Brachimetatarsija

Brachimetatarsija

Brachimetatarsija – kas tai?
Brachimetatarsija – tai įgimta pėdos būklė, kai vienas iš priekinių pėdos kauliukų yra žymiai trumpesnis nei kiti. Paveikti gali būti visi penki padikauliai, tačiau dažniausiai ši deformacija pasireiškia ties ketvirtu padikauliu, ypač jaunoms moterims. Žiūrint į pėdą gali atrodyti, kad ketvirtasis pirštas yra trumpesnis negu kiti, arba yra iškilęs virš trečiojo ir penktojo kojos piršto.

Priežastys

Ši deformacija atsiranda kai sutrinka pėdos kaulų vystymasis dėl per anksti užsiveriančio kaulinio augimo taško. Gali pasireikšti vienoje arba abejose pėdose. Manoma, kad deformaciją sukelia chromosomų pakitimai.

Problematika

Deformuotas pirštas sukelia estetinių problemų bei apsunkina judėjimą, kadangi trumpesnis padikaulis ne visada liečiasi su pagrindu, todėl pėdai tenkančios apkrovos gali pasiskirstyti neteisingai. Dėl šių priežasčių atsiranda skausmas ir diskomfortas, gali atsirasti nuospaudos ar net porokeratozė, lemianti papildomos odos augimą, kuriai sukietėjus yra apsunkinamas vaikščiojimas. Pojūtis primena ėjimą per smulkius, duriančius akmenukus.
Dėl pernelyg didelio vieno padikaulio sutrumpėjimo, yra deformuojami ir kiti padikauliai. Jie iškrypsta, pasisuka, pasislenka iš savo natūralios pozicijos užimdami deformuoto padikaulio laisvą vietą

To pasekoje

  • pakinta natūralūs atramos taškai
  • atsiranda nestabilumas
  • sumažėja ties padikaulių galvutėmis esančio riebalinio audinio
  • atsiranda nuospaudos ties antro ir trečio padikaulių galvutėmis.

Deformuotas padikaulis praranda savo funkciją ir dėl prasto pado sausgyslės prisitvirtinimo, silpnos sąnario kapsulės bei sutrauktos odos, atramos momentu nekontaktuoja su pagrindu,o sudėtingesniais atvejais visa tai gali lemti metatarsalgijos  atsiradimą.

Gydymas

Padikaulio ilginimas gali būti atliekamas su išorinės fiksacijos prietaisu arba į vidų įterpiant kaulo dalies implantą. Taip pat būtina pritaikyti specialias ORTOPEDINES PRIEMONES, padedančias tolygiai paskirstyti krūvį pėdoms ir leidžiančias pakoreguoti eiseną.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.