Lateralinis epikondilitas

Lateralinis epikondilitas

Lateralinis epikondilitas yra liga, kurią dažnai galite išgirsti vadinant labiau jos pobūdį atspindinčiu pavadinimu – tenisininko alkūnė. Dažniausiai liga suserga būtent tenisininkai. Mediciniškai kalbant, tai yra sausgyslių, pritvirtinančių tiesiamuosius dilbio raumenis prie šoninio alkūnės paviršiaus,uždegimas.

Lateralinio epikondilito simptomai
Galima skirti du esminius simptomus, leidžiančius pagrįstai įtarti lateralinį epikondilitą: skausmas alkūnėje ir dilbio raumenų skausmas. Jei Jus vargina tokie simptomai, nedelskite ir kreipkitės į gydytoją. Kuo greičiau gydytojas apžiūrės pacientą ir identifikuos ligą, tuo efektyvesnis bus gydymas bei spartesnis sveikimas.

Dažniausiai liga apie save „praneša“ skausmu, kurio židinys – išoriniame alkūnės paviršiuje. Skausmas nėra lokalus – jis nuo alkūnės gali plisti link riešo, žasto. Toks diskomfortas juntamas sportuojant, ką nors imant, keliant bei atliekant kitus judesius. Jei liga pažengusi, tuomet pacientas negali judinti alkūnės.

Lateralinis epikondilitas: kokios atsiradimo priežastys?
Paprastai skiriamos dvi dažniausios sausgyslių uždegimo priežastys. Pirmoji yra dažnai atliekami monotoniški, rutininiai rankos judesiai, o antroji – itin dažnai patiriamos alkūnės srities traumos.

Didesnė rizika susirgti lateraliniu epikondilitu atsiranda tiems, kurie tik neseniai pradėjo sportuoti. Remiantis antruoju ligos pavadinimu, galima paminėti tenisą. Dažnos ir intensyvios teniso treniruotės didina ligos išsivystymo riziką. Negana to, ją dar labiau didina, jei yra neteisinga žaidimo technika. Tai rodo būtinybę sportuojant pasikliausi treneriais, kurie padės susipažinti su tinkama žaidimo technika ir ją įvaldyti.

Ne tik teniso žaidėjai yra rizikos susirgti lateraliniu epikondilitu grupėje. Be jų, dar galime išskirti ir nuolat dirbančius su plaktuku, langų plovėjus, dirbančius su atsuktuvais ir visus kitus, kurie rankomis atlieka rutininius veiksmus. Per didelė apkrova, tenkanti raumenims, suponuoja sausgyslių trūkius, o tai savo ruožtu sąlygoja tose vietose išsivystančius uždegimus. Jei Jūsų darbo specifika būtent tokia, verta susirūpinti ir imtis profilaktinių priemonių.

Minėjome, jog lateralinis alkūnės epikondilitas gali atsirasti ir dėl patiriamų traumų alkūnės srityje. Dažni atvejai – traumos metu dalinai plyšta sausgyslė ir išsivysto uždegimas.

Lateralinis epikondilitas: gydymas
Lateralinis epikondilitas – gydymas prasideda nuo vizito pas gydytoją. Tiesa, vizito nereikėtų atidėlioti, nes jis tiesiogiai susijęs su sveikimo rezultatais ir laikotarpiu. Net jei atrodo, kad skausmas praėjo, neapsigaukite, kadangi lateralinis alkūnės epikondilitas linkęs kartotis ir neretai tampa lėtiniu, o tuomet gydymas užtruks kur kas ilgiau.
Dažnu atveju atvykus pas gydytoją pakanka apžiūrėti ranką bei išklausyti paciento negalavimų apibūdinimą, kad būtų patvirtinta lateralinio epikondilito diagnozė. Papildomai kartais skiriami rentgeno ir kiti tyrimai.

Lateralinio epikondilito gydymas priklauso nuo to, kiek pažengusi liga. Siekiant geriausių gydymo rezultatų alkūnės sąnariui reikia ramybės režimo. Galimai gydytojas pacientui rekomenduos specialius mankštos pratimus, procedūras. Skausmui malšinti skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kurie mažins ir skausmą, ir uždegiminius procesus. Jei liga labiau pažengusi, vizitas pas gydytoją uždelstas, gydytojas gali skirti švirkščiamų uždegimą slopinančių vaistų dozę pacientui. Šie vaistai bus suleisti tiesiai į sritį, kurioje vyksta uždegiminiai procesai.
Pasitaiko, kad minėtos gydymo priemonės būna neveiksmingos. Tokiu atveju skiriamas chirurginis gydymas, kurio metu pašalinama pažeista sausgyslės dalis.

Lateralinis epikondilitas: profilaktika ir pagalba gydantis
Jei žaidžiate tenisą, lateralinio epikondilito profilaktikai itin svarbu išsirinkti tinkamą raketę, kuri būtų ne per didelė, o jos rankena savo dydžiu tiktų konkrečiai Jums. Kitas svarbus aspektas profilaktikos kontekste sportuojantiems – apšilimas. Kokie pratimai tinka, pasikonsultuokite su treneriu, galite pratimų pavyzdžių rasti ir internete paieškos sistemoje suvedę frazę „lateralinis epikondilitas pratimai“.Ne mažiau svarbi ir teisinga technika. Taip pat rekomenduojamas sportinis EPIKONDILITO ĮTVARAS.
Jei juntate skausmą, nevarginkite alkūnės bei riešo, leiskite pailsėti, nekilnokite sunkių daiktų.

Jei ligos išvengti nepavyko, gydymui teigiamos įtakos turės elastinis įtvaras, patikimai saugosiantis raumenis bei sausgysles gijimo periodu. Elastinis įtvaras bus reikalingas alkūnei ir dilbiui. Priklausomai nuo ligos ypatumų, gydytojas gali rekomenduoti nešioti ir RIEŠO ĮTVARĄ. Labai pasiteisins ir specialus epikondilito įtvaras, fiksuojamas dilbio viršutinėje dalyje.

Lateralinis epikondilitas – pratimai bus labai naudingi ne tik siekiant išvengti ligos, bet ir gydantis. Reguliarūs tempimo pratimai teigiamai veiks raumenis, juos stiprins, o tai gali padėti išvengti ligos pasikartojimo.

Mankšta esant lateraliniui epikondilitui, spauskite čia.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.