Grįžti į straipsnių sąrašą

Patempta koja, čiurna ir pėdos raiščiai

Patempta koja, čiurna ir pėdos raiščiai

Pajutote, kad po treniruotės skauda čiurną, jaučiate, jog skausminga ir nemalonu vaikščioti, o prisilietus prie patinusios vietos sunku kentėti? Tikėtina, jog sporto metu pasitempėte čiurnos raiščius, o tai itin nemaloni trauma dažnai pasitaikanti tarp sportininkų ir mėgėjų. Svarbu pastebėti, jog ne tik sportininkai gali pasitempti čiurnos raiščius. Neapšilote prieš treniruotę? Bėgote į autobusą ir suklupote? Apsiavėte nepatogius aukštakulnius ir nikstelėjote koją? Visais šiais atvejais galėjote patempti čiurnos raiščius. Kaip matote pasitempti kojos raiščius visai nesudėtinga. Deja, tai labai nemalonu, o gydymas ilgas.

Patemptų pėdos raiščių simptomai:

  • ūmus, sunkiai tveriamas skausmas;
  • kraujosruvos čiurnos srityje;
  • stiprus čiurnos tinimas;

Jei pajutote visus šiuos simptomus, rekomenduojame nieko nelaukti ir kreiptis į gydytoją ortopedą. Specialistas išklausys, kaip susižalojote ir atliks būtinus tyrimus, jei iškart nebus aišku, jog raiščiai patempti ar nutraukti.

Patemptų raiščių gydymas

Pacientui kreipiantis į gydytoją dėl skaudamos čiurnos, pirmasis specialisto uždavinys – Patempta kojasumažinti patinimą bei ūmų pėdos skausmą, tad pažeista vieta pirmiausia yra sutvirtinama, kad nejudėtų. Tam naudojamas elastinis bintas arba įtvaras. Jei trauma rimta, ortopedas gali nuspręsti panaudoti gipsą, arba individualiai pagamintą ortopedinį įtvarą. Sutvirtinta koja laikoma apie dvi-tris savaites, nes raiščiai gyja gana ilgai. Kai kuriais atvejais pažeisti čiurnos raiščiai gydomi chirurginiu būdu.

 Norite išvengti čiurnos skausmo ir tokio pobūdžio traumų?

  • prieš kiekvieną treniruotę būtinai atlikite apšilimo pratimus (jei neatliksite, nesistebėkite, kodėl jums skauda čiurną arba kūno raumenis);
  • traumos atveju, nešiokite įtvarą paskirtą laiką: per anksti nusiėmus įtvarą ar gipsą, raiščiai gali iki galo nesugyti, to pasekmė – nuolatinis skausmas ir besikartojančios traumos.

Taigi, pajutę čiurnos skausmus, nieko nelaukite ir kreipkitės į gydytoją ortopedą, bei klausykite visų jo nurodymų, tam, kad ateityje netektų kankintis dėl sužalojimo komplikacijų, nes blogai sugijusi čiurna gali dar ilgai kankinti nemaloniais skausmais.

Nežinote, ką pasirinkti? Pasitarkite su specialistu

GAUKITE IŠSAMIĄ KONSULTACIJĄ TELEFONU +370-685-60010

Taip pat internetu galite rezervuoti laiką vizitui pas mūsų specialistus.
Jurgita Leparskienė
Jurgita Leparskienė
Kinezeterapeutas
Igoris Vyšniauskas
Igoris Vyšniauskas
Pediatras, Ortopedas - protezuotojas
Raminta Šukytė
Raminta Šukytė
Kinezeterapeutas
Raimundas Lapėnas
Raimundas Lapėnas
Ortopedas traumotologas

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.