Kompresiniai įtvarai

Kompresiniai įtvarai

Dažnai girdime įvairiausių minčių apie kompresiją, maždaug nujausdami kur ir kaip ji yra panaudojama, tačiau kaip yra iš tikrųjų?
Tam, kad tikrai suprasti įtvaruose, blauzdinėse ir kompresinėse kojinėse esančios kompresijos poveikį ir naudą, svarbu turėti bendrą suvokimą kaip kraujas teka mūsų kūne.

Iš širdies išstumiamas deguonies prisotintas kraujas, arterijomis patenka į galūnes ir organus – tokiu būdu yra aprūpinami audiniai. Iš kraujo deguonis su maisto medžiagomis patenka į audinių ląsteles, o atgal į kraują iš ląstelių yra išskiriami medžiagų apykaitos produktai ir kraujas tampa veniniu. Šis kraujas kyla atgal į širdį venomis, kurios turi specialias struktūras – vožtuvus. Vožtuvai reikalingi užtikrinti vienos kraujo krypties tekėjimą, kadangi kraujospūdis venose yra žymiai mežesnis nei arterijose ir vien jo nepakanka, kad kraujas efektyviai sugrįžtų į širdį.

Kompresijos nauda

Kompresinių kojinių ir įtvarų dėka yra padidinamas galūnės apspaudimas, mažinamas tinimas, užtikrinama venų vožtuvų veikla ir pagerinama kraujotaka bei limfos nutekėjimas.

Žmonėms dirbantiems sėdimą ar stovimą darbą, daug keliaujantiems ir norintiems išvengti bendro kojų nuovargio bei veninių sutrikimų ateityje, rekomenduojamos profilaktinės kompresinės kojinės (15-20 mmHg) ar įtvarai turintys nedidelę kompresiją.

Pacientams, kuriems pasireiškia dažni kraujotakos sutrikimai galūnėse, tinimas ir kiti venų varikozei būdingi simptomai reikalingos stipresnę  KOMPRESIJĄ TURINČIOS KOJINĖS(20-40 mmHg), užtikrinančios tvirtą galūnių apspaudimą ir tinkamą venų vožtuvų veiklą. Taip pat labai svarbu kompresines kojines dėvėti nėščiosioms, kadangi augantis svoris sukelia vis didesnes apkrovas kojoms.

Taip pat kompresija yra labai svarbi ir sporto srityje.  SPORTINĖS KOMPRESINĖS KOJINĖS blauzdinės bei kompresijos turintys drabužiai užtikrina raumenų veiklos efektyvumą, padeda sumažinti raumenų vibraciją, palaikyti tinkamą kraujotaką bei audinių mitybą. Dėl šių priežasčių raumuo fizinio aktyvumo metu dirba sklandžiai, reikiamu momentu išvysto maksimalią jėgą, yra apsaugomas nuo traumų. Kompresinių kojinių dėka užtikrinamas greitesnis bei sklandesnis atsigavimo laikotarpis.

Taigi kompresija yra puikus neinvazinis gydymosios terapijos būdas padedantis išvengti daugelio komplikacijų ir rimtų traumų ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir sporte.


ŠALTINIAI

1. http://www.fleetfeethartford.com/sports-medicine/sports-medicine-corner/compression

2. https://www.clinicalkey.com/#!/content/book/3-s2.0-B9780702062759001458?scrollTo=%23hl0001939

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.