Riešo kanalo sindromas

Riešo kanalo sindromas Dažnai esant riešo ir plaštakos skausmams pacientams diagnozuojamas riešo kanalo sindromas. Kas tai per liga ir kaip kovoti su skausmu?

Kas yra riešo kanalo sindromas?
Riešo kanalo sindromu vadinama būklė, sąlygota skausmu pasireiškiančio pagrindinio riešo nervo spaudimo. Dažnai dirbantieji (ypač moterys) sunkų fizinį darbą arba atliekantys rankomis daug monotoniškų judesių ilgainiui ima jausti deginimą, skausmą riešo srityje – dažniausiai tokiu atveju diagnozuojamas riešo kanalo sindromas.

Riešo kanalo sindromo simptomai
Įtarti riešo kanalo sindromą galima, jeigu:
• juntate maudimą riešo srityje (kartais maudimas gali plisti į dilbį ar plaštaką);
• keturi pirštai, išskyrus mažąjį, nutirpsta, juntamas dilgčiojimas arba pirštų nejautrumas (paprastai šie simptomai išryškėja ilgai rankoje laikant laikraštį ar telefoną, taip pat vairuojant);
• keturiuose pirštuose, išskyrus mažąjį, juntamas skausmas, neretai net deginantis;
• pirštų dilgčiojimas, nutirpimas ar skausmas plinta aukštyn, kartais net iki peties, o dažniausiai tai pasireiškia po rankos judesių, kurie atliekami gana ilgai ir reikalauja jėgos;
• dėl plaštakos silpnumo iš rankos iškrenta daiktai;
• sudėtinga sučiupti smulkesnius daiktus bei jais naudotis.

Ligos pradžioje simptomai nebūna labai stiprūs, bet neigiamos įtakos gyvenimo kokybei turi. Dažniausiai prasidėjus ligai naktimis juntamas pirštų, išskyrus mažąjį, tirpimas, kuris laikui bėgant stiprėja. Jei liga nepradedama gydyti dar pradinėje stadijoje, ji progresuoja – vargina deginantis skausmas, pirštai praranda jautrumą, iš rankų krenta daiktai, sunku sučiuopti smulkius daiktus. Todėl vos pajutus pirmuosius simptomus būtina kreiptis į gydytoją, kuris parinks tikslingą gydymą.

Riešo kanalo sindromo priežastys
Spaudimą, esantį riešo kanale, didinti ir sukelti riešo kanalo sindromą gali nemažai priežasčių. Susirgti riešo kanalo sindromu riziką didina tam tikros ligos, pavyzdžiui, skydliaukės ligos, cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas.

Rizika susirgti šia liga taip pat didesnė yra asmenims, turintiems antsvorio, besilaukiančioms moterims. Nėštumo metu audiniuose kaupiasi vanduo, būtent tai gali suponuoti, kad riešo kanale padidės spaudimas.

Spaudimą riešo kanale padidinti gali ir plaštakos lenkimo bei tiesimo judesiai, jei jie atliekami monotoniškai, ilgą laiką ir naudojant jėgą, todėl įtakos riešo kanalo sindromo atsiradimui gali turėti ir darbo specifika.

Dar viena riešo kanalo sindromo atsiradimo priežastis – riešo traumos, dėl kurių riešas patinsta, atsiranda kraujavimas į riešo kanalą.
Nesaikingas alkoholio vartojimas taip pat gali būti riešo kanalo sindromo priežastis. O jei riešo kanalo sindromu susirgo rūkantis asmuo, tai ligos simptomai bus kur kas intensyvesni, o gydymas ilgesnis.

Riešo kanalo sindromo riziką didina ir paveldėjimo veiksnys, t. y. jei kažkam iš artimų giminaičių yra buvęs šis sindromas, rizika išauga.
Moterys riešo kanalo sindromu serga gerokai dažniau nei vyrai. Liga būdinga vyresnio amžiaus asmenims, nors kartais suserga ir jauni, pavyzdžiui, intensyviai dirbantys kompiuteriu.

Riešo kanalo sindromo profilaktika
Išvengti riešo kanalo sindromo daugeliu atvejų yra sudėtinga, bet sumažinti jo riziką ar palengvinti simptomus tikrai įmanoma.

Norėdami sumažinti riziką susirgti šia liga turėtumėte nerūkyti bei rūpintis savo kūno svoriu, šaltuoju metų laiku nevenkite mūvėti pirštinių, ribokite staigius, jėgos reikalaujančius ir monotoniškus riešo judesius (jei tai įmanoma), gydykite ligas, kurios paminėtos aukščiau kaip galinčios sąlygoti riešo kanalo sindromo atsiradimą.

Riešo kanalo sindromo suponuojamus skausmus, diskomfortą palengvinti gali plaštakos ir RIEŠO ĮTVARAS. Iš kokybiškų medžiagų, pavyzdžiui, ypač elastingo neopreno, pagamintas įtvaras bus labai komfortiškas, jis pasižymės puikia šilumos izoliacija, išgarins drėgmę, todėl oda neprakaituos. Su tokiu įtvaru riešas bus puikiai imobilizuotas.

Siekiant sumažinti riešo kanalo sindromo keliamą diskomfortą, skausmą tikslinga apriboti riešui tenkantį fizinį krūvį, propaguoti pratimus, kurie gerina kraujotaką, galima išbandyti ir masažo teikiamą naudą

 

Negalavimą padeda spręsti

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.