Žasto protezas

Po įgimtų ar įgytų viršutinės rankos dalies – žasto – traumų ir defektų pacientui rekomenduojamas žasto protezas, kuris panaikins estetinį diskomfortą, sugrąžins dalines rankos funkcijas (kėlimą, lenkimą, palaikymą) bei padidins žmogaus savivertę ir pasitikėjimą savimi.

Žasto protezas, atsižvelgus į paciento gyvenimo būdą, judėjimo poreikį, gaminamas iš tvirtų medžiagų, o šiuolaikiškų technologijų dėka suprojektuota dirbtinė rankos dalis savo spalva ir dydžiu yra labai panaši į tikrąją žmogaus galūnę.

Ortopedijos medicinos centre „Pes Planus“ žasto protezas gaminamas kiekvienam asmeniui individualiai: pagal gipsinį paciento bigės modelį gaminami protezo ėmikliai ir apdailos dalys, prie kurių vėliau parenkami lankstai, vamzdeliai ir t.t.

Rankos protezo dalis – ėmiklis – gaminama specialiu laminavimo būdu, į vidų įdedant silikoninį įdėklą. Šis dėklas yra lengvas, patvarus, padidina protezo prisitvirtinimą ir leidžia išlaikyti svorį iki 75 kg. Rankos protezo lankstai, priklausomai nuo jų rūšies, kuriami tiek iš plieno, tiek iš titano lydinio. Plieniniai arba aliuminiai antgaliai dažniausiai naudojami darbo protezuose.

Petį ir alkūnę sujungiantis žasto protezas paprastai pagaminamas per mėnesį.

Judėkime į priekį kartu!

Pes Planus