Grįžti į paslaugų sąrašą

Individuali kineziterapija

Kas yra kineziterapija?

Tai gydymas judesiu, kurio metu palaikoma bei pagerinama fizinė būklė. Pagrindinis kineziterapijos privalumas – tai neinvazinis, nemedikamentinis gydymo metodas. Individualiai parinktų kineziterapijos metodikų ir pratimų pagalba galima pagerinti neuroraumeninės organizmo sistemos būklę, sumažinti ar pašalinti įvairius su šia sistema susijusius skausmus, o atliekant aktyvius judesius taip pat pastebima žymi nauda širdies, kraujagyslių sistemai bei emocinei būklei.

,,Pes Planus“ kineziterapijos modelis:

Mūsų, Pes Planus kineziterapeutų darbo principas - visapusiškas požiūris į kiekvieno kliento situaciją. Stengiamės surasti efektyviausią kompleksinį problemos sprendimą, kiekvienam mūsų klientui atliekame išsamų kompiuterinį arba manualų kūno, skeleto-raumenų sistemos ištyrimą.

Dėl sukauptos mūsų patirties ortopedijos srityje žinome, kad netaisyklinga pėdų atrama, dažnu atveju yra susijusi su aukščiau esančių sąnarių bei raumenų skausmais. Esant netaisyklingai, nestabiliai atramai, atsiranda tikimybė, kad ir aukščiau esančios struktūros bus paveiktos ir verčiamos formuoti netaisyklingą padėtį. ( Pavyzdžiui - juosmens ar kelio sąnarių skausmo priežastis, gali būti netaisyklinga pėdos atrama į pagrindą.) Ko pasekoje atliktus išsamų ištyrimą individualiai pritaikome kompleksinį gydymo planą.

Kokias problemas gydome kineziterapijos būdu?

 • Plokščiapadystę;
 • Pes Cavus (per aukštas pėdos vidinis išilginis skliautas);
 • Plantarinį fascitą;
 • Pėdos nykščio deformaciją (Hallux valgus) tiek konservatyviai, tiek pooperaciniu periodu;
 • Achilo sausgyslės lėtinius skausmus (praėjus ūmiai pažeidimo fazei);
 • Čiurnos raiščių patempimą;
 • Lėtinį čiurnos sąnario nestabilumą;
 • Kelio sąnario skausmus (ITB sindromas, chondromaliacija, nestabilumas);
 • Lėtinius nugaros skausmus;
 • Koreguojame laikyseną.

 
Kineziterapijos paslaugų eiga:

Kineziterapinis ištyrimas (kompiuterinis arba manualus) | konsultacija → Kineziterapijos gydymo plano sudarymas → Pakartotinis - kontrolinis ištyrimas, progresui stebėti (paskiriamas individualiai atsižvelgiant į pacientą).


Kineziterapinis ištyrimas | konsultacija:

Kineziterapinis ištyrimas yra atliekamas norint nustatyti esamos problemos atsiradimo priežastis. Ši paslauga puikai tinka ne tik pradedantiems sportuoti ar esant judamojo atramos aparato sutrikimams, tačiau ir norintiems pažinti savo fizines galimybes ar esantį raumeninį disbalansą kūne reguliariai sportuojant.

*PESPLANUS ortopedijos ir kineziterapijos centro specialistai prieš kineziterapinį ištyrimą rekomenduoja atlikti Kompiuterinį stovėsenos, eisenos ir bėgimo tyrimą plantografu.

 
Ištyrimo metu yra atliekama:

 • Judesių amplitudės ir sąnarių paslankumo vertinimas;
 • Raumenų jėgos ir elastingumo įvertinimas
 • Tarpraumeninio balanso vertinimas;
 • Pusiausvyros ir stabilumo vertinimas;
 • Objektyviais, gera klinikine praktika grįstais testais nustatomos galimos skausmų atsiradimo priežastys
 • Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas pėdos funkcijos vertinimui, pėdos skliautus stabilizuojančių raumenų jėga ir valdymas (aktyvumas), padėties vertinimas.

Į kiekvieną situacija žvelgiame individualiai todėl ir ištyrimo metu atliekami testai yra pasirenkami atsižvelgiant į kiekvieną iš jūsų. Taip pat pagal kiekvieno žmogaus nusiskundimus, darbo pobūdį, fizinį aktyvumą, traumų istorija, lūkesčius ir ištyrimo metu gautus rezultatus nustatomi kineziterapinei programai sudaryti reikalingi rodikliai. Kartu aptariame gautus ištyrimo rezultatus, aptariame problemos sprendimo būdus, pateikiamos išsamios rekomendacijos ir individualiai sudaroma kineziterapinė programa, kuri padės pasiekti iškeltus tikslus.

 

Kineziterapijos programos sudarymas

Užsieminų metu kineziterapeutas individualiai parenka pratimus atsižvelgiant į paciento esamą būklę ir progresą. Pratimai skiriami individualaus kineziterapinio užsiemimo metu reikalauja didenės specialisto priežiūros. Taip pat po ištyrimo papildomai sudarome savarankiškai atliekamų kineziterapijos pratimų programą. Ji kiekvienam atskirai paruošiama darbui namuose, tačiau prieš atliekant programą detaliai Jus supažindinsime su kiekvienu pratimu bei apmokysime juos saugiai atlikti savarankiškai.

