Grįžti į straipsnių sąrašą

Patempta koja, čiurna ir pėdos raiščiai

Patempta koja, čiurna ir pėdos raiščiai

Pajutote, kad po treniruotės skauda čiurną, jaučiate, jog skausminga ir nemalonu vaikščioti, o prisilietus prie patinusios vietos sunku kentėti? Tikėtina, jog sporto metu pasitempėte čiurnos raiščius, o tai itin nemaloni trauma dažnai pasitaikanti tarp sportininkų ir mėgėjų. Svarbu pastebėti, jog ne tik sportininkai gali pasitempti čiurnos raiščius. Neapšilote prieš treniruotę? Bėgote į autobusą ir suklupote? Apsiavėte nepatogius aukštakulnius ir nikstelėjote koją? Visais šiais atvejais galėjote patempti čiurnos raiščius. Kaip matote pasitempti kojos raiščius visai nesudėtinga. Deja, tai labai nemalonu, o gydymas ilgas.

Patemptų pėdos raiščių simptomai:

  • ūmus, sunkiai tveriamas skausmas;
  • kraujosruvos čiurnos srityje;
  • stiprus čiurnos tinimas;

Jei pajutote visus šiuos simptomus, rekomenduojame nieko nelaukti ir kreiptis į gydytoją ortopedą. Specialistas išklausys, kaip susižalojote ir atliks būtinus tyrimus, jei iškart nebus aišku, jog raiščiai patempti ar nutraukti.

Patemptų raiščių gydymas

Pacientui kreipiantis į gydytoją dėl skaudamos čiurnos, pirmasis specialisto uždavinys – Patempta kojaortopedinį įtvarą. Sutvirtinta koja laikoma apie dvi-tris savaites, nes raiščiai gyja gana ilgai. Kai kuriais atvejais pažeisti čiurnos raiščiai gydomi chirurginiu būdu.

 Norite išvengti čiurnos skausmo ir tokio pobūdžio traumų?

  • prieš kiekvieną treniruotę būtinai atlikite apšilimo pratimus (jei neatliksite, nesistebėkite, kodėl jums skauda čiurną arba kūno raumenis);
  • traumos atveju, nešiokite įtvarą paskirtą laiką: per anksti nusiėmus įtvarą ar gipsą, raiščiai gali iki galo nesugyti, to pasekmė – nuolatinis skausmas ir besikartojančios traumos.

Taigi, pajutę čiurnos skausmus, nieko nelaukite ir kreipkitės į gydytoją ortopedą, bei klausykite visų jo nurodymų, tam, kad ateityje netektų kankintis dėl sužalojimo komplikacijų, nes blogai sugijusi čiurna gali dar ilgai kankinti nemaloniais skausmais.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.