Kulno skausmas

Kulno skausmas

Kulno skausmas kaip reikiant atsiliepia gyvenimo kokybei, kadangi skaudant kulną maudimas ar kitoks diskomfortas dažniausiai juntamas visoje pėdoje. Pats kulnas dalyvauja žmogaus ėjimo, bėgimo ir kitose aktyviose veiklose, tad šios kūno dalies negalavimas dažnai apriboja judesius, pajėgumus, neigiamai veikia emocijas. Vaikštant į pagrindą remiamasi atramine kulnakaulio dalimi. Tai viena iš

daugelio struktūrų, kurios yra itin reikšmingos pėdos lankstumui, jėgai, atraminei funkcijai.

Kulno skausmo priežastys

Kulno skausmo priežastys gali būti labai įvairios, tačiau bet kokiu atveju neverta delsti, o geriau skubiau kreiptis į gydytoją, kuris identifikuos priežastį ir paskirs tikslingą gydymą, orientuotą į kulnų skausmo ir jį sukėlusios problemos neutralizavimą.

Tiesa, pajutę skausmą kulno srityje žmonės dažnai patys nustato sau vieną iš šių problemų: ataugos arba „pentinai“. Žinoma, pakalbėsime ir apie tai, nes tai tikrai galimos priežastys, betyra ir daugiau aspektų, galinčių nulemti šį skausmą.

Kulno skausmą gali suponuoti pakitęs gyvenimo būdas, pavyzdžiui, pradėję dirbti stovimą darbą galite susidurti su skausmu kulno srityje, pėdose, taip pat kitais atvejais, kai pėdai tenka didesnis nei įprasta krūvis. Kulno skausmas gali atsirasti ir perėjus prie pasyvaus gyvenimo būdo, nustojus sportuoti.

Plantarinis fascitas – viena dažnesnių kulno skausmo priežasčių. Tai plantarinės fascijos uždegimas, kurį pagrįstai galima įtarti, jei dažniausiai vargina kulno skausmas ryte. Naktį miegodami diskomforto nejusite, bet vos tik žengsite pirmuosius žingsnius išlipę iš lovos, kulno skausmas einantiškart primins apie save. Lokalizuojasi skausmas kulno apačioje, po kulnu. Šią ligą gali sąlygoti netinkama avalynė, antsvoris, ilgas stovėjimas ant kieto pagrindo, plokščiapėdystė ir kt. Kadangi skausmas ramybės būsenoje nejuntamas, gana dažnas pacientas vengia kreiptis į gydytoją ir kenčia. Tad reikia pasakyti, kad toks laukimas naudos neduos – liga savaime nepasitrauks. Būtina apsilankyti pas gydytoją, kuris paskirs gydymą, papasakos apie problemą, patars, ir vėl galėsite mėgautis kokybišku gyvenimu be skausmo. Esant plantariniam fascitui rekomenduojame naudoti VIDPADŽIUS , SPECIALIUS ĮTVARUS,  PĖDOS FASCIJOS JUOSTAS.

Be minėtų priežasčių, kulno skausmas gali kilti ir dėl traumų, pavyzdžiui, atlikus šuoliuką ir nusileidus ant kieto pagrindo.

Senėjimo procesas taip pat gali būti susijęs su skausmu kulno srityje, mat senstant silpnėja jungiamųjų audinių tonusas.
Keturiasdešimtmetį perkopusiems asmenims dažnai kulno skausmo priežastimi būna ataugos. Tiesa, pastarosios kur kas dažniau pasireiškia moterims.Pakabėkime apie vadinamuosius „pentinus“, kurie išties yra dažna kulno skausmo priežastis. Dažnas pacientas šį negalavimą apibūdina sakydamas, jog skauda kulno kaulą. „Pentinų“ atsiradimas siejamas su kaulo reakcija į netoli jo esančius uždegiminius procesus. Kulno skausmas, kulno ataugos sukeltas, yra varginantis, todėl nė nereikia sakyti, kad skatina ieškoti to skausmo priežasčių. O „pentinų“ atsiradimo priežastys gali būti didelis krūvis, plokščiapėdystė, plantarinės fascijos plyšimai ir kitos traumos. Esant šiai problemai dažniausiai juntamas kulno skausmas minant, ilgai pavaikščiojus arba, atvirkščiai, ilgą laiką stovint.
Kulnų skausmas nėštumo metu paprastai atsiranda dėl padidėjusio besilaukiančios moters svorio, dėl kurio pėdoms tenka didesnės apkrovos.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.