas

Pėdų tyrimas aktualus visiems, net ir sveikiems žmonėms, o ypač sportininkams, norintiems pagerinti savo bėgimo rezultatus ir sumažinti ateityje pasitaikančių traumų tikimybę. Taip pat žmonėms, kurie turi vaikščiojimo (judėjimo) problemų , ruošiasi operacijai arba nori įvertinti eiseną prieš ir/ar po operacijos.
Tyrimo rezultatai ir nustatytos patologijos leidžia nustatyti skausmų ar traumų atsiradimo priežastis, taip pat padeda specialistui tikslingai parinkti raumenų ir raiščių stiprinimo pratimus, tiksliau pagaminti individualius ar pritaikyti standartinius vidpadžius, asmeniškai parinkti ortopedinę ir/ar sportinę avalynę.

Kaip tiriamas eisenos ciklas?

Patobulinto plantografo pagalba kompiuterinio stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimo bei diagnostikos metu yra galimybė individualiai analizuoti eisenos ciklą, o, aptikus pakitimus, koreguoti ir įvesti papildomas korekcijas. Eisenos ciklas skirstomas į aštuonis periodus arba į penkias atramos ir į tris žingsnio fazes.

Atramos fazė skirstoma į:

 1. Atramą kulnu, kuomet kulnas pasiekia žemę;
 2. Pėdos pastatymą, kai pėda visiškai pastatoma ant žemės;
 3. Atramą visa pėda, kuomet palengva perkeliamas svoris;
 4. Kulno pakėlimą (atsispyrimą), kuomet kūnas juda į priekį, ir kūno svorio centras išeina už atramos ploto ribų. Šis procesas baigiasi, kai kita koja pasiekia žemę.
 5. Pirštų pakėlimą, kada pėda pakyla nuo žemės.

Žingsnio fazė skirstoma į:

 1. Užpakalinį žingsnį, kuomet koja atsiduria ore ir juda į priekį;
 2. Vidurinį žingsnį, kuomet pasiekia vidurį;
 3. Priekinį žingsnį, kuomet nuo vidurio padėties juda į priekį kol pasiekia žemę.

Gaunami kiti parametrai, pasakantys apie kiekvieną pėdą atskirai. Dažniausiai tai būna iš visų pacientų žingsnių išvesti vidurkiai analizuojant:

 • pėdos rotaciją;
 • žingsnio ilgį;
 • pėdos ilgį ir plotį;
 • žingsnio laiką;
 • bėgimo greitį;
 • Ir kitus eisenos bei bėgimo parametrus.

Visos analizės leidžia labai tiksliai ir įvairiapusiškai specialistui nustatyti išvadas ir įvesti reikalingas korekcijas į profilaktiką, gydymą ar potrauminio, atstatymo periodo metu.


Kompiuterinį stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimą rekomenduojame visiems be išimties, o ypatingai – aktyviai sportuojantiems ar stovimą darbą dirbantiems žmonėms. Norėdami gauti išsamesnės informacijos ar registruotis pėdų tyrimui, paskambinkite į mūsų ortopedijos centrą.

Tyrimų kainos ir rekomendacijos:

 Stovėsenos ir eisenos tyrimo trukmė 1 valanda. Kaina 35 €  (Rekomenduojama trumpa sportinė apranga, persirengsite atvykę  pas mus).

Stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimo  trukmė 1 valanda. Kaina 45 € (Būtina trumpa sportinė apranga ir  švarūs bateliai. Persirengsite atvykę pas mus).

Būtina išankstinė registracija telefonais +370 643 03300,  +370 685 60010  arba savarankiškai  internetu.

Vaikus ir jaunuolius  iki 18 metų prašome atvykti kartu su tėvais ar kitais suaugusiais asmenimis.

 

 DIRBAME SAUGIAI! Todėl  prašome visus būti su  veido kaukėmis, šeimos narius atvykti po vieną, o nepilnamečius galės  lydėti tik vienas suaugęs asmuo.

Dovanų kuponą tyrimui galite įsigyti ir internetu : 

Dovanų kuponas stovėsenos ir eisenos tyrimui

Dovanų kuponas stovėsenos,eisenos ir bėgimo tyrimui 

 

 

Pasiteiraukite apie paslaugą