Mums yra svarbu, kad kiekvienas sudarytą pratimų programą atliktų ir savarankiškai, todėl stengiamės būti visada prieinami iškilus klausimams ir esame sudarę galimybę virtualiame dienoraštyje žymėti dienas ir kokius pratimus atlikote tą dieną- taip tiek jūs ir specialistas gali stebėti kaip sekasi dirbti savarankiškai. Mūsų naudojama sistema gavus pratimų programą leidžia ne tik turėti pratimų aprašymus ir nuotraukas, bet juos pamatyti taip pat ir video formatu, siekiant užtikrinti sudarytos programos informatyvumą.

Priklausomai nuo kiekvieno individualios situacijos programą atnaujiname kiek įmanoma dažniau, taip siekiant efektyvesnį rezultatų gavimą ir norint pakeisti jau gerai žinomus pratimus. Po pakartotinės konsultacijos ar pakartotinai atliekant ištyrimą (praėjus preliminariai 3-6 mėn.) programą rekomenduojame atnaujinti. (galima atnaujinti ir dažniau priklausomai nuo situacijos).


Kineziterapinė programa gali būti sudaroma iš:

 • Raumenų jėgos, ištvermės ar tarpraumeninės koordinacijos lavinimo pratimų.
 • Dinaminės ir statinės pusiausvyros lavinimo pratimų.
 • Sutrumpėjusių raumenų tempimo ir sąnarių mobiliumo pratimų.
 • Jau atliekamų pratimų technikos modifikacijos.
 • Pratimai skirti įvairių pėdos skausmų, deformacijų ar kitų patologijų gydymui.

 

Ko tikėtis užsiemimų metu?

Kineziterapijos sesijos vyksta individualiai su kineziterapeutu. Specialisto dėmėsys skiriamas tik į Jūsų situacijos gilinimąsi. Užsiėmimai vykdomi individualios kineziterapijos kabinetuose arba grupinių užsiėmimų salėje (kai nevyksta grupiniai užsiėmimai), tad specialistas dirba asmeniškai su Jumis. Individualaus užsiėmimo trukmė 60 min.

Užsiėmimų metu taikomi įvairūs lankstumo, raumenų jėgos ir ištvermės lavinimo, pusiausvyros ir koordinacijos gerinimo bei funkciniai pratimai, priklausantys nuo individualių poreikių. Dažniausiai individualių užsiėmimų metu atliekami pratimai, kurie reikalauja didesnės specialisto priežiūros, pacientui atliekant pratimus savarankiškai namuose yra paruošiama atskira programa, kurią sudaro saugesnės pratimų versijos.

Užsiėmimų metu pasitelkiame inventoriumi, tokiu kaip: pasipriešinimo juostos \ svareliai \ giros \ gimnastiniai kamuoliai \ nestabilios platformos \ funkciniai diržai \ įvairios savimasažo priemonės \ volai \ kamuoliukai \ pėdų treniruoklis „BlackBoard“.

Užsiėmimų metu, klientus supažindiname su kiekvieno pratimo nauda kūnui, paaiškiname kokias raumenų grupes pratimas turėtų aktyvinti ar atpalaiduoti, mokome jausti savo kūną įvairių judesių metu pasitelkdami „mind-muscle connection“ (liet. Neuroraumeninė kontrolė) metodika, tai leidžia pacientui užtikrinti geresniausius rezultatus, siekiant raumenų aktyvavimo bei stiprinimo. Taip pat esant poreikiui, individualios sesijos metu kineziterapeutai taiko masažo elementus, elektrostimuliaciją ir ultragarso terapiją.

* Užsiėmimų metu, su kliento sutikimu, gali būti periodiškai fotografuojama laikysena taip sekant progresą bei įvertinant pasiektus rezultatus.

 

Kas yra pakartotinis / kontrolinis ištyrimas?

Kontrolinis tyrimas – tai galimybė pacientui kartu su specialistu lyginti buvusių bei dabartinio tyrimų rezultatus, stebėti progresą bei valdyti gydymo eigą, koreguojant gydymo metodus. Kontroliniai tyrimai rekomenduojami pacientams, gaunantiems tiek kineziterapijos, tiek ortopedijos (plantografinis tyrimas) paslaugas mūsų centre. Šių tyrimų dėka pastebimi įvykę pakitimai, leidžiantys specialistui objektyviai įvertinti paciento esamą būklę ir atlikti reikiamas korekcijas gydymo programoje, taip užtikrinant tikslingą gydymo eigą.

*Kiekvienam klientui, laikotarpis, po kurio rekomenduojama atlikti kontrolinį tyrimą, yra nustatomas individualiai.

Individualios kineziterapijos užsiėmimo kaina: 50 €.

Trukmė: 60 min.

O čia galite susipažinti su specialistais, kurie padės būti sveikais, atsigauti po traumų ar saugiai siekti užsibrėžtų tikslų sporte:

Kineziterapeutė Jurgita

Kineziterapeutas Emilis

Kineziterapeutas Osvaldas

Specialistai, kurie teikia paslaugą

Registruokitės telefonu +370 685 60010

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą specialistui

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.