Kompiuterinis pėdų tyrimas nėščiosioms

Įsigyti paslaugą galite čia. 

Su nėštumu susijusios pėdų problemos:

Nėštumą dažnu atveju lydi daugelis kaulų ir raumenų sistemos pokyčių, ypač nugaros ir apatinės galūnės srityje. Augant vaisiui kinta svorio centras, o nėštumo metu sintetinami hormonai skatina raiščių laisvumą ir sąnarių nestabilumą. Tokiu būdu organizmas ruošiasi vaisiaus gimimui, tačiau sintetinami hormonai nepaveikia išskirtinai tik dubens ir klubų srities – kartu paveikiami ir apatinės galūnės raiščiai. Dėl šios priežasties čiurnos ir pėdų sąnariai netenka stabilumo ir pėda ima keisti savo padėtį.

Neretai moterys skundžiasi tinstančiom pėdomis ir pastebi, kad tenka rinktis dydžiu ar dvejais didesnę avalynę. Šie pokyčiai pėdas ištinka dėl jau minėtų nėštumo hormonų sintezės, kurie atlaisvina sąnarius ir suminkština jungiamąjį audinį t.y. atlaisvina raiščius ir būtent todėl didėjantis kūno svoris turi didesnį poveikį pėdoms nei įprastai. Prie pėdų pokyčių prisideda ir veninio kraujo sąstovis kojose, dėl kurio pėdos nuolat tinsta.

Visos šios priežastys kartu keičia ir pėdų biomechaniką. Tai reiškia, kad pakinta natūralūs atramos taškai, suslipnėja ar visai išnyksta amortizacinės pėdos skliauto savybės, pertempiami raumenys, didėja mėšlungio tikimybė, o dėl išlaisvėjusių raiščių ir to pasekoje atsiradusio sąnarių nestabilumo, didėja čiurnos sąnario išnirimų ir kitų pėdos traumų bei kritimų rizika.

Kaip jų išvengti?

Šie pokyčiai nėštumo metu yra neišvengiami ir daugiau ar mažiau pasireiškia visoms nėčiosioms. Siekiant išvengti rimtų traumų ir kaip įmanoma labiau palengvinti šiuos biomechaninius raumenų ir kaulų sistemos pokyčius, reikia imtis atitinkamo gydymo ir prevencinių priemonių. Be jokios abejonės gydymo efektyvumas priklauso nuo to kaip stipriai esame įsigilinę į problemą – šiuo atveju – nėščiosios pėdų būklę. Klinikinėje praktikoje tokio pobūdžio vertinimui yra pasitelkiamas diagnostinis kompiuterinis pėdų tyrimas, jis atleikamas ant ėjimo/bėgimo takelio turinčio specialius į spaudimą reaguojančius sensorius.

Ką galime įvertinti tyrimo pagalba?

  • Pėdos pronaciją (pakrypimas į vidų), supinaciją (pakrypimas į išorę) ir skliautų padėtį stovint.
  • Apkrovas, tenkančias atramos taškams, stovint.
  • Pėdos pronaciją (pakrypimas į vidų), supinaciją (pakrypimas į išorę) ir skliautų padėtį dinamikoje.
  • Apkrovas, tenkančias atramos taškams, judesio metu.
  • Svorio centrą.
  • Laikyseną.
  • Eiseną.

Visi šie duomenys yra fiksuojami vaizdo įrašo pagalba, todėl visos detalės yra maksimaliai išanalizuojamos siekiant pritaikyti profesionalų gydymą. Kadangi dauguma moterų jau turėjo su pėdomis susijusių biomechaninių pokyčių ir prieš nėštumą, joms individualizuotai parenkamos ne tik prevencinės priemonės, tačiau kruopščiai pritaikomas ir ilgalaikis gydymas - individualūs vidpadžiai, kurie koreguoja jau esamus, diskomfortą sukeliančius struktūrinius pėdų pokyčius ir kartu neleidžia šiai deformacijai progresuoti.

Kaip atliekamas tyrimas ir ar nėštukė nepavargs?

Tyrimą galima atlikti viso nėštumo metu, tačiau rekomenduojama atlikti kuo ankščiau, kol pėdų deformacijos dar nepradėjo progresuoti, tad pirmasis ir antrasis nėštumo trimestrai yra optimaliausi. Tyrimas su konsultacija (pėdų apčiuopa, duomenų surinkimu ir analizavimu) užtrunka apie 1 val., tuo tarpu pats ėjimas takeliu tetrunka 5-7 minutes ir nereikalauja jokių didelių fizinių pastangų - pakanka lėtai, basomis kojomis eiti takelio platforma, kuri reaguodama į spaudimą nustato pėdos apkrovas. Tyrimo metu nėščioji nepatiria jokio sunkaus fizinio krūvio ir taip pat šis tyrimas yra visiškai saugus vaikeliui.

Pėdos yra itin svarbi ir už daugelį veiksmų kasdieninėje veikloje atsakanti kūno dalis, tad nereikėtų pamiršti jomis pasirūpinti ir taip užtikrinti lengvesnį vaikelio laukimą.

Tyrimo kaina ir rekomendacijos:

Stovėsenos ir eisenos tyrimo trukmė 1 valanda. Kaina 85 € (Rekomenduojama trumpa sportinė apranga, persirengti galite atvykę pas mus).

Būtina išankstinė registracija: +370 685 60010 

Specialistai, kurie teikia paslaugą

Registruokitės telefonu +370 685 60010

Kineziterapeutė Jurgita Leparskienė
Kineziterapeutė Jurgita Leparskienė
Visada save įsivaizdavau dirbant medicinos srityje, tačiau ir sportas užėmė nemažą dalį mano gyvenimo.
Kineziterapeutė Dominyka Aleksiejūtė
Kineziterapeutė Dominyka Aleksiejūtė
Darbo praktikoje siekiu ne tik spręsti pacientų problemas, tačiau ir ieškoti skausmų ar traumų atsiradimo priežasčių bei mokyti pažinti savo kūną [...]
Kineziterapeutas Emilis Kuzminas
Kineziterapeutas Emilis Kuzminas
Susipažinkime: ,,Ilgus metus praleidus profesionalaus krepšinio aikštelėje, būtent gydymas judesiu man padėjo įveikti įvairias skausmų priežast [...]
Kineziterapeutas Osvaldas Fedorovič
Kineziterapeutas Osvaldas Fedorovič
Nuo jaunų dienų profesionaliu sportu užsiimantis Osvaldas siekė sutapatinti savo mėgstamą veiklą su profesija.
Kineziterapeutas - gydomojo masažo specialistas Aidis
Kineziterapeutas - gydomojo masažo specialistas Aidis
Savo veikloje pirmenybę teikiu įsiklausymui į paciento poreikius ir detaliai paciento situacijos analizei

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.