Venų operacija

Venų operacija

Sutrikusi kraujotaka kojų venose – labai dažnai pasitaikanti liga moterims, kelis kartus rečiau – vyrams. Dažnu atveju venų varikozei gydyti prireikia chirurginės intervencijos. Ką reikia žinoti apie venų kojų operaciją ir pooperacinį laikotarpį?

Kada kreiptis į gydytoją?
Į gydytoją rekomenduojama kreiptis, jeigu vargina sunkumas kojose, greitas nuovargis, kojų skausmas bei tirpimas ilgiau pasėdėjus ar pastovėjus, o antroje dienos pusėje kojos tinsta. Taip pat specialisto konsultacija reikalinga, jeigu jaučiate, kad po kojas tarytum bėgioja skruzdėlės, naktimis traukia mėšlungis, aiškiai matomos poodinės kojų venos. Taip pat galima pastebėti ir pakitusią kojų odos spalvą, žaizdeles ar net opas apatinėje kojos dalyje.

Venų operacijos: kokios jos gali būti?
Venų operacijas galimas suskirstyti į dvi grupes:
•  Atvirosios operacijos – jų metu daromas pjūvis. Per šias operacijas pašalinamos tos venos, kurių vožtuvai nebeatlieka tinkamai savo funkcijų.
•  Endovaskuliniai metodai, pavyzdžiui, lazerinės operacijos. Šie gydymo metodai lenkia atvirąsias operacijas savo populiarumu. Kraujagyslių klijavimas – tai palyginti dar naujas gydymo metodas, kuris iš endovaskulinių kategorijos yra pats brangiausias.

Dar, regis, neseniai „karaliavusias“ atvirąsias venų operacijas gana sparčiai iš populiariųjų pozicijos stumia pažangūs endovaskuliniai gydymo metodai. Kartais klaidingai manoma, jog pastarieji gydymo metodai tinka, kol liga nėra labai išplitusi, bet visgi šie modernūs venų operacijos būdai tinka net labai progresavusiai venų varikozei gydyti.
Lyginant atvirąsias ir endovaskulines operacijas, tai po pastarųjų pooperacinis laikotarpis yra gerokai lengvesnis, o po atvirųjų operacijų gijimas yra sunkesnis ir trunka ilgiau.

Atliekant atvirąją venų operaciją reikalinga spinalinė arba bendroji nejautra. Spinalinės nejautros atveju vaistai suleidžiami į stuburo kanalą, bendrosios nejautros atveju pacientas užmigdomas. Nejautra kiek apsunkina ir pooperacinį periodą, kadangi tiek po bendrosios, tiek po spinalinės nejautros po operacijos pacientas turi kurį laiką pabūti ligoninėje – kiek laiko tam reikės, priklauso nuo nejautros ir nuo gydytojo rekomendacijų.
Atvirosios operacijos metu daromi pjūviai, jų randai lieka, gijimas yra gerokai skausmingesnis. Savo ruožtu, skausmas apsunkina pacientui vaikščiojimą, o jis yra labai svarbus, kadangi efektyviai saugo nuo galimų komplikacijų, pavyzdžiui, giliųjų venų trombozės.

Endovaskulinių gydymo metodų pranašumas tas, kad operacijos metu taikoma tik vietinė nejautra, todėl po operacijos pacientas gali iškart vaikščioti ir keliauja namo, jam nereikia praleisti nė kiek laiko ligoninėje. Žinoma, tai lengvina gijimo procesą. Dar vienas aspektas – venų trombozė po endovaskulinės operacijos yra itin retas atvejis.
Endovaskuliniai gydymo metodai ypač rekomenduojami vyresnio amžiaus pacientams, ypač tiems, kurie serga širdies ir kraujagyslių, plaučių ligomis.

Laikas po operacijos
Jei buvo atlikta venų operacija, gydytojas pateiks pacientui visas rekomendacijas, kaip saugotis pooperaciniu periodu, kokių veiklų vengti. Pirmiausia, bent savaitę po operacijos negalima kilnoti jokių sunkių daiktų ir dirbti fizinio darbo. Nerekomenduojama ilgesnį laiką stovėti arba sėdėti, taip pat reikėtų vengti ilgų kelionių autobusu, automobiliu (nebent dažnai sustojama pavaikščioti), skrydžių lėktuvu, kadangi ilgiau sėdint vienoje pozicijoje kraujotaka sulėtėja, kas gali lemti visiškai nepageidaujamą operacijos komplikaciją – giliųjų venų trombozę. Šių patarimų privalu laikytis visiems pacientams, nepriklausomai nuo to, ar venos buvo operuotos atvirąja operacija, ar atlikta endovaskulinė.

Geriausia, ką galite padaryti, siekdami efektyvaus ir spartaus sveikimo, tai kuo daugiau vaikščioti. Tai stimuliuoja kraujotaką ir padeda išvengti giliųjų venų trombozės.

Tikėtina, jog gydytojas rekomenduos dienomis nešioti KOMPRESINES KOJINESVerta rinktis kokybiškas, atkreipkite dėmesį į sudėtį – idealiu atveju ją sudaro 70 proc. nailono ir 30 proc. elastano. Tai bus puikus pasirinkimas po venų operacijos, kadangi tokios kojinės labai gerai suaktyvina kraujotaką kojose, sumažina kojų tinimą, nuovargį.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.