Delnakaulio lūžis

Delnakaulio lūžis

Rankomis, plaštakomis naudojamės kone kiekviename žingsnyje: kai reikia ką nors paimti, kai rašome, gaminame valgyti, vairuojame, dirbame sodo darbus, tvarkomės namus ir atliekame begalę kitų veiklų. Bet koks skausmas, trauma rankų srityje turi labai didelės įtakos gyvenimo kokybei. Pavyzdžiui, delnakaulio lūžis, kaip reikiant apribos kasdienių veiklų galimybes. Koks gydymas laukia? Ką svarbu žinoti?


Kas yra delnakauliai?
Delnakauliais vadinami ilgieji plaštakos kaulai, kurių yra penki. Kiekvienas jų turi kūnu vadinamą viduriniąją dalį ir du galus. Trumpiausias yra nykščio delnakaulis, o ilgiausias – smiliaus. Visgi nepriklausomai nuo ilgio kiekvieno jų lūžis turės daug neigiamos įtakos gyvenimo kokybei bei galimybėms atlikti net paprasčiausius darbus.
Delnakauliai yra delno dalis. Jie jungiasi su raumenų grupėmis bei sausgyslėmis.

Delnakaulio lūžio simptomai ir priežastys
Paprastai lūžio vieta patinsta, tampa skausminga, judesių amplitudė apribojama, dažniausiai pasireiškia lokalus skausmas, kuris kai kuriais atvejais gali plisti ir tolyn per visą plaštaką.
Delnakaulio lūžis, kaip trauma, kur kas populiaresnė tarp sportininkų, pavyzdžiui, boksininkų, krepšininkų. Bet neretai delnakaulio lūžis būna suponuotas ir kritimo, pavyzdžiui, paslydus ant ledo krentama ir netinkamai atsiremiama plaštaka į žemę.

Jei yra bent menkiausia tikimybė, kad galėjote susilaužyti delnakaulį, tikslinga skubiai kreiptis į gydytoją, net tuo atveju, jei skausmas nedidelis, o patinimas vos matomas. Nenumokite ranka, kadangi delnakaulio pažeidimas gali suponuoti sąnario pakitimus bei piršto deformacijas.
Reikia paminėti, jog delnakaulių lūžiai sudaro nemažą visų rankos lūžių dalį. Šios traumos dažnesnės yra vaikams bei senjorams.

Delnakaulio lūžio gydymas
Gydytojas, įvertinęs lūžį, taip pat faktą, ar pažeidimas siekia sąnarinį paviršių, paskirs tikslingą gydymą. Kuris gydymo metodas bus tinkamiausias konkrečiu atveju, nuspręs gydytojas.
Chirurginė intervencija neišvengiama tuo atveju, jeigu drauge su delnakaulio lūžiu nustatomas ir nervų ar sausgyslių pažeidimas, jei lūžis nestabilus ir pan.
Delnakaulio lūžis neabejotinai kuriam laikui apribos plaštakos judesių amplitudę, kai kurias veiklas, apie save jis gali priminti ir didesniu ar mažesniu skausmu, tinimu ir kt. Nepriklausomai nuo to, koks gydymo metodas bus pasirinktas, greičiausiai pacientui bus reikalingas SPECIALUS ĮTVARAimobilizuojantis reikiamoje padėtyje plaštaką. Puikiu pasirinkimu bus iš žematemperatūrio plastiko pagaminti plaštakos įtvarai, pasižymintys lengvumu, bet drauge ir tvirtumu, leidžiantys odai kvėpuoti ir garantuojantys komfortą įtvaro nešiotojui. Puiku, jei įtvaras yra laidus rentgeno spinduliams.
Jei lūžo pirštakaulis , galbūt užteks tik SPECIALAUS ĮTVARO PIRŠTUI.

Gijimo laikotarpis yra skirtingas – jis priklauso nuo lūžio sudėtingumo bei paciento amžiaus bei fakto, kiek yra pažeisti aplinkiniai audiniai. Gyjant lūžiui pažeistą vietą reikia saugoti, riboti su ta ranka atliekamus veiksmus, gerti daug vandens, tinkamai maitintis bei, gydytojui leidus, atlikti specialius pratimus, mankštintis.

Negalavimą padeda spręsti

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.