Plokščiapėdystė – ne vienintelis pėdų sutrikimas, galintis kamuoti žmogų, todėl labai svarbu laiku identifikuoti pėdų, kaulų ar kojų pirštų deformacijas ir užtikrinti, kad būtų pritaikytos tinkamos pėdų priežiūros priemonės, padėsiančios kovoti su šiomis problemomis.

Nemaža dalis žmonių susiduria su kojos nykščio kaulo deformacija (hallux valgus), kuomet pirmasis pėdos pirštas ima krypti link kitų pirštų, o kaulas pakrypsta į priešingą pusę. Jei deformacija nėra didelė ir operacija nebūtina, jos apimtį galima sumažinti nešiojant naktinius atvedėjus. Šios priemonės dėvimos naktimis, o jų tikslas – įvesti didžiojo kojos piršto kaulą į vietą. Pagrindinio kojos piršto problemą sprendžia ir silikoniniai tarpupirščiai, dedami tarp pirmo ir antro piršto.   

Jei antras pėdos pirštas deformuojasi ir lenkiasi į vidų, rekomenduojama įsigyti silikoninį žiedelį, tiesinantį pirštą ir dedamą ant jo.   

Nusileidusiam pėdos skersiniui skliautui gydyti derėtų nešioti įtvarą su skersinio skliauto pakelėju. Jei asmuo skundžiasi, jog jo pėdos pirštai „lipa“ vienas ant kito, reikėtų įsigyti piršto skyriklius.   

Esant situacijoms, kuomet žaidžiant tenisą arba bėgiojant pirštai trankosi į batus, rekomenduojama nešioti antpirščius. Jie sumažina smūgio stiprumą ir taip apsaugo pirštus.

Turint kaulinę pėdos ataugą (pentiną), padės tokios priežiūros priemonės kaip silikoninės pakulnės arba silikoniniai įdėklai: jie sušvelnina krūvį, tenkantį pėdai. Svarbu paminėti, kad jie yra per minkšti, jog palaikytų pėdos skliautus, tad neatliks tokios funkcijos kaip iš kitų medžiagų pagaminti įdėklai.  

„Pes Planus“ klinikoje ir svetainėje internetu siūlomos įvairios pėdų priežiūros priemonės: medžiaginė didžiojo piršto apsauga, skirta dieniniam naudojimui, apsauginiai elastiniai tvarsčiai, pėdos fascijos juostos ir kitos panašios prekės.

Čia taip pat galima įsigyti pėdų priežiūrai bei apsaugai skirtų prekių, kurios padeda išvengti nuospaudų. Tai gelinė užkulnio apsauga, pirštų apsauga, priekinės pėdos apsauga ir t. t.

Plokščiapėdystė – ne vienintelė pėdų problema, galinti kamuoti žmogų.   

Dažnas susiduria su kojos nykščio kaulo deformacija (hallux valgus), kuomet pirmasis pėdos pirštas ima krypti link kitų pėdos pirštų, o kaulas pakrypsta į priešingą pusę. Jei deformacija nėra didelė ir operacija nebūtina,  deformacijos apimtį galima sumažinti nešiojant naktinius atvedėjus. Šios priemonės dėvimos naktimis ir jų tikslas įvesti didžiojo kojos piršto kaulą į vietą.   

Pirmojo kojos piršto problemą sprendžia ir silikoniniai tarpupirščiai, dedami tarp pirmo ir antro piršto.   

„Pes Planus“ klinikoje galima įsigyti ir kitas pėdos apsaugos priemones, pavyzdžiui, medžiaginę didžiojo piršto apsaugos priemonę, nešiojamą dienomis.   

Jei antras pėdos pirštas deformuojasi ir lenkiasi į vidų, tuomet rekomenduojama įsigyti silikoninį žiedelį, tiesinantį pirštą ir dedamą ant jo.   

Nusileidusiam pėdos skersiniui skliautui gydyti, derėtų nešioti kojos piršto įtvarą su skersinio skliauto pakelėju. Jei asmuo skundžiasi, jog jo pėdos pirštai „lipa“ vienas ant kito, reikėtų įsigyti piršto skyriklius.   

Taip pat „Pes Planus“ klinikoje galima įsigyti pėdos apsaugos priemonių, saugančių nuo nuospaudų (gelinė užkulnio apsauga, pirštų apsauga, gelinė priekinės pėdos apsauga ir kt.)  

Jei žaidžiant tenisą, arba bėgiojant pirštai trankosi į batą, rekomenduojama nešioti antpirščius, kurie sumažina smūgio stiprumą ir apsaugo pirštą.   

Turint kaulinę pėdos ataugą (pentiną padės silikoninės pakulnės arba silikoniniai įdėklai. Silikoniniai įdėklai,  sušvelnina krūvį, tenkantį pėdai. Svarbu paminėti, kad  jie  yra per minkšti, kad palaikytų pėdos skliautus, tad neatliks tokios funkcijos kaip įdėklai pagaminti iš kitų medžiagų.  

Judėkime į priekį kartu!

Pes Planus