Haglundo sindromas

Haglundo sindromas

Haglundo sindromas kas tai? – tai kulnakaulio užpakalinės viršutinės dalies patologija, kuri pasireiškia kaulinės dalies išauga ties Achilo sausgyslės tvirtinimosi vieta.

Ilgainiui šis sindromas sąlygoja užpakalinės kulno dalies skausmą, kuris kartu su Achilo sausgyslės tendinopatija bei retrokalkaniniu bursitu atsiranda dėl mechaninio aplinkui esančių minkštųjų audinių spaudimo.

Haglundo deformacijos ir Haglundo sindromo sąvokos yra atskirtos klasifikuojant pastaruosius kaip deformuotą kulnakaulio dalį ties Achilo sausgyslės tvirtinimosi vieta ir kaip skausmingą patinimą atsiradusį dėl retrokalkaninės bursos uždegimo.

Simptomai

Haglundo sindromas pasireiškia kauline išauga nugarinėje kulnakaulio dalyje, stipriu nugarinės kulnakaulio dalies skausmu, patinimu ties kulnakaulio bursa bei paraudimu ties uždegimo vieta.

Atsiradimo priežastys

Haglundo deformacija gali būti paveldima arba atsirasti dėl dažno užpakalinės kulnakaulio dalies spaudimo. Šį spaudimą sukelia netinkama ir nekomfortiška avalynė su kietu užkulniu. Aukštą pėdos arką bei įtemptą Achilo sausgyslę turintys žmonės, turi kelis kartus didesnę riziką Haglundo deformacijos atsiradimui.

Aukštos arkos (lot. pes cavus) kilmė skirstoma į neuromuskulinę, įgimtą, idiopatinę ir trauminę. Du trečdaliai žmonių turi neuromuskulinės kilmės aukštos arkos deformaciją, išsivystančią dėl neurologinių sutrikimų. Raumenų disbalansas tipiškai pasireiškia įtemptais užpakaliniais blauzdos ir ilguoju šeiviniu raumenimis, bei trumpojo šeivinio ir priekinių blauzdos raumenų silpnumu.Ideopatinės kilmės aukštos arkos deformacija neturi jokių pagrindinių atsiradimo priežasčių, tačiau gali būti siejama su čiurnos sąnario nestabilumuplantariniu fascitumetatarsalgija ar plaktukinių pirštų deformacija.Trauminės kilmės aukštos arkos deformacija pasireiškia dėl sumušimų, šeivinio nervo pažeidimo, šokikaulio kaklo lūžio ar ilgalaikio varus padėties, šokikaulinio-kulnakaulio bei kulnakaulinio-kubakaulio sąnarių fiksavimo.

Vienas iš aukštos arkos sprendimo būdų yra vidpadžių su išreikštu išilginiu ir skersiniu skliautu naudojimas, kadangi vidpadžių dėka tinkamai paskirstomos pėdai tenkančios apkrovos, padidinamas pėdos ir bato kontaktas, yra sumažinama pernelyg didelė supinacija ir užtikrinama kojai sveika, taisyklinga pronacija.

Gydymas

Haglundo sindromo gydymas yra orientuotas į skausmo mažinimą ir spaudimo tenkančio užpakalinei kulnakaulio daliai pašalinimą. Dažniausiai taikomas konservatyvus gydymas, kurio metu rekomenduojama dėvėti užkulnio neturinčius batus, atlikti minkštųjų audinių masažą, naudoti paminštinimus bei silikonines pagalvėles kulnui, o siekiant sumažinti tinimą-dėti ledo kompresus.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.