Lūžęs kojos pirštas

Lūžęs kojos pirštas

Žmogaus organizmą sudaro daug tarpusavyje susijusių sistemų, kurios visos yra reikalingos normaliam funkcionavimui. Pavyzdžiui, raumenys, raiščiai, kaulai – jie ne tik suteikia formą kūnui, bet ir galimybę judėti, gyventi aktyvų gyvenimą. Bet koks kaulo lūžis tai sutrikdys. Pavyzdžiui, lūžęs kojos pirštas kaip reikiant pakenks gyvenimo kokybei bei aktyvumui.

Lūžęs kojos pirštas: požymiai
Jei lūžo kojos pirštas, patyrus traumą pirmiausia nusmelkia aštrus skausmas, pirštą judinti labai sunku ar net visai neįmanoma, kartais pacientas skundžiasi aptemimu akyse. Dar vienas požymis, leidžiantis įtarti, kad lūžo kojos pirštas, yra tinimas. Paprastai lūžio vieta ir audiniai palink ją patinsta.

Kai yra lūžęs kojos pirštas, simptomai paprastai aiškiai pastebimi, bet kiekviena taisyklė turi išimčių – kartais ir apie lūžį nė nenutuokiama, kol neapsilankoma pas gydytoją.
Patyrus bet kokią traumą rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją. Net jei iškart tinimo nėra ir skausmas ne toks stiprus, simptomai gali pradėti ryškėti praėjus kelioms valandoms po traumos.

Kaip atrodo lūžęs kojos pirštas? Tai priklauso nuo lūžio tipo ir sudėtingumo. Nedidelio lūžio atveju vizualiai to gali nė nesimatyti, sunerimti vers tik nepraeinantis skausmas. Kitais atvejais lūžęs pirštas daugiau ar mažiau ištinsta. Atviro lūžio atveju bus matyti žaizda. Dažnai lūžęs pirštas būna deformuotas, kas irgi neretai paskatina skubėti į gydytojo kabinetą.

Ką daryti lūžus kojos pirštui?
Esminis dalykas, kurį privalu žinoti, tai negalima patiems bandyti atstatyti lūžusio kaulo į vietą, nes pasekmės gali būti kur kas rimtesnės nei vien lūžis.
Labai svarbu pažeistą pirštą imobilizuoti toje padėtyje, kokioje jis yra po lūžio, visiškai nepakeičiant jo padėties. Tai padarius reikia važiuoti į priimamąjį ar pas konkretų gydytoją (traumatologą), jei jis iškart gali Jus priimti.

Kaip gydomas kojos piršto lūžis?
Gydytojui patvirtinus, kad lūžęs kojos pirštas, pastarasis imobilizuojamas naudojant specialias tam skirtas priemones, pavyzdžiui, langetes. Gali prireikti chirurginės intervencijos.
Skausmui malšinti skiriami vaistai, praėjus kelioms paroms galima naudoti specialius tepalus, bet tik gydytojui paskyrus. Jei kaulai operacijos metu nebuvo sutvirtinti, tuomet praėjus kelioms paroms galima dėti šaldančius kompresus.

Kelias dienas po traumos, kai lūžęs kojos pirštas, galūnei reikia leisti kuo daugiau ilsėtis, laikyti ją iškėlus šiek tiek aukščiau.
Reabilitacijai tikslinga ortopedijos centre „Pes Planus“ užsisakyti individualų kojos piršto įtvarą. Iš žematemperatūrio plastiko pagaminti įtvarai pasižymi lengvumu, bet drauge yra labai tvirti, jie leidžia odai kvėpuoti ir yra laidūs rentgeno spinduliams, todėl įtvaro nereikės nusiimti atliekant rentgenologinį tyrimą. Negana to, medžiagos, iš kurių mūsų ortopedijos centre gaminamas toks įtvaras, užtikrina, kad su juo galėsite plaukioti baseine ar kituose vandens telkiniuose. Individualus įtvaras idealia atitiks Jūsų formas ir apimtį, puikiai imobilizuos lūžusį kojos pirštą.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais darbuotojas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.